Új hozzászólás Aktív témák

  • rwin5

    őstag

    üdv, kedves szakértők!

    Nem tudom sikerül-e érthetően át adnom a jelenséget, de gondoltam hátha. Googlén már néztem gyakori jelenségek fék problémák esetén cikkeket, de nem találtam meg benne az enyémet.

    Már régen is tapasztaltam ilyet, de akkor főleg padlófék esetén, most viszont nem tudom, hogy a hóval jött-e elő ez a jelenség. Ma csavarogtam kicsit a Clioval (2002) és mikor hirtelen fékeztem, akkor olyan érzés volt, mintha a fékpedált nem is tudnám teljesen benyomni, és a fékezés is ilyen kavicsos hangot adott ki, a fékpedálnak meg teljesen megváltozott az érzése mikor be volt nyomva. A kocsi meg talán egy nagyon picit rázkódott is. Ha fokozatosan rendesen fékezem az autót nem volt ilyen, viszont ha hirtelen, és erősebben akkor igen. Egyébként 2 éve volt cserélve tudtommal a fékpofa, és nem mentem sokat vele.

    Nem tudom vkinek van-e tippje rá, az is baj tudom, hogy nem tudom vmi érthetően körbeírni, hogy mi történt.

    szerk: az ki maradt, hogy a fékhatás olyan mintha mikor ez jelentkezik meg is szűnne, elkezd csúszni az autó, vagy fogalmam sincs :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák