Új hozzászólás Aktív témák

  • atos19881101

    senior tag

    Egy kis tapasztalatot írok, hogy ha más is így járna. Végre pontot tettem a vezetőülés fűtésének a kálváriájára. Mióta megvettem a kocsit, azóta nem akart működni. Egyszer már szétszedtem, akkor egy helyen meg volt szakadva a vezeték. Azt megforrasztottam, de utána sem akart működni. ... Az ellenállása jó volt (2.5Ohm), tápot kapott, kapcsolót is cseréltem, de még mindig nem működött. A napokban azt vettem észre, hogy a combtámasznál nagyon melegít. így ma megint szétszedtem. ... Meg volt törve még egy helyen a vezeték. Ismét forrasztás, majd összerakás ... rámértem, ismét 2.5Ohm. Gondoltam megnyomkodom az ülést, és megnézzük nem-e változik az érték. Ahogy a combtámasz részhez értem, felugrott 20-50Ohm környékére.

    Szóval hogy rövidre fogjam. Nem volt megszakadva a vezeték, csak meg volt törve még 2 helyen. Ezeket újraforrasztottam, és úgy néz ki megoldódott. :C
    Tapasztalat: Nem elég csak a csatira simán rámérni. Meg kell nyomkodni az ülést, és figyelni az ellenállás változását!

    /** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

Új hozzászólás Aktív témák