Hirdetés

2019. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-16 13:53:42

IT café

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Módosítva: 2019.04.16.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1001) Bodor válasza jeni (#1000) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Ahogy mondod. Vista-ban nincs TRIM.

(#1002) jeni válasza Bodor (#1001) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

akkor gáz,mert itt az aprón láttam Vista Ultimate 64 bites magyar kiadásút jogtiszta bontatlan darabot (gondolom a javított SP1 és az SP2 verziók azok már jók)

Balage76 [link]
ahol az OCZ Agility 3 olcsóbb

[ Szerkesztve ]

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#1003) Azteeek

Azteeek
(újonc)

Tudnátok ajánlani egy megbízható 128gigás sata3-as SSD-t 30-35 ezres árkategóriában?

(#1004) Coolmat válasza Azteeek (#1003) üzenetére

Coolmat
(őstag)

Szia!

Csak az első hsz-t kellett volna legalább felületesen átolvasnod, ott vannak az ajánlott típusok. Ezek mindegyikének a 120/128GB-os változata már 30-35k-s ársávban kapható (az Agility 3 még olcsóbban is akár, most ez éri meg a legjobban az árát).

(#1005) Bodor válasza Azteeek (#1003) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Tessék: LINK 1

LINK 2

Ha megfelel 120 GB-os is, akkor 30K alatt ez a legjobb vétel

Ajánlott SSD-k.

(#1006) dantre válasza Bodor (#1005) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Az árgép szerint már van 26-27e körül: [link]

(#1007) ordas12

ordas12
(újonc)

Sziasztok !
Rendelnék a nevem alatt látható gépbe , a PCX-től egy OCZ Agility 3 120 Gb SSD-t.
A kérdésem az lenne , hogy az alaplapomon található ASmedia vezérlővel rendesen
működne , illetve firmware frissítést kell-e csinálni majd rajta.
Win7 64-et használok.
Köszi.

(#1008) Bodor válasza ordas12 (#1007) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Szerintem maximum1 fórumtársnál érdeklődj, úgy látom a táblázat 36. sorában, hogy neki hasonló összeállítása van, vagy volt. Nekem nem tetszik amit a táblázatban látok ebben az összeállításban....

(#1009) Antigabo válasza Balage76 (#998) üzenetére

Antigabo
(fanatikus tag)

Így is van - egyre gondoltunk ! ;)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1010) Balage76 válasza jeni (#1002) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Számlával, rendes 3 év garival, nem eltünedező hirdetővel...? :)

(#1011) Balage76 válasza Bodor (#999) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Tudod, ár/teljesítmény arányban csak a legjobbat! :DDD

(#1012) Bodor válasza Balage76 (#1011) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Hát ezen már nem fogok veled vitatkozni. Te is mást gondolsz ( jó okod is van rá, csak épp nem reális) meg én is, és ennyi.

(#1013) Balage76 válasza Bodor (#1012) üzenetére

Balage76
(senior tag)

Nincs is ezzel semmi gond, mindenki mondja a saját érveit, a vita általában erről szól. Mindenki az ajánlja, amivel tapasztalata van, ami szimpatikus és amiben hisz. Ezután már minden a kedves vevőn múlik.

(#1014) Cingáriusz

Cingáriusz
(őstag)

OCZ Vertex3-am sajnos nem stabil. Windowsban nem annyira látványos, de játékokban nem ritkán van fagyás. Minap a friss win7 kékhalállal indult el. :O
Friss firmware megoldhatja a gondot?

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#1015) Fire/SOUL/CD válasza Cingáriusz (#1014) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Elsőre nem feltétlenül kell FW frissítésben gondolkozni, nem mindig a FW-ben keresendő a hiba.
Milyen AHCI drivert használsz, a W7 AHCI drvert vagy az AMD SATA AHCI-t? Ha ez utóbbit, abból melyik verziót?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1016) jeni válasza Balage76 (#1010) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

Igen,tény már a Woxcomputer is adja annyiért. Mivel korábban csak a prohardveren volt olcsóbb,igaz 3-4000 Ft-al. Ma ha választanom kell akkor a boltit venném meg 2000 Ft drágábban.
De sajnos már a boltokra sem lehet elmondani,hogy 2 év múlva ők se fognak bezárni :Y :K

[ Szerkesztve ]

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#1017) Cingáriusz válasza Fire/SOUL/CD (#1015) üzenetére

Cingáriusz
(őstag)

Én nem raktam fel semmilyen AHCI drivert. Lehet az a baj?

Illetve 12.4-es catalyst van fent ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#1018) Fire/SOUL/CD válasza Cingáriusz (#1017) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Privátba dobj egy képet az eszközkezelő/IDE ATA/ATAPI vezérlőkről.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1019) Kloden

Kloden
(senior tag)

SATA1-es alaplapban hogy muzsikál egy SATA 3-mas SSD? Elvi sávszélességben bőven elbírja...

A nap bölcsessége: "A fáradt nők szexibbek, de ha lehányják a lábam, akkor nem" - K. András, helyettes napkitörés

(#1020) Fire/SOUL/CD válasza Kloden (#1019) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Ez egy Samsung 830, SATA I-en: [link]

(#1021) Harcsai

Harcsai
(senior tag)

Van egy 120as ssd-m, 64bites win7 home premiummal. Kérdés az, hogy elvileg mindent beállítgattam, ami javasolt, ssd használata esetén, kivéve egyet. A partíció igazítást. Mi van, ha ez nem jó helyen kezdődik, ez mit okoz?
Egyébként, ha több partició van az ssd-n, mindegyik partició elejének 4096-al oszthatónak kell lennie, vagy csak a rendszernek?

Huawei P20 pro (9.0.0.282 CLT-L29C432E5R1P9) Twilight; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1022) Fire/SOUL/CD válasza Harcsai (#1021) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

A hibás partíció eltolás lassabb olvasás/írást okoz és (és ez a legfontosabb) többszörös írást, ezáltal hamarabb öregednek a cellák.

Ha a W7 telepítővel hoztad létre a partíció(ka)t, akkor az eltolás értékének jónak kell lennie. W7 1MiB-os eltolást alkalmaz. Ellenőrizd.

(#1023) Harcsai válasza Fire/SOUL/CD (#1022) üzenetére

Harcsai
(senior tag)

Néztem, nem jó. Igazából egy feltelepített win-t klónoztam, ezek szerint rossz helyre. Mi van, ha most újra csinálok egy backup-ot, újraparticionálom, és visszaállítom a mentést? Működhet?

Huawei P20 pro (9.0.0.282 CLT-L29C432E5R1P9) Twilight; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#1024) Fire/SOUL/CD válasza Harcsai (#1023) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

1. Paragon Alignment Tool - ez az SSD-n helyessé teszi a partíció eltolást, adatvesztés nélkül, sajnos nem ingyenes.

2. Ha még megvan a feltelepített régebbi OS, ami klónoztál, akkor [link]

3. Ha már nincs meg a régi rendszer, akkor újratelepítés, ehhez itt találsz infót: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1025) Harcsai válasza Fire/SOUL/CD (#1024) üzenetére

Harcsai
(senior tag)

Köszönöm a segítséged! Remélem így megoldódik.

(#1026) odrif válasza Fire/SOUL/CD (#1024) üzenetére

odrif
(PH! kedvence)

Hasznosak ezek a logout-s írások, köszönjük.

15 éve a Prohardveren!

(#1027) Harcsai

Harcsai
(senior tag)

Hátha érdekel mást is!
Még mindig a partició eltolásos problémám...
Úgy sikerült megoldani, hogy:
1. Lementettem a particiók képeit image fájlokba.
2. Töröltem az ssd összes particióját.
3. Újraparticionáltam az ssd-t win7 alól.
4. Biztos ami tuti, megnéztem az msinfo32-vel, hogy most jól vannak-e igazítva a particiók.
5. Visszaállítottam a képeket a megfelelő helyekre.

Az egész nem folt talán fél óra se. Igaz, hogy túl nagy adatmennyiségeim sincsenek, hisz az egész ssd 120 gigás.

A mentés/visszaállításhoz használt progi hdclone volt, ami megéri az árát ;)

Mielőtt valaki megkérdi, azért van több partició egy 120-as ssd-n, mert jelenleg ez az egyedüli meghajtó a gépben, és külön partición vannak a különböző telepítők, driverek, és recovery alkalmazások. Egyenlőre csak tervben van egy második, hdd beépítése, de addig ez így tökkkkkéletes.

Köszönöm a segítségeteket! És a korrekt leírásokat.

(#1028) Kloden válasza Fire/SOUL/CD (#1020) üzenetére

Kloden
(senior tag)

Köszi, hát ez nem valami fényes...

A nap bölcsessége: "A fáradt nők szexibbek, de ha lehányják a lábam, akkor nem" - K. András, helyettes napkitörés

(#1029) bodola

bodola
(lelkes újonc)

Jó estét mindenkinek! Sürgős segítségre lenne szükségem.
Aspire TimelineX 2434G64MNBB géphez vennék SSD-t - kicserélném a HDD-t. Talán egy 120 gigásra még jutna pénzem. Miket ajánlanátok? Pl ez megfelelő hozzá? Corsair 120GB CSSD-F120GB3-BRKT SSD
A HDD-t meg beletenném egy ilyenbe és USB 3-mal használnám: Wintech 2,5" USB3.0 MOB-8 Mi a véleményétek? Kösz előre is!

(#1030) Fire/SOUL/CD válasza Kloden (#1028) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

:F Ez valóban nem fényes, mert ez kiváló eredmény. Nem írtad, ezért nem tudhatom, de ha egy SATA1-es HDD-t cserélnél erre, akkor nagyságrendi különbségeket tapasztalnál.

(Az a sebesség nagyságrendekkel nagyobb teljesítmény összességében, mint amit egy jelenleg kapható leggyorsabb 7200-es SATA3-as HDD tud biztosítani)

persze, ha csak pusztán a sebességeredmények érdekeltek egy sata3-as ssd-hez képest, az megint más kérdés....

(#1031) Coolmat válasza bodola (#1029) üzenetére

Coolmat
(őstag)

Szia!

Az általad írt Corsair is jó, de most az OCZ Agility 3 az ár/érték bajnok. USB3-as ház majdnem mindegy milyen, csak aluból legyen.

(#1032) fematthew89 válasza Coolmat (#1031) üzenetére

fematthew89
(tag)

Én egyetértek Coolmat kollégával csak jó élményem van az OCZ Agility 3-al bátran tudom én is ajánlani...ráadásul 8,1-et kap élményindexelésnél... :K :K
A külső ház szinte mindegy csak támogassa az USB 3-at, bár mondjuk nekem pont ez a márka volt USB 2-vel és nem volt semmi gigszer vele... :R :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#1033) odrif válasza Coolmat (#1031) üzenetére

odrif
(PH! kedvence)

Vagy esetleg a samsung 830, ami kicsit drágább.

15 éve a Prohardveren!

(#1034) Bodor válasza odrif (#1033) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Az a kicsi kb. 5000 Ft, és nem lesz gyorsabb az Agility-nál...

(#1035) odrif válasza Bodor (#1034) üzenetére

odrif
(PH! kedvence)

Lehet nem gyorsabb, de lehet megbízhatóbb vagy nem?

15 éve a Prohardveren!

(#1036) Bodor válasza odrif (#1035) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Ahogy gondolod. Én már leírtam a véleményemet erről a másik topikban, és ott olvastad is.

(#1037) odrif válasza Bodor (#1036) üzenetére

odrif
(PH! kedvence)

Igen, tudom köszönöm! :R

15 éve a Prohardveren!

(#1038) bodola válasza fematthew89 (#1032) üzenetére

bodola
(lelkes újonc)

Igazán köszönöm a segítségeteket. Jó éjszakát!

(#1039) Kloden válasza Fire/SOUL/CD (#1030) üzenetére

Kloden
(senior tag)

Tudom, a tesztek nem tükrözik a valós használatot, de a logoutos cikkben az van, hogy a 4k-s tesztek tükrözik legjobban a mindennapos használatot. Egy 830-as Samu sata3-mon ahogy nézem, több mint 2x olyan gyors ebben a tesztben mint egy sata1-es csatin. (a többi teszteredmény még kicsit jobban el is van húzva)
Persze ez még mindig baromi gyors egy vinyóhoz képest, csak megfontolandó egy esetleges alaplapcsere.

(#1040) Kloden válasza Kloden (#1039) üzenetére

Kloden
(senior tag)

...na itt meg az #1 hsz-ban lévő táblázatban alig van sebesség különbség sata-szerint. (legalábbis Agility 3-nál, Samu 830-nál jelentősebb azért) Úgy látszik neten rossz tesztet néztem. Ezek szerint szinte semmit nem számít, hogy milyen a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Fire/SOUL/CD válasza Kloden (#1039) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

1. Nem a 4K, hanem a 4KQD32 szegmens. Ennek az az oka, hogy a SATA AHCI üzemmód egyik szolgáltatása az NCQ. Az NCQ kompatibilis meghajtók a hozzájuk érkező kérelmeket egy "listában" rangsorolják, aszerint, hogy minél gyorsabban tudják kiszolgálni az összes kérelmet. Ennek a "listának" az elemszáma(mélysége=Queue Depth) max 32 lehet. Innen a 4KQD32 elnevezés és méréstechnika. (Itt jegyezném meg, hogy a 4K-64Thrd technika nem ugyanaz, mint a 4KQD32 mérés, ennek ellenére hasonló eredményeknek kell születni.)

2. SATA IDE üzemmódban nincs NCQ szolgáltatás, így a 4K és 4KQD32 szegmensben mért eredmények közel azonosak. Pl Samsung 470 64G - IDE üzemmódban

3. Ha egy meghajtó pl 100MB/s-el olvas/ír a 4KQD32-ben, az már egy akkora sebesség, amit az OS egyszerűen képtelen kihasználni, több mint elegendő. Ezért ha egy másik meghajtó 200MB/s-el olvas/ír a 4KQD32-ben, nem fogsz tapasztalni semmi változást a korábbi 100MB-s-es meghajtóhoz képest.

(#1042) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

Sziasztok!

Elolvasva az első hsz-t... inkább kérdezek :) sok itt az info amire figyelni kell ssd ügyben. Még soha nem volt ssd-m. Tapasztalatom sincs vele. Tehát... Most rendeltem egy dell vostro 3350-et i3-al. Ehez a notihoz szeretnék vásárolni egy ssd-t. árban nem határoztam el magam. Nyilván ár/érték arányban jót keresek. A gépen win7 (valószinüleg ultimate) fog futni. A gyári hdd-t beépítő kerettel tenném az optikai helyére. Az optikai pedig külső házat kapna. Hogy sata 2 vagy 3-at sze4retnék azt nem tudom. fogalmam sincs milyen csatlakozó van a notin (sejtésem szerint sata2). Ha javasoljátok akkor sata3-at, ha kompatibilis a 2vel. Tárhelyben oprendszer,office, 5-10 Gb progiknak+valamenyi háttértár kellene, csak hogy maradjon. becslésem alapjén egy 80-120GBosra lenne szükségem. Hogy melyik márkára, azt megsaccolni sem merem, mivel nicns tapasztalatom benne.

Mire kell odafigyelnem ha ssd-t teszek a gépbe? ugyanúgy használom, mint egy hdd-t? Vagy konfigolnom kell valamit az oprendszerben? Olvasgattam a firmware updatekről is. Nyilván nem baj, ha friss a firmware az ssd-n. Általában megoldható a frissítésük oprendszer alól?

A javaslatokat és állásfoglalásokat előre is nagyon köszönöm.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1043) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

Ajánlom figyelmetekbe: AOMEI Partition Assistant Home Edition 5

(#1044) D@ni88

D@ni88
(PH! addikt)

Csak egy újraindítás kellett :)

[ Szerkesztve ]

(#1045) Bodor válasza vilmaboy (#1042) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Az egyes hozzászólásban lévő táblázatban szereplő SSD-k mindegyike ajánlott. 90 GB-ost már nem érdemes venni , mert alig van árkülönbség a 120 GB-oshoz képest, ezért ez utóbbiak jobb vételek. Árban az OCZ Agility3 a legolcsóbb , kb. 30K utána 35 körül kapható a Crucial M4, Corsair Force 3 vagy Samsung 830. Teljesítménykülönbség nincsen közöttük, neked kell dönteni. Beüzemeléssel kapcsolatban pedig az egyes hozzászólás végén vannak linkek, amelyek pontos ismereteket nyújtanak. Ha végigolvastad az egyes hozzászólást, és a linkeken található cikkeket, akkor minden kérdésedre választ fogsz kapni.

(#1046) vilmaboy válasza Bodor (#1045) üzenetére

vilmaboy
(őstag)

igazándiból 5k mindegy árban. teljesítményben ugyanazok... nade minőségben is? oksa, hogy ajánlott mindegyik, de te mit választanál magadnak? tudom, hogy szubjektiv...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1047) franc0 válasza vilmaboy (#1046) üzenetére

franc0
(őstag)

Én most ezt venném.
Vigyétek el gyorsan ezt az akciós készletet, mert alig bírok magammal :)

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#1048) Bodor válasza vilmaboy (#1046) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Nem mindenkinek mindegy 5000 Forint ...
Szerintem minőségben sincs gond egyikkel sem, csak tudni kell beállítani a dolgokat.
Tehát én a legolcsóbbat választanám.
Persze, jogos a kérdés, hogy akkor miért van Samu 830 a gépemben. Azért , mert ajándékba kaptam a Chip magazin éves élőfizetéséhez.

Vélemény 1

Vélemény 2

(#1049) D@ni88

D@ni88
(PH! addikt)

Nem tudom törölni a hiberfile-t a c meghajtómról...
lefuttatva: powercfg -h off
Energiagazdálkodás kilőve...

De mégsem bírom törölni :(

(#1050) karcsi3

karcsi3
(kvázi-tag)

Egy dell precision m4600as laptopba milyen ssd-t ajánlatok ha meg akarom tartani a hdd-t
Az optikai meghajtó helyére tegyek be 1 keretet és abba az ssd-t(ebből 128as vagy 256ost szeretnék minnél tartósabbat) vagy msata-s ssd-t tegyek bele és abból milyet érdemes?

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.