Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    A következő felállást tervezem:

    Az asztali gépemben lévő 1TB-os WD Black HDD-m lecserélném egy SSD-re a sebesség és a csend miatt.
    Még nem döntöttem el, hogy 500GB, vagy 1TB lesz az SSD, de talán a kisebb is elég, mert a hosszabb távú adattárolást egy NAS-on szeretném megoldani.
    Ehhez keresem a megfelelő eszközt.

    A cél a munkáim, fotóim hosszú távú (biztonságos!) tárolása, távoli elérhetősége, illetve az is terv, hogy kötök rá egy USB-s HDD-t, amire mennének a letöltések, amiket aztán telefonról elérve, Chromecasttel ki is tudok küldeni TV-re azonnal.

    A biztonság miatt sokáig 2 lemezes megoldásban gondolkodtam (2 lemez tükörben a NAS-ban, egy külső ugyanúgy rákötve), de mivel kellően paranoiás vagyok ( :) ), ezért úgyis lenne/lesz egy felhő tárhely a legfontosabb képeknek/adatoknak.

    Így viszont bejött lehetőségnek az, hogy talán elegendő az 1 lemezes megoldás, felhő szolgáltatással kombinálva.
    Fontos még a jó support, egyszerű kezelhetőség, kényelem (mobil appok) és hogy a fent felsorolt dolgokat meg tudjam tenni.

    Így jutottam el a Synology DS118-ig, ami bár nem olcsó az 1 lemezes NAS-ok között, de a support miatt talán a legjobb választás.

    A fenti igényekre ezt jó megoldásnak gondoljátok, vagy az egészet célszerűbb újragondolni? :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák