Hirdetés
- Feháborodott az Apple, a Meta az iPhone-felhasználók üzeneteit akarja olvasgatni
- A luxusmárkáknak kell a bitcoin, az USA jegybankjának nem
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Nagy áttörés jön a napelemek piacán, nem kell annyi hely a paneleknek
- Belenyúlt az USA az Epic Games igazgatótanácsába, nyomoz az NVIDIA
-
IT café
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
junior19
senior tag
válasz energomatt #22530 üzenetére
Abban igazad van, hogy a kérdező nem pontosan kérdezett.
Kétféleképpen lehet egy tévét beállítani. Vagy ízlés szerint, s ebben maximálisan igazad van, hogy akkor a kérdezőnek el kellene tudni döntenie, neki mi tetszik. Én sem nagyon szoktam érteni, amikor beállítási értékek után kérdeznek.
A másik a kalibrált kép. Itt az ízlésnek már a beállításoknál nincs szerepe, mert mindent szabvány határozz meg.
janos666 is arra utalt, hogy a felsorolt képmódoknál, ha az alapvető csúszkákat(Oledfény, kontraszt, fényerő, színtelítettség, színárnyalat) abba az értékbe állítod, akkor mindegyik képmódnál nagyon hasonló színhőmérsékletet, gammát, színmegjelenítést, esetleg rgb együtt futást ad. Gondolom ezt ő kimérte. azért meri is kijelenteni.
Az megint természetes, hogy a képmódoknál nem mindegyiknél tudsz mindent állítani, ezért van, hogy általában kalibráláskor a Szakértői módokat használják, mert ott mindent lehet variálni.
Az viszont téves, hogy a valóságot kapjuk vissza egy akár kalibrált kijelzőn is. Azt kapjuk vissza, ahogyan elkészült, közvetítik az eseményt.
A szabvány a színtérben tér csak el egy sd vagy egy hd anyag között. Nincs szabvány sporteseményre, koncertre, vagy filmre. Így ezek használata az ízlés valamilyen színezése. Egy jól beállított kijelzőt esetleg sötét helységre és világosabb helységre érdemes beállítani, s a helyiség fényviszonyait figyelembe véve használni.codec project
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest