Új hozzászólás Aktív témák

  • indigo

    aktív tag

    válasz MC Pite #12477 üzenetére

    Nekem volt 500-as Danubiám. Nagyon hamar megszoktam az 500mm-ert, főleg, hogy kroppos vázon használtam, így jó 'messzire' láttam vele. Madarakat fotóztam. Sajnos az f8 neked nem lenne jó, mert erdőben használnád. Oda ugye meg fény kell, ami ott nincs elég. Én is fotózok erdőben, napközben f5.6-nál nem megyek feljebb és így is ISO 400-800-ig is elmehet az érzékenység. A másik dolog a Danubiával kapcsolatban a stabilizátor hiány :) F@sza 500mm-en fotózni, de állvány nélkül minden lélegzetvételnél mozog az objektív is. Ami annyira nem lenne baj, de közben élességet is állítani már nem biztos, hogy annyira kívánatos. Sőt, el kellett játszadozni az élességállító gyűrűvel, hogy kapjál éles képet. És vad fényképezéskor nem mindig lesz 2-3mp-nél több idő élességet állítani. Bár hála a digitális gépeknek, annyit lövünk vele, amennyit nem szégyenlünk. Legfeljebb kitöröljü a rossz képeket.
    A tükrösön én is gondolkodtam a Danubia után, viszont ott meg a háttérelmosás lesz picit gagyi. A fényforrások nem korong alakúak, hanem gyűrű, ami zavaró lehet.

Új hozzászólás Aktív témák