Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz jolti #50847 üzenetére

    Ja, teljesen jó az UV500. Tulajdonképpen baj nincs vele, hozza a kötelező szintet bootidőben, betöltési időkben. Annak nem szokott bejönni, aki rengeteget másol vele nagy fájlokat SSD-ről SSD-re, ha kifogy alóla a cache, akkor hajlamos 100-150 MB/sec környékére lassulni, de ez is inkább csak a 120 gigás modellt érinti, a 240-eset és a nagyobbakat nem annyira. Én pl. csak minden 100. évben másolok nagy tételben, akkor is valami archívumból, vagy archívumba, és ott meg a cél/forrásmeghajtó (USB, HDD, hálózat) sebessége limitál még lassabb sebességre, szóval engem sem nagyon érdekelne. Nekem bőven elég, ha a boot ideje és a betöltési idők jók, az meg a legtöbb SSD-n jó, nem nagyon érezhetők a kölünbségek SATA2 és SATA3 között sem.

    Ami a szerencsétlensége az UV500-nak, hogy a sok középkategóriás SSD ára esett nagyot, lementek az UV500 árszintjére, ami így most már nem annyira csábító vétel. Viszont még így is köztes helyet foglal el szintben a BX500 és az MX500/860 EVO között, főleg, hogy az ebben a kategóriában előzőleg sokat ajánlott SU800 kiesett az ajánlásból. Viszont ha még ilyen ütemben esnek az árak, akkor lassan már az MX500/860 EVO-n kívül nem lesz semmi más ajánlott 240+ gigás sávban. A 120-asok más kategória, de azokat már nem is annyira keresik, túl kicsinek számítanak a sok gigás Win10 frissítések meg a 70+ gigás játékok korában, meg ebben a ligában főleg régebbi SSD-k játszanak, az újak közül meg csak néhány belépős.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák