Hirdetés

2019. március 24., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-14 22:22:47

IT café

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Módosítva: 2019.02.14.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#15001) PAtr0n válasza senzaj (#15000) üzenetére

PAtr0n
(PH! addikt)

Nem itt kellene ilyesmit kérdezni...
De szerintem hülyeség, a minimum fps inkább RAM és sávszélesség függő, ha van elég a VGA-n, ill. a rendszerben (8Giga minimum), akkor nem lehet gond. Az SSD nem fog sokat emelni rajta...

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15002) asdf_ válasza Fire/SOUL/CD (#14986) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

Plusz jatszik meg kb. az osszes thinkpad, ami ugyan csavaros a keretben, de utodescsillapito gumival korbeolelve, csavar nelkul van a gephazban.

(#15003) concware

concware
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A kb fél éves HP Probook 6460b laptopomba i5-as procival, milyen a következő a következő SSD:

[link]

Nagyon jókat olvastam róla.

Tudna valaki ilyen árban esetleg és hasonló kapacitásban megbízhatóbbat ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#15004) G4bi89

G4bi89
(senior tag)

Hellosztok

Én is SSD vásárlásra adnám a fejem viszont annyira nem vagyok járatos ebben. Egy jó pár éves gépbe kellene,
az alaplap egy ASUS P5B - LGA775,SATA2 van még csak rajta.
Kingmaxokat néztem eddig 60 - 120GB és 20 - 25 ezer van rá kb. Gondolom a SATA2 nem tudja

Ezek között az írás/olvasási sebesség és a beépítő keret a különbség ?
http://ipon.hu/webshop/product/kingston_60gb_sata3_25_ssdnow_v300_sv300s3b7a_60g/294893
http://ipon.hu/webshop/product/kingston_60gb_sata3_25_ssdnow_kc300_skc300s3b7a_60g/443791

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#15005) G4bi89 válasza G4bi89 (#15004) üzenetére

G4bi89
(senior tag)

Késő van lemaradt egy mondat :D
Szóval gondolom a SATA2-vel nem tudja kihasználni a megadott sebességeket. Ezért felesleges lehet a gyorsabbat venni, hacsak nem tervezünk hosszabb távra.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#15006) Soma01

Soma01
(PH! kedvence)

Irodai gépbe keresünk SSD-t, eddig 120GB Samsung MZ-7TE120BW SSD 840 Series Evo Basic-et néztük meg valami Kingston-t (nem tudok tipust).
A tartósság lenne a fő szempont. A sebsseég, gondolom úgy is jó. lesz... Legalább is jobb mint a mai vinyóké.
Nagy nyúzásnak nem lesz kitéve. Asus alaplap B85, i3 proci, 4 Gb ram lesz a gépben és Win 8.1. E-mail, netezés fog menni leginkább. Adattárolás és backup külső vinyón.

Ebbe a kategóriában mit ajánlotok? Jó lesz a Samu?

(#15007) GorkyZero

GorkyZero
(újonc)

Sziasztok! Úgy döntöttem, karácsonyra meglepem magam egy SSD-vel. Mivel csak a rendszert + a programokat raknám rá (játszani ritkán szoktam), ezért egy 60-64 GB-os elég. Kingston 60 GB SSDNow V300-ról vélemény? E körüli összegben (16k) szánnék, esetleg 2-3k-val többet, ha az jobb.

(#15008) jános válasza GorkyZero (#15007) üzenetére

jános
(őstag)

V300

Zero Defect.No Compromise ! 20/2-117-558

(#15009) Nemgéza

Nemgéza
(újonc)

Sziasztok!

Egy új gépet kapott a gyerek, ADATA 128-as SSD-vel.

Annyit kérdeznék, hogy szerintetek a Word of Tanks játékot érdemes az ssd-re telepíteni. Azt tudom, hogy gyors lenne, de nem tudom, hogy mennyire gyilkolja, öregíti mert ugye itt játék közben elég nagy a mozgatott adatmennyiség. Lehet, hogy jobban jártam volna, ha merevlemezre telepítem?

Ha az lesz a tanácsotok, hogy HDD-re kerüljön, akkor adódik az új kérdés: újból le kell töltenem az egészet, vagy át lehet tenni valahogy winyóra?

[ Szerkesztve ]

(#15010) Steelmanus válasza jános (#15008) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Amit linkeltel hsz!-ket azok 2012-11-15-tol kezdodnek tehat mara mar lenne viszonyitasi alap hogy mennyien nem voltak megelegedve vele vagy sem. Az pedig ebbol nem derul ki.

(#15011) jános válasza Steelmanus (#15010) üzenetére

jános
(őstag)

És miért kell olvasni 2012-11-15-től? Értelemszerűen a frissebb V300 ról írott bejegyzéseket kell figyelembe venni,gondolom ezzel semmi újat nem mondtam senkinek :) Ráadásul sok infó található róla itt.

(#15012) Francia91

Francia91
(PH! kedvence)

Sziasztok!
A ThinkPad T500-asomba szeretnék venni egy SSD-t, erre egy Samsung 840 Evo 120 Gb-os SSD-t néztem ki, ami elfogadható árban van, és elméletileg nem is rossz.
Mi a véleményetek, esetleg észrevételek róla? Átlagos dolgokra használnám, mellé CAD-CAM programok, kis játék, a többi cucc /torrent, filmek és zenék/ a Caddy-ben lévő HDD-re menne.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#15013) Soma01 válasza Soma01 (#15006) üzenetére

Soma01
(PH! kedvence)

A Kingston HyperX 3K jobb mint a Samu 840 Evo? Tartósabb?

(#15014) jános válasza Soma01 (#15013) üzenetére

jános
(őstag)

A végtelen harc MLC vs. TLC az utóbbi elméletileg rosszabb,hetát MLC tartósabb.

(#15015) A Zéé válasza Soma01 (#15013) üzenetére

A Zéé
(őstag)

azt mondják, viszont tesztekben egy hangyaf@xnyit lassabb. Én tegnap vettem, ma laktam be a hyperx 3k-m, eddig brutálmód tetszik :) Win telepítés kb negyed óra volt pendriveról, felálló rendszer a bekapcs gomb megnyomásától 20 másodperc alatt... Az ArchiCAD 1 perc 50 másodperc helyett 25 másodperc alatt használatra kész. Szóval nekem most örömködés van nagyon :)

ja ami még lemaradt: nincs már a rohadt hangos kerregés-kattogás, mint eddig. Most megy a régi hdd teljes formázása, utána csak adattárolásra fogom használni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#15016) Soma01

Soma01
(PH! kedvence)

A 3K írások száma (10GB/nap 8 évig?) milyen viszonyban van a fentebb említett Samu valamilyen 78TB-jával?

(#15017) jános válasza Soma01 (#15016) üzenetére

jános
(őstag)

Balage76 kolléga írása.

Engem is érdekelt a téma,de rájöttem semmi értelme ezekre figyelni,használd 'azt ennyi,mindenkinek X-év múlva lesz annyi pénze hogy vegye magának még egy ssd-t ha az előző már beadta a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#15018) Soma01

Soma01
(PH! kedvence)

És akkor sebesség alapján Kingston HyperX 3K vagy a Samu 840 EVO? Gari 3 év mind a kettő?

(#15019) Bodor válasza Steelmanus (#14950) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Hát ez érdekes kérdés. Nagyjából tavaly ilyenkor jelent meg az első TLC-s SSD, amit a Samsung vezetett be a piacon, és mivel a gyártási költségek alacsonyabbak, mint az MLC-nél, várható volt , hogy fél vagy egy év elteltével a többi gyártó is kijön pár TLC-s típussal. De nem így lett.
Maradtak az MLC-nél és inkább a csíkszélességet csökkentették. Hogy mikorra szorítja ki a TLC az MLC-t, ha egyáltalán kiszorítja, azt - mivel nem látok a kulisszák mögé - csak tippelni tudnám, szóval szerintem nem a közeljövőben. Azt gondolom, hogy egyáltalán nem jártál rosszul a V300-al.

(#15020) Landon

Landon
(PH! addikt)

Sziasztok,

SATA 3Gb kepes lapra erdemes SSD-t kotni? Mediamartkban lattam 25-ert 840est. Karacsonyi ajandakba lenne. Ha hasonlo aron tudtok valami jobbat az is johet, ilyesmit nyilvan nem MM-ba kell venni csak en spec ma ott lattam meg. :)

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#15021) Nemgéza válasza Nemgéza (#15009) üzenetére

Nemgéza
(újonc)

Nekem tud valaki segíteni?

(#15022) Bodor

Bodor
(PH! kedvence)

120/128 GB-os Kingston V300 vs. Samsung 840 témában ha szigorúan a tényeket nézzük.

Gyakorlati sebességben , garancia időben, támogatásban és a használhatóságban mindkettővel ugyanazt kapjuk.
Marad két tényező, az ár és a tartósság, élettartam.

Kingston V300 MLC-s és a gyártó által megadott 64 TB-ot biztosan rá lehet írni, az ára: 20.500 Ft

Samsung 840 és 840 EVO TLC-s, a gyártó nem adta meg, hogy hány TB írást visel el, de mivel TLC-s, ezért biztosan kevesebbet , mint az MLC-s V300. Az ára: 23.500 Ft.

Az összes többi tényező csak gyártóknak és a marketingeseknek lehet fontos, de nem a felhasználónak, vásárlónak.

Azt gondolom, hogy ha valaki gyakorlatiasan gondolkozik, akkor a tényekből tisztán látható, hogy - bár a Samsung 840 és 840 EVO nem egy rossz SSD - a V300 a jobb választás a két típus közül.

(#15023) Bodor válasza Landon (#15020) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Igen , érdemes SATA3-as SSD-t, SATA 2-es alaplapra kötni.

Javaslat

(#15009) Nemgéza: Ha kímélni szeretnéd az SSD-t, akkor a HDD-re tedd a játékot.

Topik tetején olvasható:

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

[ Szerkesztve ]

(#15024) Macsjoz

Macsjoz
(kvázi-tag)

Sziasztok !
szeretnék venni egy 120 Gb-os Ssd-t max 30ezerért és van 3 kiszemeltem és az volna a kérdés hogy azok közül melyiket érné meg legjobban ? Samsung kingston Corsair

Előre is köszi és Kellemes Ünnepeket !

(#15025) Ocaso

Ocaso
(kvázi-tag)

Sziasztok ezt a gépet szeretném meg venni.
Intel Core i5-4570 processzor 36 hó gar.
Gigabyte B85M-D3H alaplap 36 hó gar.
Kingston HyperX PnP 2x4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3P1K2/8G memória 36 hó gar.
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 24 hó gar.
Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya 24 hó gar.
Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 számítógép ház 36 hó gar.
Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 24 hó gar.

Na és ehez dukál egy SSD is. :D
Szóval animálásra, modellezésre, renderelésre, videóvágásra és játékra lenne a gép.(renderhez, stb-hez C4D, videóvágáshoz SV)

Ezt a kettőt néztem ki, de ha van jobb, akkor nyugodtan írjátok meg.
Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD meghajtó 36 hó gar.
Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó 36 hó gar.

Elég lenne a 60GB vagy szükség van a 120GB-osra.
Elsősorban az operációs rendszer, a driverek és a modellező program menne rá.
Szerintem ezek a fontosak rá, de ha esetleg kell még valamivel számolnom, akkor nyugodtan írjátok meg.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv. Ocaso

(#15026) Bodor válasza Macsjoz (#15024) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

A három közül a Kingston HyperX 3K, ha jó az ára.

(#15025) Ocaso: Nem írtad, hogy mennyi az az összeg, amit SSD-re szeretnél költeni, így nehéz segíteni.
Összefoglalót javaslom elolvasni.

(#15027) kisadamkaa

kisadamkaa
(lelkes újonc)

Sziasztok.

Egy Lenovo Y500-asba szeretnék mSATA SSD-t venni. Melyiket ajánljátok? 120-128GB-s érdekel. Köszönöm előre is. Két kiszemeltem van: ADATA XPG SX300 , Kingston mS200. Vélemény?
Köszönöm előre is.

(#15028) Ocaso válasza Bodor (#15026) üzenetére

Ocaso
(kvázi-tag)

Elvolt olvasva, összeget azért nem írtam, mert nem szeretném behatárolni.
A legjobb példa, hogy a számítógépemre is megírtam, hogy 160k legyen és 180k lett belőle.
Árat még most sem írnék, mert ha 20k-t írok, akkor automatikus, hogy 120gb-os legyen, ha 10-15k-t írok, akkor meg 60GB. Szóval először azt kellene behatározni, hogy 120 GB vagy 60 GB-ost vegyek, mire lenne szükségem. Azt, hogy mire használnám azt leírtam, azt nem tudom, hogy valami mást tennék-e rá, mert most így úgy gondolom, hogy másnak nincs annyira szüksége rá, de ha tévedek, akkor javítsatok ki.

(#15029) Bodor válasza kisadamkaa (#15027) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Bármelyik jó a kettő közül, én az olcsóbbat venném.

(#15028) Ocaso: Azt neked kell tudnod, hogy mekkora helyen férsz el (hány és mekkora programot fogsz feltelepíteni ) tehát ne mi mondjuk meg, hogy 60 vagy 120 GB-os SSD-re van szükség, hanem Te!

Ha 60 GB, akkor is van az árban szórás, főleg a 3 és 5 év garancia miatt 15 és 24 K között, szóval nem mindegy hogy mennyit szánsz rá, és ugyanez vonatkozik a 120 GB-osokra is, csak ott 21-45 közötti árak vannak.

Szóval nem véletlenül kérdeztem, hogy mi a keret az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#15030) kisadamkaa válasza Bodor (#15029) üzenetére

kisadamkaa
(lelkes újonc)

Az ADATA-t többen ajánlották és a tesztekben is veri a Kingstont-t. Most 2.000Ft különbség van a kettő között nem számottevő.

(#15031) Ocaso válasza Bodor (#15029) üzenetére

Ocaso
(kvázi-tag)

Én leírtam, hogy mire fogom használni, ami kb 35-40GB lehet.
Ehez elég a 60GB vagy szükséges a 120GB?
Ha ez megvan, akkor tisztázom az árat, mert ugyebár, attól függ az ár hogy 60GB vagy 120GB.
Azért kérdezem, mert tudom, hogy meg kell hagyni 10%-át, de lehet, hogy néha-néha becsúszna plusz egy program, szóval lehet, hogy jobban megérni egy 120GB-os? Ár/érték arányban melyik éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#15032) Bodor válasza kisadamkaa (#15030) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Ami különbséget a tesztekben látsz, azt a gyakorlatban nem érzed meg, ez biztos!

(#15031) Ocaso: 40 GB-hoz elég a 60 GB-os SSD. Kingston V300 , 15K
de ugyanebből a 120 GB-os csak 6000-el drágább és nagyobb is, több írást visel el, tehát ár/érték arányban jobb, én ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#15033) kisadamkaa válasza Bodor (#15032) üzenetére

kisadamkaa
(lelkes újonc)

Értem. Garancia az ugyan annyi így az alapján sem lehet dönteni. ADATA szimpatikusabbnak tűnik.

(#15034) Ocaso válasza Bodor (#15032) üzenetére

Ocaso
(kvázi-tag)

Jelen pillanatban ez van a virtuális kosaramban Kingston 120GB SV300S37A/120G SSD meghajtó.
Amúgy pont ezek között gondolkodtam, csak nem tudom, hogy 60GB vagy 120GB legyen.
Köszönöm szépen a választ. :)

(#15035) Bodor válasza kisadamkaa (#15033) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Tudom, hogy a gari is ugyanannyi, ezért írtam, hogy vedd az olcsóbbat, de lehet dönteni szimpátia alapján is.

[ Szerkesztve ]

(#15036) kisadamkaa válasza Bodor (#15035) üzenetére

kisadamkaa
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen a segítséget. :R

(#15037) Steelmanus válasza Bodor (#15019) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Ertem, es koszonom a valaszt. Lenyegeben azert vettem SSD-t mert meguntam a WD vincsim rezonalasat es a velejaro nyugoket, igy megneztem a varosban ahol lakom a kedvenc boltom arlistajat, es meglattam hogy a 60 GB-os ára leesett 15 000 FT-ra, ez volt nalam a lelektani hatar, igy eldontottem hogy meglepem magam. Amikor mentem a boltba, utkozben meggondoltam magam es a boltban mar a 120-as utan erdeklodtem, mivel volt, azt vettem meg, Samsugot csak rendelesre hoztak volna.

(#15038) Falcon C.

Falcon C.
(fanatikus tag)

Személyes tapasztalatom a V300-zal kacérkodóknak: nemrég végeztem a teljes rendszertelepítéssel, mely tartalmazta a Windows 8.1 letöltését és telepítését, valamint minden más programét is, amit használni szoktam (egységsugarú felhasználó vagyok, semmi extra). Mindent a netről töltöttem le, dolgozott a V300 és a HDD is rendesen. Egyszer lefutott egy CrystalDiskMark teszt is, az eszköz hozta a kötelezőt. A Kingston Toolbox és az SSDOK szerint összesen 106GB írással terheltem a kicsikét. Ez a 64TB-os TBW-hez képest – szerintem – igen csak kellemes adat.

Köszönöm a szakértők munkáját, a cikkek íróinak fáradozását, sokat segítettetek! :R

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 5 Global 4/64

(#15039) Bodor válasza Falcon C. (#15038) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

:C :R

(#15040) Soma01

Soma01
(PH! kedvence)

A V300 és a HyperX 3K között milyen különbségek vannak? (sebesség, élettartam) Melyiket érdemesebb venni? (az árat most ne nézzük)

[ Szerkesztve ]

(#15041) Steelmanus válasza Falcon C. (#15038) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Akkor ideje elmenteni a rendszert ha mar kesz vagy, tapasztalatbol irom egy 13,4 GB helyetfoglalo C particio ebben benne van a 400 Mb lapozofajl is, (hibernacios fajl megszuntetve) majd lementve vincsire Macrium free progival nagyjabol 6,8 GB.
Ezt visszallitva a Macrium-al (8 perc ugy hogy az ellenorzes bekapcsolva) 20 GB irast eredmenyez az SSD-n.
Ezt csak azert irtam hogy egyreszt erdemes lementeni egy jol mukodo rendszert, masreszt viszonyitasi alapnak.

(#15042) Landon válasza Bodor (#15023) üzenetére

Landon
(PH! addikt)

Köszönöm, Uram! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#15043) xLt` válasza Soma01 (#15040) üzenetére

xLt`
(fanatikus tag)

HyperX 3k lesz a válasz :)
Nekem legalábbis azt ajánlották. Talán gyorsabb és tartósabb, megérheti a felárat.
Elvileg hétfőn meg is érkezik majd.

(#15044) Qru válasza Soma01 (#15040) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Tartósabb, több írást visel mint a V300 (64TB vs 96TB), papíron gyorsabb a HyperX de ezt a valóságban nem venni észre.

[ Szerkesztve ]

(#15045) Soma01

Soma01
(PH! kedvence)

Akkor szerintem ez lesz és nem a Samsung.

KC300 milyen a HyperX 3K-hoz képest? Nem tudom mi a különbség.

25.000-től többet nem nagyon költenék rá.

...megnézem még az ajánlottak listáját.

(#15046) PAtr0n válasza Soma01 (#15045) üzenetére

PAtr0n
(PH! addikt)

A KC300 szerényebb energiafelhasználású, mint a V300, kábé ennyiben különböznek, ezért az előbbit jobban ajánlják laposhoz. (forrás: #14873 Bodor)

Falcon C:
Nekem eddig 224Gb az írott adat vásárlás óta a V300-on (1nap 16 óra power on time), de kb. 200Gb abból jött össze, hogy felment a Win7, az összes frissítés, meg 2x futtatott Crystall Disk Mark. Azóta beállt, és nem nő rohamosan, először persze megijedtem, de rájöttem hogy fölösleges.
Nem lesz gond ezzel a meghajtóval, ár/teljesítmény arányban szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15047) nejad

nejad
(fanatikus tag)

na én is klubtag lettem meglett az ssd-m elöször egy samsungot rendeltem de azt nem hozták meg időben így lemondtam aztán egy másik helyről rendeltem, egy hiper x-et 240-est, mint amikor annak idején beléptünk az űrkorszakba kb akkora a különbség :) meg volt a dobozban egy metálkék beépítő keret is amiről nem is tudtam, hogy jár hozzá, megörültem neki mert magam akartam barkácsolni tartót, 46 k volt elsőre soknak tűnik, de ha azt nézem hogy valaki másfél hónap alatt elfüstöl ennyit én meg remélhetőleg 3 évig használom a cuccot akkor már nem is olyan rossz befektetés, bár itt mindig csak bukik az ember,de ilyen a popszakma ahogy mondani szokták :))

(#15048) kidboy_46

kidboy_46
(senior tag)

üdv. Annyian írtak ajánlásokat és annyi mindent írnak minden egyes fajtáról, kingston - samsung stb.. megéri egyáltalán venni SSD-t? Venni egy 1TB wd black vinyót 20K ért.. lekapsz belőle 60Gb a windowsnak és max 1 perc alatt betölt mindent.. olvastam az ajánlásokat is és a hsz-eket is, annyira új minden, hogy nagy tapasztalat senkinek nincs szerintem ! Elnézést ha hülyeséget írok de én ezt így látom... a 60GB ssd kevés, a 120GB ssd valaki azt írja a v300 nem ajánlott ... a 840 evo ra meg hogy nagyon új csak átlag felhasználás.. nem lenne érdemes várni még 1 évet az ssd vel mikor már 250gb kapsz kb 20k ért ?
amennyibe kerül átlag 15-25k az ssd, inkább hozzátenni egy VGA-hoz és máris van egy ütős vga-d ! bocs az offért...

[ Szerkesztve ]

(#15049) Bodor válasza kidboy_46 (#15048) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

2009 eleje óta használok SSD-ket a gépemben, és azt kell, hogy mondjam, hogy mindenképpen megéri HDD helyett , amíg nem tapasztalod, nem is tudod, hogy mi a különbség. Összefoglalóban ajánlott típusok megbízhatóak, 5 év alatt azért sikerült valami tapasztalatra szert tennem a témában. Ha gondolod, akkor várhatsz még a vásárlással, de nagy áresésre 1 éven belül szerintem nem fog sor kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#15050) kidboy_46 válasza Bodor (#15049) üzenetére

kidboy_46
(senior tag)

nálam most is csak hdd van.. 1 perc alatt bekapcsol a gép kb.. nagyon nem várok semmire se, egy programra se !

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.