Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    Beírom ide is, hátha van ötletetek, mert két napja ezzel szívok, de nem tudom megoldani.

    Alap probléma, hogy tartományban a Parancssornak olyan kicsi betűmérete van, hogy használhatatlan. Nem tudom melyik kretén találta ezt ki az MS-nél, de kívánom, hogy élete végéig ilyen betűméretet olvasson:

    A betűméretet 7x12-esre állítva megfigyeltem, hogy létrejön az alábbi regedit bejegyzés, ezt kiexportáltam, ütök a .reg fájlon egy entert, és minden happy.

    Miután megvan a probléma megoldása már "csak" egy GPO-t kellene rá készíteni, hogy minden tartományi gépen lépjen érvénybe a beállítás. Szépen létre is hozom az általam jónak gondolt paraméterekkel:

    És itt jön a pofoncsapás, ugyanis ez ezt eredményezi a kliensen:

    A probléma az, hogy a %SystemRoot% változó nevet kicseréli a változó értékére, vagyis a C:\Windows-ra. Hogyan lehet megmondani a GPO-ban, hogy ne "értelmezze" a változót és cserélje ki az értékére, hanem csak véssbe be a regedit-be amit én mondok neki? Próbáltam " ", ' ', ; ; közé tenni, de semmi. Ötletek?

    Egyébként ha az alap problémára másnak van jobb ötlete, akkor nagyon szívesen várom azt is! :R

    Köszönet előre is a segítségért!

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák