Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Throme #10310 üzenetére

    Mintha nem tudnád pontosan, hogy milyen fájlméreteket okoz a 24 meg 36 megapixeles raw, és a szerkesztése meg mekkora erőművet igényel.... :U - és mennyi tárhelyet.

    Ha visszaméretezi 12 MP-re, ne adj isten JPEG-ben fotóz, vagy már a vázon visszább veszi a felbontást, akkor miért vette meg azt a vázat, aminek az egyetlen "selling pointja" a nagyobb felbontású szenzor.

    Nem beszélve arról, hogy ha az "új" D3200-t hasonlítom az én leszakadt öreg D90-emhez épp szembe jön egyből a kereső kérdése. Pentaprizma, vs. pentamirror - de rossz nekem, hogy valamivel világosabb és nagyobb lefedettségű keresőm van.
    Jaj de rossz nekem, hogy van vázba épített autófókusz motorom, extra kezelőszerveim, státusz LCD-m, és hogy nem kell műtéti úton visszavágni az ujjaimat, mert egy túlbuzgó japán mérnök a gyermeke kézméretére optimalizálta a belépő váz méretét és fogását.

    Nézz csak pár hozzászólással feljebb.... el sem tudod képzelni, hogy mennyire is rosszul esik nekem, hogy az én gépemhez a Nikon már nem ad ki újabbnál újabb firmwireket, és ezért nem tiltja le a nem chipes akksik, és nem gyári portrémarkolatok használatát a "zsír új gépemhez".

    Nagy hátrány azonban a 12 megapixel. Sajnos nem is értem eddig hogy tudtam élni falméretű nyomatok nélkül...

    Értem én, te azt gondolod, hogy mi itt fikázunk minden újat, ami megjelenik, és kicsit begyöpösödötten a fejlődés ellen vagyunk. Hát kérlek ez marhára nem így van. Ha majd a D5200/D7100 lesz három éve a piacon, és egy alacsonyabb kategóriás vagy éppen ugyanolyan D3xxx/D5xxx dupla annyiba fog kerülni, de csak azért mert az az "új", akkor is a régebbi ár/értékben kedvezőbb modellt fogom egy kezdő kezébe ajánlani, viszont ha kihoznak egy új belépőt, ami simán veri minden tekintetben az elődjét, és azonos áron is van, akkor mégis azt fogom ajánlani egy kezdőnek.

    Tudod miért? Mert segítő szándék vezérel.

    Nem kell hagyni, hogy mindenki benyelje a marketing bullshitet, amit a gyártók képviselnek, és a laikusokat segítsük ott ahol tudjuk, végtére is ezért van ez a topic... vagy nem?
    Nem lehet bántani a Nikont sem, ők ebből élnek, ebből tesz le Okinava San kenyeret az asztalra, sőt ebből fizetik ki a befektető burzsuj részvényeseket is - éljen a fogyasztói társadalom (akár meg is kövezhetsz, mert én pontosan ugyan ilyen bullshit generátor vagyok, csak picit nagyobb játékokkal játszom - szóval tudom miről van szó).

    Freddy leírta neked a mondandóm második felét, így azt nem ereszteném bő lére. Miért baj az, ha a 18-105 mellé, mondjuk tud venni egy YN-468 vakut, meg egy fix 50-es lencsét, aminek a képétől egy új tulaj össze-vissza fogja magát pisilni - és meg is világosodik, hogy mi is került a vázban X százezer forintjába?

    Balinov: attól hogy moderátor vagyok, még beszélhetek marhaságokat. Sőt, szoktam is. Mindenkinek jogában áll hülyének lenni, én élek is ezzel a jogommal. :D

    Frigetrus: húha, ott komoly gubancok vannak... :(
    Azért ez a lapozgatós fagyás magáért beszél, az abszolút nem normális. Hülye kérdés, de milyen kártyát használsz hozzá?
    A liveview-t nem lehet kikapcsolni... ez is baromi fura. Soha ilyen hiba elő nem fordult (mondjuk az sem, hogy lassul az AF. 18-105 és fix 50-es 1.8G).

    "Nektek blendeprioritásos módban mekkora záridőnél írja ki azt az üzenetet, hogy "LO" ? Azaz a kevés fény üzenetet." - milyen blende értéken, mennyi fénynél kéne tesztelnem kb.?

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák