Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #31733248 #26941 üzenetére

    Kérdés tényleg fedi-e. Nálam, pont azért esett ki a 17-70, mert a 70 mm kevés, inkább kellene 100-120 mm a végén egy obinak. Emiatt nem jöhetett szóba a 18-70 helyett. Lehet mondani, hogy van teleobi, és van is egy 70-300 VR-em. Csak egy apró problémája van: ótvarosan nagy a közelpontja a beltéri tárgyfotózáshoz, amennyiben a tárgy egy asztal túloldalán van. Láttam olyanokat, akik ezzel próbálkoztak, értek is el eredményt. Feltéve ha tudtak egyáltalán képet készíteni, és nem mászott be eléjük valaki. Egy kiállításon nem mondhatod azt a látogatóknak, hogy ne legyenek az asztal körül, mert te a terem túlsó végéből fotóznál.

    Viszont nekem spec semmi szükségem sincs a 18-30 közötti részre, a képeim meglehetősen szűk hányada készül ebben a tartományban. Úgyhogy megoldásként ott van a 28-105, csak még nem szereztem be. Persze ez csak akkor jöhet szóba bárkinek is ha van a vázban motor. Ráadásul ez az obi szionte egyáltalán nem torzít, éles, ráadásul kitűnő makróobi is, igaz nem tud 1:1-et. (Most nézem, hogy ~10k-t zuhant az áruk az utóbbi fél évben.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák