Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-14 22:22:47

IT café

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Módosítva: 2019.02.14.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6001) Balage76 válasza Valdez (#5996) üzenetére

Balage76
(senior tag)

A promóciós lehetőségek országonként mások, van ahol ugyanezért a pénzért semmi sincs.
Amúgy meg gondold végig hogy az utóbbi években hány notebookot adtak el OEM windows-zal (elég sokat). Ők nyugodtan cserélhetnek és még a legális oprendszerüket is frissíthetik a gépfrissítés mellé.

Van akinek a Far Cry tetszik, van akinek a Forma1, nehéz eltalálni az izlést. Ráadásul néha felfoghatatlan hosszú ideig tart leszervezni egy ilyen egyszerűnek látszó dolgot, lehet hogy mire minden összeáll, már rég nem olyan izgalmas az ajándék.

A játokosok döntő többsége úgyis (rendszeresen) warezol, nekik nem egy szívdobogtató dolog egy eredeti játék, mert 3 kattintással úgyis letöltik.

(#6002) Balage76 válasza masholnap (#6000) üzenetére

Balage76
(senior tag)

A teljeskörűnél a hiba előtti állapotot kell visszaállítani, ami ebben az esetben a rajta tárolt adataidat is jelenti. Például emiatt is korlátozott a jótállás.

(#6003) maki001

maki001
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, szeretnék SDD-t vásárolni csak nem tudom még milyet.

Egy asztali gépbe lesz, windows 8-cal, Sata III-as csatolóval és max 30.000 FT-ot szánok a dologra. Csak az oprendszer lenne rajta szóval 128 Gb-osra gondoltam.

Az én választásaim:

- OCZ Agility 3 128Gb
- OCZ Vertex 3 128Gb
- Samsung 840 128Gb

Melyiket érdemes venni? Van esetleg valami más alternatíva is?

Köszi a válaszokat

(#6004) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#5992) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

"Ja es megegy. A sima 840 120GB tervezett irasi mennyisege 170TB."
Ez hogyan is jött ki?
Amúgy "holnap" minden kiderül, mert megrendeltem a sima 840-et... ;]
(Bodor most kapott agyvérzést) :DDDŐszintén szólva nem igazán tudom, mit fogok kezdeni az SSD-vel, de egy biztos, a saját progimat nem küldöm rá(SSDKILL), mert az 3 nap alatt amortizált le egy 17%-os ADATA-t)

FF23
Azt, hogy a garancia-időszak alatt nem nullázhatod az MWI-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6005) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Most olvastam végig a hsz-okat, amiket eddig nem. Saint Crap... :DDD

1. Má' megin' a Samu... Olyan emberektől, akik nem is ismerik... :C
2. Könyörgöm, BUSINESS kategóriájú a Pro! Aki azt hiszi, hogy a 470-el vagy a 830-al összehasonlítható, az téved... Árban teljesen korrekt, más gyártók termékével, még szép, hogy nem fog lemenni az ára!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6006) csongi

csongi
(PH! kedvence)

Sziasztok!
SSD-ről SSD-re hogyan lehet a Win7-et áttenni? Nincs kedvem újra telepítenem az egész rendszert.

(#6007) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#6006) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

[link]

(#6008) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#6007) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Nem rossz :)
De nekem ez Kínai úgy ahogy van. Hiába, öregszem :)

(#6009) Bodor válasza maki001 (#6003) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

LINK 1.
LINK 2
LINK 3

Ha ezek után sem tudsz választani, akkor vagy nem tudsz olvasni, vagy nem tudod értelmezni amit olvasol.

(#6010) Bodor válasza csongi (#6008) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Talán így könnyebb lesz.
Az ne zavarjon, hogy a leírásban HDD-ről SSD-re van segítség, neked is ugyanúgy kell csinálnod.

(#6011) kerekfej válasza Bodor (#5987) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Szokásod szerint megint ferdítesz...

(#6012) kerekfej válasza maki001 (#6003) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Samsung 830 128GB ez lehet talán a legjobb választás (MZ-7PC128N akciós).

(#6013) Bodor válasza kerekfej (#6011) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Nem ferdítek én semmit sem. Gondolkodj el azon amit írtam.
Ha ez nem az "ismerősöm ismerőse" topic - és nem az - akkor azt is tudomásul kéne venned, hogy ez nem a "vegyél Samsung SSD-t mert csak az a jó" topik.

Nyiss egyet magadnak ilyen címmel szerintem, és ott kedvedre írhatod az egyhangú , de cseppet sem személyre szabott hozzászólásaidat!

[ Szerkesztve ]

(#6014) csongi válasza Bodor (#6010) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Fire/SOUL/CD : :R

Köszönöm nektek. 6 perc és kész is . Azért érezhető a különbség a Samu 830 és Kingstone V200 között.

(#6015) Bodor válasza csongi (#6014) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Hát igen, ezért is nincs a V200 az ajánlottak között.

(#6016) csongi válasza Bodor (#6015) üzenetére

csongi
(PH! kedvence)

Tudom, csak hamarabb vettem meg mint lett volna teszt. De azért egy Netezős gépbe még megteszi bőven :)

(#6017) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#6004) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Itt írtam az élettartamról amiből kiszámolható a 170 TB.
Mint írtam, legyünk szkeptikusak és felezzük, ekkor még mindíg bőven megfelel egy normális felhasználónak. Az AnandTech már készített egy tesztet így neked nem kell tönkretenned a sajátod. :)

Az én gondolatmenetem szerint a 250-esnek 360TB-ot kellene bírnia, az AnandTech teszt 270 TB-ot számolt és feltételezi, hogy ekkor van még benne 20-30% tartalék, ami 50-80TB. Szóval nagyságrendileg összecsengenek a dolgok. (Persze majd jön megint valaki aki nekiáll 20-40TB-on vitatkozni... :U )

Remélem Bodor nem fog agyvérzést kapni, hova tünnének így a jó kis viták... :D

(#6018) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#6005) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Köszönöm!

Dejó, végre nem vagyok egyedül a véleményemmel...! :))

(#6019) Balage76

Balage76
(senior tag)

Bodor:

Kérlek olvasd át ezt, ezt és ezt. Igazából egy elég részletes 840-es teszt bevezető oldalai, ahol részletesen kitárgyalja a TLC technológiát. Remélem az olvasottak alapján megváltozik a véleményed.

Hosszú olvasmány elég sok technológiai okfejtéssel, ha valaki jól bírja az angolt akkor mindenképpen érdemes nekiállni.

(#6020) kerekfej válasza Bodor (#6013) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Én ilyet soha nem mondtam, hogy csak és kizárólag a Samsung SSD a jó és ezt te is tudod jól. Ha énrám rám mondod, hogy Samsung párti vagyok akkor terád éppúgy rá lehet mondani, hogy OCZ párti vagy. Csak az a probléma az egésszel, hogy te tisztában vagy vele, hogy nagyobb az esélye, hogy meghibásodik, mint egy Samsung, mert sok visszajelzést kaptál itt a fórum berkein belül. amiről lehet következtetni melyiket érdemes ajánlani fenntartások nélkül (nah az OCZ az nem ilyen!).

(#6021) szeva000 válasza Balage76 (#6019) üzenetére

szeva000
(PH! addikt)

az bizta,hogy egyértelműen nem lesz samum ismét...ilyen írási sebességekel menjen a....-ba...ráadásul 26k-ért egy vertex 4 kilóra megeszi...Miről is beszélünk?
És igen..a tlc technológia....a marketing és parasztvakítás maradjon meg annak aki elhiszi....Arra megint van 1láda söröm,hogy ezek az ssd-k már a kukába lesznek,mikor az MLC-k még vigadnak.

(#6022) endruboy1 válasza Balage76 (#6019) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Nem egészen értem hogy mit akarsz ezzel bizonygatni, mert pontosan az van leírva amit Bodor mondott csak részletesebben...
A 3. linken konkrétan le van írva hogy várhatóan mennyi időt bír egy 120 GB-os Samu 840 és az a 3.5 év egyáltalán nem sok. Oké, nem rossz hogy kibír annyit de azért én csak nem szeretem ha a gari lejárta után fél évvel mehet a kukába a kütyü.
Az SSD-k egyetlen hátránya a rövid élettartam és akkor most ezt megfejelik egy még rövidebb élettartamú technológiával :W . Amúgy -és ezt is írta Bodor- nem lenne katasztrófa önmagában, a baj az hogy amennyit elkérnek érte annyiért még lehet kapni MLC-s SSD-ket is. Akkor meg miért is jó ez?

Eddig még filóztam a 840 és a Vertex között de most ez után a cikk után biztos vagyok benne hogy Vertex lesz, már csak rá kéne vennem magam hogy megrendeljem :DDD .

(#6023) szeva000 válasza endruboy1 (#6022) üzenetére

szeva000
(PH! addikt)

Így van,egy vertex4-haz képes,de a többi ssd-hez képest is irreális az ár....Ezt a 840basicet kb 15k-ért lehetne adni.....Igaz lehet le is fog menni arra a szintre,mert a kutya nem fogja venni.

(#6024) kerekfej válasza endruboy1 (#6022) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Azt is hozzá kell tenni, hogy ha meghibásodik egy SSD akkor általában nem NAND Flash chipek szoktak tönkremenni és főleg nem a sok írási ciklustól.

(#6025) Ghoost

Ghoost
(tag)

Sziasztok!

A fórum átnyálazása után a Samu 830as széria 64GB-os tagját hétfőn megrendeltem az Edigitálban 14.900,- HUF-ért. Úgy érzem nagyon jó vásár volt a Gigabyte GA-H77-D3H alaplaphoz ilyen áron. Tökéletesen elég a programjaimnak (Corel Draw x5, Sony Vegas, Flash, Office 2007, plusz pár apróság). Itt egy kép a windows frissítések és az Intel AHCI driver telepítése után SATA3-on. Ajánlott! ;)

Battle.net: Mcghoost#1381

(#6026) Balage76 válasza szeva000 (#6021) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Megtennéd, hogy megkérdezed Bodort, hogy mennyit számít a tesztekben szereplő írási sebesség a valós felhasználásban?

(#6027) Boki1982

Boki1982
(újonc)

Sziasztok!

ASRock P43DE valamint MSI H61MA-E35 alaplapokhoz melyik SSD lenne jó min. 120GB-os.
Mindegyik jó mindegyikhez, vagy vannak kompatibilitási problémák?
(egyik SATA2 másik SATA3 az tiszta)

köszi

MSI Z87-G43 Gaming ;i5-4670k; Corsair Vengeance 2x4GB DDR3/1866MHz; MSI GTX660 OC Twin Frozr 2GB/GDDR5

(#6028) kerekfej válasza Boki1982 (#6027) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Samsung 830 128GB-ossal valószínűleg sokáig elégedett lehetnél.

Notebook verzió remek árban van. Keretet tudsz venni olcsón.

Elvileg mindkettő alaplap Intel Sata vezérlős

(#6029) szeva000 válasza Balage76 (#6026) üzenetére

szeva000
(PH! addikt)

van pár ssd ithhon,így nem kérdezek senkit...látom és tapasztalom(én azért gyűröm fotószerkesztéseknél,fényképek másolásánál az ssd-t....netre bizta tökéletes ez a samu is.).....De engem inkább a tlc tántorít el....Majd ha ezekből is futnak 3-4éves pédányok,akkor veszek.Addig ugyanennyiért marad az MLC.
Amúgy agyaltam tényleg rajta,hogy veszek egyet kipróbálni egy win8 upgrade-el....de számomra ez az ssd nem ér többet 15k-nál,ennyi.az online frissítés meg 9k...Nem beszélve arról,hogy a németeknél az itthon 17-18k-ért árult lemezes upgrade van 11k-ért....

(#6030) kerekfej válasza szeva000 (#6029) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Akkor várj vele fél évet ás akkor annyi lesz majd az ára várhatóan. Tavaly ilyenkor dubla ennyiért mentek az SSD-k, tehát 1 év alatt feleződött az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#6031) szeva000 válasza kerekfej (#6030) üzenetére

szeva000
(PH! addikt)

jó,csak fél év múlva már számomra 7k-t fog egy ilyen samu érni.Egyszerűen nem ér ennyit,az a gond.
az bizta,hogy tavaly a második forc GT-t így november körül vettem és ha jól rémlik 55k körül volt.

(#6032) Boki1982

Boki1982
(újonc)

A SATA2-es SSD-k sokkal drágábbak.
Egy csak SATA2-es alaplapra lehet venni SATA3 SSD-t?

MSI Z87-G43 Gaming ;i5-4670k; Corsair Vengeance 2x4GB DDR3/1866MHz; MSI GTX660 OC Twin Frozr 2GB/GDDR5

(#6033) kerekfej válasza Boki1982 (#6032) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Igen, mert visszafele kompatibilis a szabvány.

(#6034) KAMELOT válasza kerekfej (#6030) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Ha ez így van akkor én is várok. Remélem addigra a 180-240GB-s SSD-k ára lecsökken az elfogadható kategóriába.

V1200 - 8CORE - 4K

(#6035) Balage76 válasza szeva000 (#6029) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Pont ezt próbálom itt magyarázni, csak kevés embernél megy át az üzenet....
A 840 azoknak készült akik teljesen átlagos felhasználóként viselkednek. Irodában dolgozik, netezik, van egy-két játéka. Ezt úgy hívják hogy belépő szintű termék, átlagos felhasználásra.
Ha (mondjuk munkából adódóan) képeket, videót szerkesztesz, akkor Te már kívül vagy ezen a körön, nem is neked találták ki ezt a terméket. Ettől még megveheted, jó eséllyel tökéletesen kiszolgál majd. De ha pénzt keresel azzal amit csinálsz, akkor ne csodálkozz ha meg kell venned a profi/drágább eszközöket ehhez. Hivatásos fotós sem egy kompakt géppel végzi a pénzt hozó munkáját.

A TLC-re írtam a tesztet, mert ebben pontosan le van írva, hogy milyen technológia felhasználásával érhető el, hogy hosszabb legyen az élettartam mint az alap 1000x írás.
Erre egyébként ott az ellenpélda a V300 személyében, ami ugyan MLC viszont csak 500 ciklust bír. Most akkor hogy is van ez?? :) (nehogy megválaszold, csak magamban kérdeztem...)

Azt meg hogy mennyit ér egy SSD, a kereslet/kínálat dönti el. Ez mindenkinél egyéni. Egyenlőre azt látom, hogy az árazással nincs gond és nem is lesz. Az online frissítéses változat sajnos ilyen árukapcsolásnál megoldhatatlan, a többi pedig a Microsoft árazásán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#6036) EdgarPE

EdgarPE
(újonc)

Végigolvasva a válaszaitokat, meg a többi hsz-t, meg figyelembe véve az eddigi tapasztalatokat, számomra egyértelmű h most a Samsung 830 a legjobb vétel. A TLC-s 840-re meg visszatérhetünk jövőre, amikor lesznek tapasztalatok meg talán emberi árban lesz.

Az oké, hogy a 840 basic átlagos használat mellett kibírja a gari végéig, vagy azon túl, de jelenleg ugyanazon az áron MLC-s SSD-k is vannak, amik tartósabbak és gyorsabbak is.

(#6037) Steady74

Steady74
(PH! addikt)

Sziasztok,

24/7 használatra, folyamatos terhelésre alkalmasak-e az SSD-k?

Köszi előre is a válaszokat.

(#6038) KAMELOT válasza szeva000 (#6029) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Ugyan így vagyok én is. SSD ára nem ér többet mint 15-18K. Majd ha ennyiért lesznek 240GB-s SSD-k akkor veszek én is egyet. Kissebbet meg nem éri meg venni.

V1200 - 8CORE - 4K

(#6039) Traxx válasza KAMELOT (#6038) üzenetére

Traxx
(őstag)

Kimaradt egy nagyon fontos szó: szerinted. És ezt nem személyesedés miatt mondom. Nekem például egy 64-es SSD is elég lenne majdnem mindenre (de várok egy jó 128-asra jó áron :) ). Nem azon tárolnék adatot, és ami adatom lenne / van, annak a mostani 320 gigás vinyó is elég bőven. Pedig 5/0,5 megabites netem van, tehát nem áll meg az sem, hogy ha kell valami, akkor úgyis lent van 10 perc alatt...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6040) _BM_ válasza KAMELOT (#6038) üzenetére

_BM_
(senior tag)

Nekem van 30 gigás OCZ-m is, bőven elférek rajta. w7, office, pdf csináló, ps, szótárak, meg még 8-10 segédprogi, és a fele szabad.

[ Szerkesztve ]

(#6041) KAMELOT válasza Traxx (#6039) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Igen természetesen...SZERINTEM az kiolvasható a sorok közül. :) Én a rendszer HDD-n ami most egy 320GB-s vinyó nem tárolok semmit. Azon csak instalált dolgok vannak. 297GB-ból 101GB szabad. :)

(#6040) _BM_: nekem a progik + WIN7 foglal alapból 70-80GB. És akkor még hol vannak a gamek. GTA4--20GB, COD MW3--14GB....és nincs vége a sornak. Ja és akkor még a GTA4 liberty city pack---15GB.
Tehát kinek mi az igénye. Ha nekem nem lenne ekkora igényem én is megelégednék egy 90GB-s SSD-vel.

V1200 - 8CORE - 4K

(#6042) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Ma megjött a cucc, a Samsung 840 + ingyen W8 Pro Upgrade csomag, de csak most volt időm vele foglalkozni: [link]
A Samu 0 kilométeres(pontosabban 1MiB írás van), a legutolsó FW-el szállítva, a W8 Pro VUP csomag tartalmazza az x86 és x64 telepítőlemezt is, tiszta telepítéssel gond nélkül felment. Aktiválni még nem aktiváltam, mert próba jelleggel HDD-re telepítettem UEFI install-al.

[ Szerkesztve ]

(#6043) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#6042) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Le tudod fényképezni, hogy pontosan mik voltak a csomagban?

(#6044) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#6042) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Nnaa...erre kíváncsi leszek.... ( már ha az SSD-n lesz a Win 8) agyvérzés nélkül... ;] :P

Upgrade hogy-hogy felment tiszta telepítéssel külön partícióra?? Upgrade sorozatszámmal telepítetted?

[ Szerkesztve ]

(#6045) Fire/SOUL/CD válasza kerekfej (#6043) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Gondolom Samsung csomagjára érted...
Egy füzet a garanciával kapcsolatos általános infókkal, még egy füzet, ami telepítési segédletet tartalmaz, 3 matrica(2 a Samsung SSD Activated felirattal(ez látható a korábbi képen a dobozon is), és 1 a vonalkóddal), illetve egy CD lemez, rajta elektronikus formában a telepítési segédletek illetve a Magician 3.2 szoftverrel.
(Nem láttam értelmét fényképezni emiatt(amúgy is csak scannelni tudnám), de ha nagyon akarod, megoldható)

Bodor
Hát az sem biztos, hogy bármit is kezdek a Samu-val, mivel lenne rá már vevő, azaz 0 kilométeres meg particionálatlan marad akkor. Persze még meditálok a dolgon(ha eladnám, akkor 0 Ft-ért van W8 Pro-m :DDD )

Az Upgrade-eknek is muszáj tiszta telepítéssel is menniük, hisz x86-os OS-ről kizárólag tiszta telepítéssel lehet Upgrade-lni... A csomagban ott a kis kulcskártya a serial-al, telepítéskor azt kell megadni.

[ Szerkesztve ]

(#6046) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#6045) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

W8 Pro Upgrade csomag az lemezen van?

(#6047) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#6045) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Pedig szívesen halottam volna a te szádból egy gyakorlati tesztet...

(#6048) endruboy1 válasza kerekfej (#6046) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Lehet hülyeséget mondok de az szerintem csak egy kód...

(#6050) Fire/SOUL/CD válasza kerekfej (#6046) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Igen. Mint írtam a csomagban 2 telepítőlemez van, x86 és x64.
Meg természetesen egy kis kártya 1 serial-al(mindkét változathoz ez az 1 serial kell, de ez korábbi Windows-oknál is ugyanígy van, meg persze természetesen csak az egyik lehet telepítve egy időben, az nem legális, ha egy gépre az x86-ot teszed fel, egy másikra meg az x64-t)

Bodor
Ha eladom, akkor is előtte max azt próbálom ki, hogy lezuhan-e az MWI egy szimpla OS telepítést követően(amiről korábban írtam). Ha megtartom, akkor viszont biztosan nem teszem ki olyan igénybevételnek, mint a 470-et, mert akkor(ha tényleg 170TiB-re van méretezve(bár ezt kétlem erősen)) max fél év alatt ledarálnám, amortizáló progimat meg meg sem kísérlem rászabadítani... :DDD

kerekfej - "A lemezekhez gépre ragasztható matrica is társul?"
Nem, nincs matrica (W8-nak csak OEM változata létezik, megszűnt a Retail, ami W7 esetén létezett/létezik)
Ha lesz még kérdésed a W8-al kapcsolatban, akkor vagy a W8 topikba vagy privbe kérdezd, mert már így is offoltunk épp eleget. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.