Új hozzászólás Aktív témák

  • laccczka

    tag

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.

    Tegnapelőtt megvolt a második balesetem és szeretek tanulni a dolgokból.

    Védett úton haladtam (60km/h) mikor egy benzinkútról kihajtott elém egy "jóképességű". Ez amerre járok napi szinten megtörténik az utakon de esős volt az úttest illetve kanyarban jött ki elém. Máskor egy vészfékezés káromkodással megfűszerezve elég szokott lenni de az előbb leírt tényezők miatt esélyem sem volt megállni.
    Kikerülni nem lehetett mert jöttek szembe az én oldalamon pedig a sáros, gödrös út mellett árok van.

    Egyetlen esélyt - a komoly sérülés elkerülésére - a vészfékezésben láttam. Amikor ráléptem a hátsó fékpedálra már akkor tudta, hogy csúszás lesz a dologból de inkább ez mint az ütközés. A motoromon (Suzuki RV 125) nincs ABS így ebből blokkolt a hátsó.

    A kérdésem arra irányulna, hogy ha ABS-es lett volna a hátsó fék, a fentiek ismeretében lett volna esélyem elkerülni a borulást?

    Belinkelem a kapott felvételt a balesetről hátha ezzel pontosabb választ kapok.

    Motoros baleset

    "...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

Új hozzászólás Aktív témák