Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz TayRol #37524 üzenetére

    Hmmm...nekem a 900-as pörög 6000-et 145-150-nél.

    Feree13: ez mindig nagyon jó kérdés. Ez függ attól is, hogy milyen helyzetek vannak. Ha pl. alacsony fordulatszámon mész túrázásnál, akkor biztos kevesebbet fogyaszt, mintha sokszor kell alacsony fordulatról hirtelen gyorsítani vagy emelkedőn felfele, akkor biztos többet kajál valamennyivel. Viszont ellenpélda, hogy ha beállsz autópályán egy konstans sebességre, akkor nagyobb fordulaton is ehet keveset. De nem is ezért mondtam neki a fordulatot, hanem a kopás miatt. A hozzáértők (mármint a szerelőkre és mérnökökre gondolok) mindig azt mondják, hogy alapjáraton és nagyon alacsony fordulaton nagyobb a kopás mértéke, mintha normálisan, közepes vagy magas fordulaton pörögne.

    Motornál azt vettem észre amit ALI_G, hogy bizonyos határok között normál használatban (tehát nem raccsingolva és állandóan kihúzatva tiltásig) a fogyasztást nem befolyásolja az, hogy mekkora fordulatszámon pörgeted. A fokozatok kiosztása erősen hozzájárul ahhoz, hogy nyomatékból lehet motorozni magas fokozatban viszonylag kis sebességnél is (magyarul felváltásnál a következő fokozat elég keveset ejt a fordulaton az előzőhöz képest).

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Aktív témák