Új hozzászólás Aktív témák

  • f4lcon

    őstag

    szeretnék pár véleményt meghallgatni az összegyűltektől.

    kezd körvonalazódni a lehetőségem az új lízingelt autómat illetően:
    - Opel Grandland PHEV (Ultimate edition + minden rendelhető extra)
    - Volvo XC40 B3 mild hybrid (Core + az összes elérhető csomag)
    - Kia Sportage Hybrid (GT-Line + az összes elérhető extra)
    esetleg:
    - Toyota Rav4 Hybrid (Comfort Style)
    - Hyundai Tucson PHEV (VIP Executive csomag + napfénytető)

    amik kavarognak a fejemben:
    - az Opel és a Hyundai zöld rendszámos, de az Opel sok százezrekkel olcsóbb, mint a Hyundai
    - a Volvo-ban sok minden nincs benne, főleg napfénytető (ami mindegyik másikban van) de mégis csak egy Volvo. az összes között ez a legkisebb
    - a Sportage szerintem ronda, de minden szempontból a legjobb ajánlatnak tűnik, rogyásig van extrázva, egy friss modern autó, és nem drága (az Opel és a Hyundai között van árban) viszont az automata váltó miatt legalább 1 évet várni kell. a feleségem ezt venné.
    - a Rav4 esetében félek zavarna a CVT plusz egy halom extra nem elérhető, vagy nem rendelhető, lényegében 3-4 tétel van az extra listán
    - a Hyundai csak a bőr mellé adja az ülésfűtést
    - most egy Kodiaq-ot használok, mindegyik kisebb lenne (Kodiaq is több, mint egy évre elérhető választás, és hibrid nincs)

    nem kértem ajánlatot eddig:
    - Mazda (kicsit fura a CX-5, mert olyan érzésem van, mintha hirtelen elfogyna az autó a hátsó oszlophoz érve, pedig a B oszlopig gyönyörű)
    - Honda (kívül még csak-csak, de belül elég kuszára sikeredett a design)
    - Seat (gyanús, hogy mivel VW csoport, az sem lenne, vagy csak beláthatatlan időn belül, és a design olyan skodásan semmilyen)

    nem tudnak időben autót adni:
    - Skoda Kodiaq
    - VW (csak Allspace Tiguan van, de limitált verziókban, én meg egy sima Tiguan-t szeretnék, R-Line)
    - Jeep Compass 4xe

    annyira nem tetszik, hogy ajánlatot sem kértem:
    - Ford Kuga
    - Peugeot 3008 / 5008
    - Citroen valami
    - Renault Kadjar (amúgy is csak egy felszereltség elérhető, nincs válogatás)
    - Dacia és minden kínai, maradék koreai

    A fentieken túli többiek kívül esnek az elméleti 15 milliós (alku utáni) kereten.

    Ki mit venne a helyemben? Olyan feltételekkel mentem el autót venni, hogy legyen benne (nem fontossági sorrendben) automata váltó, hibrid hajtás lehetőség szerint tölthető, napfénytető, LED vagy valami mátrix-LED automata vezérléssel, fűthető ülések és kormány, NEM bőrülések, tolatókamera, HUD, Apple Carplay, anyósülésen Isofix
    Gondolom a fentiekből kiderül, hogy SUV vagy álterepjárót keresek, nem kell 4x4 csak a magas üléshelyzet.

    Fontosnak tartom, hogy mennyi lesz a várható újra értékesítési ára, mert hát nyílt végű a lízing és 15% a maradványérték, gondolom mindenki érti. Olyan autó kell(ene) ami 4 év múlva a piac sokra tart majd és könnyű lesz eladni is. Igen, van az az ár, amiért bármit könnyű eladni, ne ebbe az irányba menjünk el...
    minden szempontot szívesen meghallgatok, ki milyen irányba menne el, és miért, köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    “The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Új hozzászólás Aktív témák