Új hozzászólás Aktív témák

  • lazlogogola

    tag

    válasz Tamás9x #39135 üzenetére

    Ne hidd el amit a többiek írnak!
    Ha szemüveges és van rá lóvé akkor lehetőleg fényre sötétedőt vegyél!

    Egy szemüvegesnek az a legnagyobb gáz,hogy hunyorog napsütésben,a napszemüveggel meg nem lát.
    A dioptriás napszemüveget meg állandóan cseréled a hagyományosra ha nem süt a nap.

    A fényre sötétedő lencsék már nem olyanok mint 10 évvel ezelőtt.Ezt minden okoskodó elfelejti.
    Egyáltalán nem lehet észre venni,tehát nem sötétebb hagyomás megvilágításnál vagy csak kb annyira mint az új kocsiknál a szélvédő sötétítés (alap),hiszen azon is van egy halvány réteg.
    De sajnos ezek a lencsék a legdrágábbak.
    A keret legyen egy alap 10-20 k között (megjegyzem ennyiért Ray-Ban-t vehetsz) és a lencse (dioptriától függően)15-20 között van és a fényre sötétedés még min. 20k lencsénként.
    Nekem a legutóbbi (év eleje):
    Ray Ban keret: 19.900 ft
    Lencsék: 80.000 ft (fényresötétedő+antistatikus+karcálló+vékonyított+stb.)

    Tehát kb. 100k.

    A vékonyított lencse típus is drága,de egy nagy dioptriánál nem mind1 mennyire nyomja az orrnyergét.
    Ha adhatok egy tippet,menj be a pazonyi úti Tescóba ahol ott van egy optikus (kirakatban Ray Ban keretek).
    Nagyon baráti áron van,én bánom hogy az Ofotértba jártam 20 éven keresztül.

    Az eladó hölgy el is mondta,hogy az Ofotértban az az üzlet politika,hogy a legdrágábbat kínálják azonnal és onnan kezdenek el kedvezményeket adni; itt náluk a legolcsóbtól indulnak és úgy felfele.

    Fényre sötétedés és vékonyítás nélkül 40-ből kijöttem volna egy márkás kerettel is.
    Plusz: köss rá biztosítást!Nem drága kb.5-8 k. De ha töröd akkor kompletten cserélik. Megéri.
    Remélem tudtam segíteni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák