Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    válasz killerjohn #10178 üzenetére

    Nekem is szükségszerű lenne a "low-light-kevés zaj" kombó, mert én sem vakuzhatok végig esemény alatt, meg a végeredmény is jobb vaku nélkül (ezt a vakuderítést majd elmondhatnátok szabadidőtökben, mert csak erre lenne szükség, nem "telibe" vakuzni az éjszakába), ezért néztem ki az 5Dmk2-őt.
    Még csak az elején vagyok a komolyabb fotós dolognak - de alakulhat tovább, a kis 350D-mel (nem röhög) tolom, iso1600-on szinte végig. Van amikor elég a záridő, hogy ne mosódjon el az alak (1/60-1/80), de nagyrészt nem elég. És akkor ez az iso 1600 ez nem az az 1600, amit a mostani gépek tudnak. Kellene a 3200. De akkor még mindig nem tudom a telém használni (70-200 f4L), mert még mindig nem elég gyors ehhez az 1/120 sem. IS nélkül szerintem nem tudnám kitartani 200mm-en. Szóval akkor már 6400-en vagyunk. Na ez talán elég lesz eddigi tapasztalataim alapján. És az 5Dmk2 az általam látott tesztképek alapján nekem hozza azt a szintet, amire azt mondom, hogy nekem elég. De az 5Dmk3 meg még ennél is jobb lenne, csak annyit nem tudok érte adni.
    A fenti okfejtésem helyesnek vélitek, vagy valahol hibáztam?

Új hozzászólás Aktív témák