Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiraly.andra

    aktív tag

    1. Mire fogod használni a gépet? - Munkára kell: videószerkesztés és képfeldolgozás, kiadványszerkesztés (Adobe CC Premiere, After Effects, Photoshop, Illustrator, Indesign). 3D nincs, CAD nincs, és mivel munkahely, nem lesz játék, filmnézés sem.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? - Nincs ilyen, a jelenlegit megkapja más, nekem komplett gép kell, de monitor nélkül.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - Komplett gép kell, összerakva (nem alkatrészenként). Ez lehet akár ismert márka gyári konfigurációja is. Monitorom van, abból nem kell új. Használt gép nem jön szóba. A rendszert (128 Gb?) SSD-ről futtatnám, az adatoknak kell 1 Tb HDD. RAM-ból nem adnám 16 Gb alá, de ezt csak a jelenlegi 7 éves gépemben lévő 4 Gb alapján mondom, érzésre. Egér és billentyűzet drótos legyen. Van egy USB-s szkennerem és egy szintén USB-s szünetmentesem, plusz egy külső (USB3) HDD ház, ezeket mind tudjam csatlakoztatni. Az egér és a billentyűzet a monitorhoz tud csatlakozni, annak viszont kell egy lyuk a ház hátoldalán. Ez így 4 USB csatlakozó a házon, ebből legalább az egyik USB3 legyen. Előlapi USB és hang előny, de nem fontos. A gép napi 24 órát megy, ezért a hűtésen nem spórolnék.

    4. Mennyi a kereted rá? - Induljunk mondjuk 300 000 forintról, de szükség esetén mehetünk feljebb, mondjuk 500 000 forintig. A cél egy hosszú évekig élményszerűen használható gép.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? - Dell U2410: 1920 x 1200 (VGA, DVI-D, DP, HDMI)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? - Nem, de bizonyos okok miatt előnyt élvez a Lenovo.

    Nézegetem a MySoft oldalán a Lenovo gépeket. ThinkCentre M700: mind csak Intel HD grafikus vezérlővel, ahogy a ThinkCentre S510 és a V320 sorozat is. A ThinkStation P710 (egy konfigurációval) már egyértelmű túlzás (a keret túllépése), így ott csak a V520 sorozatból lenne jó valami. Mi a "Small Form Factor" gépek hátránya? Tippem szerint ezek nem bővíthetőek, de nem gond, a meglévő gép is olyan most, amilyennek 7 éve vettem. Egyéb hátrány? Nekem nem kell, hogy kicsi legyen, elfér egy normál torony is mellettem. Ezen az oldalon csak az SFF típusokban van dedikált grafikus kártya, a "Tower" gépekben megint az Intel HD szerepel. Ez csak a bolt (ország?) jellemzője, vagy ezeknél olyan a célcsoport, ahol ez a paraméter nem számít? Az SFF gépek között egy sincs, amelyikben SSD/HDD lenne egyszerre. Ennek a méret (az SFF jelleg) az oka?

    Egy SSD-t is ugyanúgy lehet particionálni, mint egy HDD-t? Szeretném külön tartani a rendszert, mert arról teljes mentés (image) készül hetente, amibe felesleges bevenni az adatokat. Ezekről naponta készül szinkronizált (inkrementált) mentés, de egyébként is praktikus, ha esetleges rendszerhiba esetén az adatok miatt nem kell aggódni.

    Itt egy lehetőség, ebben elég nagy az SSD, hogy megosszam a rendszer és az adatok között, de nem vagyok biztos abban, hogy ez jó megoldás.

    Miért van mindegyik gépben nVIDIA GeForce GT 730 2GB kártya? Ez egy ilyen (=nem játék) célra optimális hardver? Vagy az SFF kiszereléshez passzoló kis méretű, de mégsem Intel HD valami?

    [ Szerkesztve ]

    :a:

  • kiraly.andra

    aktív tag

    1. Mire fogod használni a gépet? - Otthoni gép, de elsősorban munkára kell: videószerkesztés és képfeldolgozás, kiadványszerkesztés (Adobe CC Premiere, After Effects, Photoshop, Illustrator, Indesign). 3D nincs, CAD nincs, ugyanakkor szeretek játszani is, de szerintem beérem azzal, amit a munkához szükséges GPU mozgatni képes. Ha némi extra költséggel emelhető ennek szintje, akkor jöhet komolyabb grafikus kártya. Én már annak is örülni fogok, ha a jelenlegi GeFroce 9600 GT DirectX 9-es korlátját végre átléphetem ;-)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? - Nincs ilyen, a jelenlegit megkapja más, nekem komplett gép kell, monitor nélkül.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - Komplett gép kell, összerakva. Monitorom van, abból egyelőre nem kell új. Használt gép nem jön szóba. A rendszert 128 (256?) Gb SSD-ről futtatnám, az adatoknak kell min. 1 Tb HDD. RAM-ból nem adnám 16 Gb alá. Egér és billentyűzet drótnélküli legyen. Van egy USB-s szkennerem és egy szintén USB-s külső (USB 2.0) HDD ház, valamint egy webkamera, ezeket mind tudjam csatlakoztatni. A monitor USB hubként működik, annak is kell egy USB csatlakozó a ház hátoldalán. Ez így már 5 USB csatlakozó ott. Előlapi USB és hang előny, de nem fontos. A gép elég sokat megy, ezért a hűtésen nem spórolnék. A házban legyen hely még legalább 1 HDD-nek (S-ATA II, WDC WD5000AAVS-00ZTB0), az vélhetően átkerül majd a jelenlegi gépből. Szükségem van még egy optikai meghajtóra is (CD, DVD). A ház a lehető legegyszerűbb megjelenésű legyen, nem divatbemutatóra kell (jelenleg: GigaByte Triton 180)

    4. Mennyi a kereted rá? - 250 000 és 300 000 forint között.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? - Dell UltraSharp 2007FP: 1600 x 1200 (VGA, DVI-D). Ennek egyelőre működnie kellene az új géppel, de a közeljövőben talán lesz keret új monitorra is. Utóbbi nyilván nem okoz kompatibilitási gondot, én inkább a jelenlegi monitor miatt aggódom, mert úgy tűnik, manapság már nem divat a DVI csatlakozó, csak a HDMI vagy a DP.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? - Nem.

    :a:

  • kiraly.andra

    aktív tag

    válasz palfitom #127761 üzenetére

    1.) Köszönöm a javaslatot, de a VGA kimaradt. Vagy szerinted az nem kell ilyen feladatokhoz (videószerkesztés és képfeldolgozás, kiadványszerkesztés)?
    2.) Régebben alapvetés volt, hogy a gyári CPU hűtőt le kell cserélni. Ezek szerint ez manapság már nem igaz?

    :a:

  • kiraly.andra

    aktív tag

    válasz kiraly.andra #127765 üzenetére

    Ja, és kimaradt a vezetéknélküli billentyűzet és egér, valamint az optikai meghajtó is. Ezeket talán kiválaszthatom laikusként is (tetszik, nem tetszik), de egyrészt itt is vannak szakmai szempontok (megbízhatóság, tartósság), másrészt ezekkel együtt is a pénzügyi kereten belül kell maradnom.

    :a:

  • kiraly.andra

    aktív tag

    válasz palfitom #127770 üzenetére

    A "szerintem beérem azzal, amit a munkához szükséges GPU mozgatni képes" azt akarta jelenteni, hogy vélhetően elég lesz nekem az a VGA, ami a munka miatt kerül az új gépbe. Hogy a jelenlegi gépben milyen kártya van, azt csak annak érzékeltetésére adtam meg, hogy milyen régi konfigurációról van szó.

    Az Adobe egyes termékeinél ismertetik az ajánlott VGA-kat, és bár a Photoshop-nál ott szerepel az Intel HD néhány típusa, a Premiere-nél már nem. Valamint keresgélés közben eljutottam Lenovo V520S SFF gépekhez, amelyekben Intel HD 630 vagy nVIDIA GeForce GT 730 2GB van. Ez utóbbi egy 20 000 forint körüli kártya, de jóhiszeműen azt feltételezem, hogy van valami előnye a HD 630 IGP-hez képest. Vagy ez nem így van? Ha mégis, akkor arról van szó, hogy az általad ajánlott UHD 630 már többet tud, mint a GT730?

    Én semmiképp sem erőltetem a dedikált VGA-t (sőt), csak kíváncsi vagyok. És mivel kicsit azért érdekel a játék is, valamennyit szívesen áldoznék erre. De ha azt mondod, hogy a fent említett GT730 semmivel sem jobb, mint az UHD630, akkor örömmel lépek tovább a vásárlás útjára.

    A processzor hűtése kapcsán kevésbé érdekel a zaj, mint a hűtés hatékonysága. A jelenlegi gépemben nemrég tönkrement a Cooler Master Hyper TX 2 CPU hűtő, ezért felraktam a meglévő gyárit. Azóta 15 fokkal melegebb a processzor hőmérséklete (35 vs. 50 fok).

    Az asztalomon gyakran kell a hely másra, ezért van a jelenlegi géphez, és kell a jövőbeni géphez is vezeték nélküli periféria.

    [ Szerkesztve ]

    :a:

  • kiraly.andra

    aktív tag

    válasz palfitom #127761 üzenetére

    Amikor egy ilyen ajánlat megszületik, árakkal együtt, akkor ennek az alapja egy konkrét bolt kínálata? Az ugyebár azért lenne jó, mert egy helyen megvehetek mindent, össze is rakathatom a gépet, kérhetek házhozszállítást, örvendeznénk vala. Ha nyilvánosan nem illik, akkor privát üzenetben örömmel venném a bolt megnevezését.

    :a:

Új hozzászólás Aktív témák