Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    7D tulaj lettem én is végül. 5D2 is jó lenne, de most kicsit nyitni akartam más irányba is az 5D3 mellett: sport, természetfotó, ezt a régi 7D is szépen lefedi. Valóban nagyon jó sorozatban, és még nem is a legújabb FW van rajta.
    Ebben konkrétan 71e expo van és 149e volt 6 hónap garival.
    Ami meglepő, hogy attól eltekintve, hogy néhány helyen megkopott a festék az alján, észre sem venni ezt a relatív magas exposzámot rajta, minden működik úgy ahogy kell, nem nyikorog, minden gomb jó, a gumi sincs megnyúlva, teljesen rendben van. Fő váznak nem vettem volna ennyi expoval, de tartalék/másodváznak bevállaltam, a korábbi 40D-hez képest előnye, hogy ezen minden gomb szinte ugyanott van mint az 5D3-on, bár ez nem okozott gondot, de akkor sem árt :) + LP-E6 akku való így mindkét vázamba.
    1dmark3 sem lett volna rossz megoldás, a két memkari volt a legvonzóbb benne, de a 10 megapixelt már nem tartottam elegendőnek, főleg, hogy a 40D-t is cserélni akartam a 10MP miatt.

    70D kérdésre: volt korábban 70D-m, most is gondolkoztam azon a vázon is, hiszen a 7D-hez képest sok téren űrtechnika, de nekem pontosan gond volt a fényerős obikkal rajta és nem szeretnék újra bosszankodni miatta, így inkább 7D lett helyette, pedig árban nincsenek olyan távol egymástól.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák