Új hozzászólás Aktív témák

  • atosz

    őstag

    válasz cd930 #10356 üzenetére

    Csak általánosságban, nem tudom, hogy vagytok ezzel a garancia kérdéssel, én igazából meg sem néztem, hogy a rendelt rendszerre, illetve panelekre milyen garancia van.
    Számomra ezek a 20-25-30 évekkel való dobálózás azért azt sugallja, hogy ezek nem igazán tönkremenős cuccok, mert akkor nem adnának rájuk ennyit.
    25 év múlval azt sem tudom hol leszek (reméljük még nem a föld alatt... :) ) , de jó eséllyel ez a házunk már meg sem lesz, de ha mégis, nem fogok emlékezni rá, vagy a kivitelező is ki tudja merre lesz.
    Vagy ilyenkor fogom a gyártót és megkeresem?
    De az is könnyen lehet, hogy 10-20 év múlva röhejes áron lesznek sokkal-sokkal hatékonyabb napelemek és inkább azon agyal majd az ember hogy lecserélje a régit...

    A 10 év körüli inverteres garikat hasznosnak találom, az még úgyahogy belátható idő.

    Egyébként ezekhez a hosszú garancia időkhöz nincsenek feltételek? Pl, időszakos vizsgálat, bármi? (Volt nekem 10 év garis Samsung Yungrau klímám, de azt hiszem csak akkor, ha szakszerviz látja minden évben? Ugyanmár...)

Új hozzászólás Aktív témák