Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz Rick4 #586 üzenetére

    :K infót!!!!

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Machado #599 üzenetére

    Wind topicba ma linkeltem s10-es ebayes infót. Ára mint a 6 cellás wind/1000h és semmivel sem tud többet, csak vékonyabb.

    seth: látom te is v450 nano-t vettél a géphez ;)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz indedi #610 üzenetére

    16:10-es aránynál csak kiszámolod az oldalhosszakat és elosztod a felbontással.

    pl. (16X)e2 + (10X)e2 = (képátlóx25,4)e2 (Pythagoras tétel, e2=négyzet)
    ebből adódik, hogy 356Xe2 = (átlóx25,4)e2
    tehát 15,4" esetén 356Xe2 = (15,4"x25,4mm)e2
    ebből 356(Xe2)= 153021
    amiből Xe2 = 429, ahol X=20,71
    hosszabbik oldal 16 x 20,71 = 331,26 mm
    rövidebbik: 10x 20,71 = 207,1 mm

    a többire is így működik a dolog.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz indedi #612 üzenetére

    DPI az [DotPerInch]

    a bibi az lehet, de egyébként fogsz még találni eltéréseket. De ha kicseréled az arányokat az egyenletben, akkor szépen kijön a többire is.
    Ha fogsz 5db 15,4"-s notit, annak kis eséllyel lesdz egy is akár, ami milliméterre adja a fenti méreteket.

    De ha figyelbe veszed, hogy több, mint 1000-rel osztod, elhanyagolható. Neked egyébként is főleg a betűk magassága számít nem a szélessége.

    Mindjárt kiszámolom, ha nem ég oda a vacsoránk addig.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Egyébként azt hittem tovább már menni fog, én kérek elnézést

    Ha a lenti képpont mérettel elosztod a coll-t (25,4 mm), akkor megvan a monitor max egységnyi felbontása (dpi). Tehát egybe minden:

    10" 1024x600:
    képernyőméret: 219x129 mm
    képpont méret: 0,214 mm
    dpi: 118,7

    15,4" 1280x800:
    képernyőméret: 332x207 mm
    képpont méret:: 0,259 mm
    dpi: 98

    19" 1280x1024:
    képernyőméret: 376,8x301,5 mm
    képpont méret: 0,2943 mm
    dpi: 86,3

    20" 1650x1050:
    képernyőméret: 428,5x272,9 mm
    képpont méret: 0,2596 mm
    dpi: 98

    A windowson 96 dpi az nem igazán szabvány alapján lett kitalálva tudomásom szerint.

    Arra viszon talán jól emlékszem, hogy wordben sem egészen pontos, így 100%-n nekem pl a TimesNewRoman 12-es az 11, a 24-es 22, a 36-os 33 képpont volt
    Na szerintem ez informatívabb dolog. De vegyük a 12-est 12 képpontnak és akkor adódik:

    10": 2,57 mm
    15,4": 3,11 mm
    19": 3,53 mm
    20": 3,12 mm

    szerintem

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #614 üzenetére

    Az első három méretből van itthon és ha azért kérdezgeted mindezt, mivel sokat olvasnál a netbookról, akkor nem éppen rossz látású embereknek találták ki. És ezt objektíven mondom, főleg hogy én is szemüveges vagyok 15 éve.

    Mivel a tft panelekek meg van az a hátránya is, hogy a natív (értd megadott) felbontásukban adják a legjobb képet. Mondjuk úgy is fogalmazhatunk, hogy csak itt van szép képük, erre a felbontásra lettek optimalizálva.

    Ebben az esetben viszont nem igazán tudsz a felbontással mahinálni, csak a többivel, mivel a csúnya kép az még zavaróbb mint a kis betű.

    Hidd el, dolgoztam már közös gépen a régi áltsulimban és mivel szem előtt kellett tartani azt, hogy az átlagéletkor inkább az 50 felé húz és olvasószemüveggel nézik a képernyőt, így maradt a natív alatt egy szinttel a felbontás.
    Hát én azt hittem megvakulok a nap végére, de nekik kényelmes volt.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz indedi #616 üzenetére

    Meg tudod mérni egyébként.
    Mivel ki tudod számolni a monitor képpontméretét, ergó innen már nem nagy varázslat.

    Vegyük valamelyik karaktert az asztalon. Legyen egy fix, ami majd mindenkinek ott éktelenkedik. Ez pedig a "sajátgép felirat".
    Nyomsz egy képernyőmentést, megnyitod mondjuk Irfanviewban és felrakod mondjuk 800%-ra.
    Na itt már kényelmesen meg lehet számolni, hogy hány képpontból is áll a sajátgép S betűje.
    Nekem 8, neked is annyi lesz várhatóan.

    Mivel nekem 19"-es a monitorom, beszorzom 0,2943-al --> 2,35 mm. De ezt be kellene szorozni a különsgéggel, mivel a monitor 86 dpi, a windows pedig 96. Tehát 96/86=1,12

    1,12 x 2,35 = 2,63 mm

    de szóljatok nyugodtan, ha valamit rosszul írtam

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Ratman #622 üzenetére

    Nembaj, jó lesz az feszíteni a burzsujkölyöknek, hogy dekicsideelfutrajtaaquake14.
    Szerintem erre a tükröződésre direkt rágyúrtak, láttam már fényes kávájú lapit és monitort, de egyik se tükröződött ennyire.
    Nem lesz ez akkora siker, mint amennyire várják. Azok közül is kevesen fognak ennyiért venni, akik most odavannak érte (elnézést a fan-októl)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    [eee900-MSI Wind-eee901]

    Nem szintetikus tesztekben gyorsabb és nem utolsó sorban sokkal hűvösebb

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Rick4 #627 üzenetére

    Hát a procit kérdezted, így én csak azt néztem. SSD téma még kiforratlan. Szerintem a 12 (v. 16) giga az kevés lehet. Leginkább a gyors ssd-kel lehet nyerni a dolgon, de azok drágák, illetve ha normál körülmények közt használod (értsd: működés közben nem hurcolod a gépet, vonaton nem szórakozol vele, ha nagyon ráz), akkor ezzel ki is merült az ssd előnye.
    Ha ezeket mégis elköveted rajta, akkor inkább ssd.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz bypet #633 üzenetére

    Acer elég ritka is lesz, szerintem windből is lassan fog ideérni, de létezik legalább és a jenkik nagy megelégedéssel is használják, persze csak ők :W

    Nem álom amit írsz, de mondjuk billentyűzete elég szűköske volt nekem mikor vizslattam, illetve azért számít, hogy ugyanaz a felbontás 1 collal nagyobban (nekem 11 colon lenne kényelmes az 1024x600), illetve mint Ricknek is írom, a celeron azért fűt rendesen. Saturnban ami ki volt rakva, az csak egy nyugalmi állapotos oprendszert mutatott, de így is jó melegegyke volt a ház (kb 35-40 fok), akkor milyen lehet fullgázon.

    Rick: Most mire is vonatkozik a kérdésed? a 900 vs. 1000H eltérésre?
    Ha igen, akkor szerintem a nagyobb kijelző, nagyobb akku (persze így 30 dekával nehezebb) és jobb bill+tapipad megér annyit. A proci nem sokkal gyorsabb, de hűvösebb, keveset fogyaszt és csendes is, emrt alig kell hűteni.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Wajk #635 üzenetére

    Jaja, jó kis gép, én is nézegettem anno, de a kijelző, billentyűzet, kicsi tárhely miatt esett ki nálam. Na meg nem utolsó sorban akkor a wind csak 8 ezerrel került többe, ami nekem megérte a nagyobb gépet.
    A 900-as sorozat billentyűzetét tartom a leggázabb pontnak, mivel az tényleg besüllyed 2 millimétert, mikor középtájon megnyomod. Legalábbis az a 2-3 amit eddig láttam olyan volt (900+901)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz bypet #640 üzenetére

    Lehet vinyós, ha akarod, mivel szerelhető gépek, ezért nem hiszem, hogy a gariba is beleszólna, illetve 12/16 Gb-os ssd-t (a 700-asban volt 4 Gb) el tudod annyiért adni, hogy végy helyette egy 120-as vinyót

    neger1607: szerintem a wind kapcsán olvashattad a Ram bővítés kontra garivesztés dolgot, úgy tudom, hogy az ázusz ebbe nem köt bele.

    Még annyi, hogy az 1000H azért egy kicsivel vastagabb, attól, amit írtál, az az elején lévő méret, lábak, akkuvastagság nélkül. Csak az ide betérőknek csalóka lehet

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz PetyAAA #646 üzenetére

    Hali
    ha fontos az üzemidő, akkor nincs más alternatíva, marad az 1000H.

    Nekem sem tetszik, de az akku nagy előny, s ezt mint wind tulaj mondom.

    Billentyűzet meg ha nem pereg szét, egy idő után megszokod, azért inkább 2 milliről beszélünk mint 3, de szinte mindegyik süpped egy kicsit. Ha elromlik, kicserélik, de nekem is zavaró volt, mikor nézegettem.
    Mondjuk nekem akkuidő annyira nem volt fontos, ezért is lett végül a wind

    1000H az n-es wifiben és tapipadban élvez előnyt. A wifit egyelőre úgyse tudod kihasználni, viszont a tapipadja szerencsésebb, bár én nem szeretem a tapit, főleg ha hosszabban ügyköd rajta az ember, akkor mindenféleképpen kell hozzá egy patkány.
    Időtállóságról sem tudunk még beszélni, 1000Hval előfordultak akku gondok, illetve képernyő problémák, gyenge BT, melegedés

    Ha eldöntötted, hogy fontos az akkuidő, akkor már csak 2 választásod marad: Vagy veszel 1000H-t vagy semmit. Ehhez javaslom elmenni mediamarktba vagy saturnba körülnézni, ki vannak rakva lehet nyomkodni és ha meg tudsz vele barátkozni, akkor vedd meg.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Ratman #653 üzenetére

    A 901-nek még durvábban, az 1000H-é ahhoz képest betonból van.
    Legalábbis a felső részen középtájon a felsőbetű és számsornál a leggázabb szerintem. Én nagyrész emiatt lőttem ki a listáról

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Ratman #656 üzenetére

    Nem hinném, hogy változtatnak rajta, van egy jól beállt gépsoruk és szerintem bőven sok legyártott vázuk. Amúgy sem jellemző az asusnál, hogy nagyon változtatna, ha így is vesznek egy terméket, mint a cukrot.
    Gondoljunk csak a 700-->900 dologra

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ProdyGee #658 üzenetére

    Kérni sem tudsz kölcsönbe meghajtót?

    Egyébként szerintem érdemes venni erre egy ezresért egy 1 gigás pendriveot és megcsinálni bootolhatónak. Majd előtúrom a linket, szépen leírja, mit hogyan és kb fél óra alatt meg van egy bootolható pen.
    Ha nagyon nem megy, leírom magyarul, csak találjam meg.
    Szóval emiatt ne aggódj, s amúgy is ez a legolcsóbb megoldás szvsz

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ProdyGee #661 üzenetére

    Azért nem ilyen egyszerű.
    Külön procedúrája van, mivel a pendrive alapesetben nem tartalmaz boot recordot.
    Az addig rendben, hogy van/lesz egy vista/xp boot lemezed (v imaget bemountolod), de akkor még van egy ~15 lépéses method hátra, amit végig kell járni, ahhoz hogy bootolható pednrivot kapj. Na ez a fél óra, enélkül nem megy másként
    Esetleg linux mellé felrakhatod v. azt utána szeded len, de az utóbbi variációt nem tartom túl egészségesnek.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    nem tartozik a témához, de elég durván néz ki: [link]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Rick4 #666 üzenetére

    Az akkor kész főnyeremény. HP progit én is leszedtem ([legalábbis azt, amit a method2-nél írnak]), de több helyen írták, hogy nem mindig mükszik, illetve nagyobb pendriveokat nem mindig szereti, Crusereket, stb, így inkább hagytam. Nem akartam megölni a kis 4gbs kingstont, újat venni meg még kevésbé. :)
    Milyen pent formáztál meg vele egyébként? Kingstont?

    Csak mert a Mo-n lévő pendriveok szvsz 2/3 része az, így ha azzal megy, szinte bármivel :)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Rick4 #668 üzenetére

    Nem igazán írtak okot, gondolom nem is tudták miért, de többen írták, hogy utána csak kisebb méretre vagy csak fat32-re tudták formázni a pendriveukat.
    Inkább nem szórakozta vele, megcsináltam a másikat, arra nem volt ilyen visszajelzés. De ha ez is és a másik is működik, akkor tiszta kánaán. Mindjárt előtúrom a dolgot.

    itt egy olyan, amit nem csináltam, de állítólag szintén megy [link]
    a másikat egyelőre nem találom. Egy elég hosszú leírás vol fekete hátterű oldalon egy eee pc-s sráctól, keresés folyamatban....

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    [link]
    Ez elméletileg az a leírás, amiről beszéltem csak egy másik oldalon leltem rá

    Na de csak ráleltem arra is, ami mentén én csináltam a sajátomat. ---> [link]
    Semmi bonyolult nincs benne, de érdemes követni a leírást

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Egyébként nektek se ment tegnap este a prohardver?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz bypet #672 üzenetére

    Úgy látszik próbálnak rágyúrni még az 1000H szériára, de készülődik valami a háttérben. Az MSI is így kezdte el tologatni a 120-as windet

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Kalandor #679 üzenetére

    A sörcsapolót kihagytad... :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz csibor #683 üzenetére

    Hol tesztelték azt a procit? Dobj majd egy linket
    Egyébként itt csemegézhetsz laptop procik között: [link]
    3Dmark CPU tesztben gyorsabb ugyan. de vajon mennyire melegszik, mennyit fogyaszt és meddig bírja majd? (illetve fognak vmit szerelni vele a jobb márkák közül?)

    mod: úgy nézem a tdp-je a via-nak az 1.0 Ghz ULV kivitel esetén 5 watt, a sima via nano esetén 17 w. Hát ez nem nagyon közelít az intel atom 2,5 wattjához, már amennyiben összevethetők az eredmények (ki tudja milyen mérési metódussal dolgoznak)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Gergő_ #682 üzenetére

    És még gyúrni is lehet vele, tiszta kánaán fiataloknak :)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Gergő_ #687 üzenetére

    főleg halott akkuval ad nagy mobilitást :DDD

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Medion Akoya megjelent a magyar piacon.
    Rakal kolléga helyzetjelentése [link]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz PNP #700 üzenetére

    Nem feltétlen bestbuy, csak gondoltam berakom.
    De a 3 év gari elég kecsegtető egy netbooknál, ahol nem jósolok a gépeknek túl hosszú jövő a hordozgatás miatt :)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Wajk #703 üzenetére

    Több külföldi fórumon és az msiwind.neten is írják, hogy 3 év a gari és godn viszont nem sok van vele. :K
    Azt mondják a kamera is egész korrekt, szépen tudja azt a felbontást, egyébként meg ha használok is, akkor is max 10 centis ablakban megy a kép, tehát nem látnék túl sok difit köztük. :) Bluetooth pedig korrekt, hogy adnak hozzá, én korábban azt hittem abszolút nem jár hozzá.
    Sőt, azt mondom, hogy van akinek még jobb biznisz ez a külön BT, hiszen kölcsön tudja adni családban, ismerősöknek, stb és nem kell vinni a gépet. Nekem is egyszerűbb hazavinni a kis donglet, mikor tesóm elnyögi magát, hogy fel kellene rakni a telefonjára csengőhangot vagy képet leszedni
    Mint említettem a netbook kategóriában pedig kifejezetten hasznos a 3 év gari, mivel ultramobilitásra készülnek, így biztos többet hurcolják a népek, mint egy nagy notit, ergó hamarabb nyeklik a ház, adja meg magát a vinyó vagy egyáltalán több ütést kap, s mozgatják bekapcsolva is.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz krisi047 #706 üzenetére

    Szia!
    Nekem MSI Windem van, eddig tökéletesen bevált (kb 2,5 hónapja nyúzom)
    Kipróbáltam az 1000H-t is, de a Wind a nyerő (billenytűzet, kinézet, tömeg, nekem 2 év garos, melegedés)
    A hangszóró érdekes módon nekem is jó, nem rosszabb mint az 1000H-é. Laptop szint, egy kilóból mi a fenét akarunk még, hogy főzzön is?

    Na jó, komolyan és amennyire telik, reálisan.

    Könnyű, kicsi gép kell: Wind

    Hosszú akkuidő kell: 1000H v. Wind+ 6 cellás akku külön (drágább)

    Csendes, hűvös gép kell: Wind

    n-es wifi kell (bár nemtom mire mennél vele most....és nem 3 év múlva!): 1000H

    szép gép kell: szubjektív, de azért sokaknak a Wind tetszik jobban

    garancia: 1000H

    Ha mindenáron pontozásos versenyt akarunk, akkor írd össze, hogy mely tulajdonságok fontosak és nézd meg, hogy melyik típus szerepel többször.

    Megpróbáltam nagyjából olyan kategóriákba sorolni a dolgokat, amit itt ott kiemelten fontosnak tartottak egyesek, ezért nincs jogunk megmondani, hogy egy ismeretlennek mennyire befoláyosoló tényező.
    Azt hiszem statisztikai és tény alapon helytálló nagyjából minden, amit írtam, de lehet vele kötekedni

    Az Windnek valóban az 1000H a párja és én sem védeni akarom, de nem mindig az akkuidő számít a legjobban és a billentyűzet pedig szintén egyéni dolog, hogy kinek mi jön be jobban. Nem volt rossz az 1000H-é sem, de nekem a Wind-é jobban tetszett, ennyi.

    Elmész, megnézed, eldöntöd hogy melyik kényelmesebb.
    Nem bonyolult, úgyis első 3 perces döntés lesz, hidd el.
    Nem hiszem, hogy bármelyikkel nagyot buknál most a netbook korszak hajnalán. Szinte tök egyformák, mindkettő jobb 1-2 dologban mint a másik, de ez egyéni döntés tárgyát kell képezze.

    Akkor kellett volna felrúgni exy-t mikor ezt a fórumot 2 gép közti versenyeztetés és vitázás céljából nyitotta (szvsz akkor van egy ilyen fórumnak értelme, ha legalább 4-5 variáció létezik)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz kapcs-ford #710 üzenetére

    Nekem könnyű, kicsi és csendes. Ha kisebbet akartam volna, akkor veszek egy PDA-t. :U

    szép: kinek a pap....nekem nem jött be a szín, amivel beharangozták, lehet nem vagyok egyedül
    Könnyű: hát igen, sajnos nem a legkönnyebb :) a wind 8 dekával nehezebb mint az acer, cserébe 1 collal nagyobb a kijelző
    Kicsi: sajnos 1 centivel nagyobb is mint a az acer :B
    csendes, hűvös: valamit valamiért: "Sajnos hőmérsékletben már nem volt ilyen jó a helyzet. Bal tenyerünk alatt 43 fokig melegedett az Aspire One, és ujjaink alatt is közeledtünk a 40-es számhoz. Mindez azért volt még zavaróbb, mert a jobb oldal 6–8 fokkal hidegebb maradt, így két kezünkkel komoly kontrasztot éreztünk. Bizony a levegőkifúvóval ellátott bal alsó rész (a képen a felfordítás miatt jobbra került) is alaposan felmelegedett, pedig terhelés közben nem ölben, hanem az asztalon ült a kicsi Acer. Egy kicsivel pörgősebb, hangosabb ventilátor valószínűleg csökkenteni tudná a hőmérsékleteket"

    Mellesleg a 9 coll nekem már kicsi volt, ezért esett ki például az eee901. De ugyanezért ki esett volna az Acer is. :U

    No mindegy egyébként MINDENKI VEGYEN AMIT AKAR, tessék elmenni médijamárktba, saturnban stb és megnézni, megvenni, hazavinni, vigyorogni

    (#711) Kalandor: Ha azt mondom, hogy alternatíva volt nekem - mint fentebb írtam - az 1000H, akkor kiegyezünk? Ismétlem, nem fikázni akarom, tapipadja valóban jobb most hogy senteliccel gyártják a windet.
    Szerinted miért írtam több dologhoz is egyértelműen az 1000H-t?
    De azt hiszem ezek a dolgok már rég lerágott csontok, aki csak egy-két oldalt olvas el valamelyik fórumból, az úgyis rájön ezekre és ha nem ididóta, akkor figyelembe veszi.

    Az eddigi más Asusokkal való kapcsolatom tántorított el főleg az 1000H-tól (majdnem mindegyik volt már szervízben). Mindentől függetlenül azért remélem nektek sokáig fogja bírni a cucc

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Flashback #738 üzenetére

    Tudják, csak görgetős megoldással. Pl Windben is be lehet állítani, annyi, hogy továbbra is 1024x600-t látwsz, az alsó 168 pixelhez lejjebb kell görgetned a képernyőt.

    Erre a célra leginkább egy 12" noti lenne a megfelelő neked, mondjuk MSI Pr210-as sorozatát megnézném a helyedben. Most feljebb ment kicsit az áruk, de még ígyis megéri. AMD, 2giga ram, 4 órás akku
    Imibácsi csinált róla házitesztet kb 3 hónapja, keressrá a prohardveren.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz fanthomee #741 üzenetére

    Maximum netezésre. :)
    Azért AutoCAD-re aránymentesen már abszolút nem használható.

    A windet is rá lehet bírni 1280x1024-re is, ha egy eredetileg nem gma950-es drivert rakunk fel, de egy kijelző maradjon csak a natívjában.
    Én továbbra is azt mondom, hogy 12 col alatt el kell felejteni bárminemű képszerkesztést.

    Aki komolyan csinál mondjuk PS-t, úgyis normális gépet vesz alá (mind asztali, mind legalább 14-es noti), illetve egy lapos szűkebb lehetőségeket tartogat kalibrálásban is.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz F1DO #743 üzenetére

    Hát szinte mindegyik Atomra épül, de ezekkel az Asus 1000H és a Wind.

    A winchesteres megoldás sem pörög feltétlenül egész nap, mivel mondjuk a WD vinyókkal szerelt windek biztos, hogy parkolópályára állítják a fejet, ha nem használod. Egy internetes rádiónál szerintem nincs akkora átvitel, hogy folyamatosan használja a vinyót.
    De emiatt nem érdemes aggódnod, mivel nagyon jól bírják a laptopvinyók és ha egy idő után emiatt kezdene haldokolni, akkor vagy szervíz vagy gari után 7-8 ezer forintért veszel bele másikat.
    De gyakorlatilag a két gép ugyanaz, némelyik itt-ott előnyben van a a másikhoz képest, de enm igazán létezik objektív eredményhirdetés, azért is nem írok most konkrétumot.
    (utánam biztos bepótolják, van egy tippem rá :U )

    Tessék elmenni Médiamarktba, saturnba, stb és meg lehet nézni a gépeket, hogy melyik tetszik jobban összhatását tekintve, s ez ebben a kategóriában nagyon is fontos.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz xedos #744 üzenetére

    A második meg drága.
    És 9 colon 1280x768 mellett szinte még aznap megvakulsz CAD mellett.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Flashback #747 üzenetére

    Igen, sajnos nagyon felnyomták az árát, Imibácsi még 140 körül vette. Nem tudom mikorra fog rendeződni a bankvilág, de egyhamar ne számíts rá, hogy lejjebb megy.

    Esetleg még megnézheted ezeket: [link]
    a Toshiba jó kis gépeket gyárt. Lehet hogy nem a legkisebb, de még mindig jobb mint 15,4-es dögök.
    [link]
    a fujitsunak is elégnek kell lennie és 12 colos. Mostanság talán már nincs olyan sok gond velük szervíztéren.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Flashback #749 üzenetére

    Írja, hogy van benne 2 memóriaslot. Legalábbis ha itt megnézed: [link]
    Akkor azt írja, hogy "a bővíthetőség felső határa : 4,096 MB"
    Tehát ha kihajintod (értsd eladod) a gyári 512-st, akkor +12 k-ból lehet egy 4 giga ramos géped
    Az már csak elég?
    Vagy ha megtartod a gyárit és belezuhintasz egy 2 gigást, akkor 6-7 ezerből 2,5 gigás laptopod, ami szintén elég mindenre, amire notit vesz az ember

    Illetve saját 256 ramos a VGA és 80 gigának pedig elégnek kell lennie. De ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor azt is kicserélheted.

    Szvsz 135-ből jó kis erőgépet lehet ebből faragni :K

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz kapcs-ford #756 üzenetére

    Hát b, ehhez kell a pofa. :W
    Amúgy kipróbáltam. Pár óra PS után nem nagyon esett jól tovább bámulni, pedig a wind 10 col. :(
    Legalább visszanéznéd, hogy ennek az "újabb hozzáértőnek" mióta van netbookja és talán volt már pár hasznos hozzászólásom nekem is ezekben a fórumokban.
    Vagy tudod, hogy mi volt egyáltalán az eredeti kérdés?
    "Köszönöm! Akkor marad valami átlagos noti... :( Gondolom nincs olyan netbook ami tudná az 1024x768-at?"
    Még az ezt megelőző kérdésre épp te válaszoltál a srácnak :C

    Felőlem bárki nekiállhat CADezni 9 colon atommal.
    Bár én nem furatot, alkatrészeket és épületeket tervezek, de moleculatervezéshez 21 colos monitor mellett SGi gépekkel sem mindig leányálom egy nagyobb méretű 3D-s szerkezet forgatása.

    Egyébként nem külső monitorról volt szó, hanem hogy a saját vga+kijelző mennyire használható erre. (De azért külsővel sem túl jó 19-21 col alatt)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz PNP #758 üzenetére

    Nem tudom, hogy fogdostad-e már élőben, de netbookot mondhatni tilos :K úgy megvenni, hogy még előtte nem nyomkodtad saját (!) kezűleg.
    Lehet egy teszt objektív méretek fogyasztás, hang, külalak, hardver, minden egyéb szempotjából, de hidd el, hogy az összképet semmi sem alakítja ki benned annyira, mint mikor élőben megnézel egy ilyen kis mütyűrt. Gyakorlatilag ott dől el.
    Persze vannak dolgok (mint az általad említett akkuidő, méret, stb), amit előre el tudsz dönteni, de ez is változhat az első szermrevételkor.

    Pl nem zárom ki, hogy méret szerint neked most a 901 teszik, de csak az asusnál maradva élőben már azt gondolod, hogy az 1000H is belefér és hóval bővebb szolgáltatást kapsz mellé.
    például

    Tehát menj be mediamarktba, saturnba, edigital, stb nagyobb boltokba, ahol az összes modell ki van állítva és csak azután dönts. Persze ha kinézted, nem kötelező ott venned. Rendeld meg a legolcsóbb helyről és kész.
    Ezért is nem mondok most konkrét ajánlást.

    Jó kis gép, nekem is alternatíva volt, ezekért esett ki:
    - a kijelzőből hiányzott még az az 1 col
    - a billentűzet fura volt és nem nagyon tudtam volna megszokni
    - 5k-val volt akkor olcsóbb mint a windem
    - ssd kevés lett volna (ha duplája, akkor pipa)

    Linux csere nem problémás, lezúzod a régit róla, aztán fel pendriveról egy XP.

    PCX-nél most 80-ért van és megbízható a bolt. Nem mellesleg ingyen kiviszik 50k fölött.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz PNP #761 üzenetére

    Az én véleményem szerint egy buherálatlan xp-vel jársz a legjobban, esetleg egy integrált carlosca verziót rakhatsz fel, mivel abba csak a frissítéseket építi be.
    Ha linuxot lusta vagy megtanulni, akkor tényleg ne azt rakd fel, ezzel méretes problémától kíméled meg magad.
    Egy 2007/2008-ig integrált XP (nekem 2007 febr. carlosca) tökéletes számodra, beleértve az energiagazdálkodást. Vista valamivel előrébb van (+20 perc), ennek ellenére én marhára örülök, hogy a Microsoft nem kötötte az ebet a vistához, akarom mondani karóhoz, hogy XP-vel lehet árulni a netbookokat.

    Hát igen, a 4 giga az megfogja az embert rendesen. Én nem Vistázni akartam, viszont a 16-os írási sebessége marha lassú ssd berkekben, többek közt ezért is esett ki a 901-es.
    Azt pedig előrebocsátom, hogy a 16-osra nem ajánlott rendszert rakni....[ezért]

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz PNP #763 üzenetére

    Nem tudom milyen lehet az eeexp, de vagy semmi extra egy normálhoz képest vagy az eee drivereit tartalmazza alapból.
    Én szvsz nem ajánlanám, csak a sávszélt foglalod a letöltésével.
    Mint mondottam, egy gyári/carlosca féle XP és kész.

    Buherával azért óvatosan, itt leginkább az érintőképernyőre gondolok. Ha nem vagy túlságosan jártas a szerelésben, akkor érdemes hanyagolni kicsit.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Wajk #766 üzenetére

    Azért is az eee901-t támogatnám, mint a kolléga, mivel helytől függően 30-40 ezerrel olcsóbb, mint a Toshiba és a bluetooth-t pedig meg tudod oldani egy 2-3k-s micro BT adapterrel, ami legalább más gépekben is tudsz használni.
    Én sokallom egy 9"-os netbookért a 110-120 ezer ft-os vételárat, még ha Toshibáról és bankválságról is van szó

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Wajk #769 üzenetére

    Na ezt már el is felejtettem, tényleg csak 900ban nem volt.
    Mondjuk akkor sincs nagy gond, ha nem lenne benne. Mint írtam, van akinek még jobb is ha adapteres (feltéve, hogy annyival olcsóbb)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Wajk #771 üzenetére

    Da
    Én is mindig ezt hangoztatom, ennek ellenére még mindig sokan jönnek azzal, hogy azért csak megrendelték látatlanban.
    Nem igazán értem, hisz mindenkinek van szerintem elérhető távon belül hely, ahol megtapizhatná :F

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Nekem speciel számított az esztétika és ez qvára szubjektív. Mindenkinek az tetszik, ami.
    Ezzel nem lehet vitázni, normális embernél bebeszélni se. Meglátod és azonnali csodálat/undor, ami sose vakarsz ki többet a fejedből.
    Vaciláltam én is anno, de eldöntöttem, hogy nem veszek olyan gépet, ami nem tetszik.
    Vékony és tetszik, már 6 cellással is otromba, nem kéne, dettó a vetélytárs.
    A kategória ellenben szükséges volt, mivel elfér a mappámban, de kisebb hátizsákban mindenféleképp, ami már 12col mellett is zaccos.
    Asztalon sem foglal sok helyet, nekem csöndes, nem hangosabb, mint az 1000h, kb egál.

    üzemidő: 2 óra még mindig elég volt, mondjuk gyakran járok konnektorközelben.
    Akinek kell a min. 4 óra naponta huzamosan, annak egyértelmű, a többiek mérlegeljenek.
    Ha leülsz 5 percre és átgondolod, hogy mire is használod még a mostani céljaidon kívül, akkor pár év számtech után ennek belövése nem szabad, hogy problémát jelentsen.
    Én mondjuk nem nézek filmet rajta, netezni sem folyton, inkább magángép/saját környezetet jelent egyetemre. De itt gyakorlatilag 100 méteren belül mindenhol van gép, ha netezni kell és áram is.

    Melegedés: én nem ágybafekvősnek vettem, így az alja nem érdekel, viszont a billentyűzet hűvösebb volt, mint az Asusoknál.
    Mondjuk annak örülnék a legjobban, ha még hűtése is lenne:-) Na de én már csak ilyen jegesmedve-projekt vagyok.

    Kijelzőnél cipeléssel azért vigyázzatok, hol nyomjátok meg, gyönyörű felhős képe tud lenni egy laptop tft-nek, ha maradandóan sérül.

    Tehát nem ennél fogva kell cipelni és nem leejteni. Nem vödör és nem tégla.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Carline #842 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Dzsez_ #845 üzenetére

    Valóban fölösleges vitatkozni arról, hogy milyen kategóriába soroljuk ezeket.
    Mindenki döntse el, hogy mire van szüksége és ha ezeket elmondja egy hozzáértőnek, akkor kategóriafüggetlenül tud neki konkrét típust javasolni.

    Alapvetően méret alapján célszerű a laptopokat csoportosítani, elég objektív jellemző.
    a 10 colos gépek pedig valóban egy átlagos könyv méretét mutatják .

    Attól még nem neveznék NETbooknak egy gépet, ha
    - van benne webcam
    - nincs benne odd
    - mondjuk 1,5 kiló

    de:........ van egy 20"-s kijelzője
    Pedig technikailag meg tudják csinálni. Az U300 egyértelműen subnotebook kategória, bár tömege valóban alacsony.

    13,3 col már nem a kicsi kategória, hanem egy teljes értékű gépet kellene, hogy jelentsen.
    Speciel azt sem értem, hogy miért kellett kihagyniuk az optikait, hiszen ekkora méretbe már bele tudnak rakni egyet, ugyanis készítettek már iszonyat vékony (<1cm) optikai meghajtót korábban is.

    Subnotesz kategóriás gépet már vehetsz 100e ft alatt, de pl az MSI Pr210 szériája is sokáig futott 135k körül, amit az u300 lazán túl fog lépni.

    De tegyük félre ezeket a fölösleges dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    pár definíció normálisabb helyekről:

    pcmag: "A subnotebook computer that costs less than $400. The term was coined by Intel in 2008 for computers that use the Intel Atom microprocessor. However, it may refer to small PCs that use non-Intel CPUs such as those made by AMD and Via"

    best buy: "netbook is a streamlined mobile device designed for the Internet, so you can stay connected on the go. Get up-to-date news, the latest scores and weather information, access your e-mail and social networking sites, and enjoy digital videos, photos and music.Netbooks may look like laptops, but they don't have the full capabilities of a computer. Instead, a netbook specializes in mobility and the Web, so it's great for travel or as a supplement to your main PC."

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák