Keresés

Aktív témák

  • sznyunyi

    tag

    Sziasztok! Ez a konfig hogy állná meg a helyét szerintetek? Összeillenek benne a dolgok rendesen? Táp elég lesz mindennek vagy esetleg vegyek inkább nagyobbat? Procihűtők megfelelőek? Vga-ból sok vacillálás után gtx480 és hd6950 között a másodiknál maradtam fogyasztás miatt meg újabb is meg a 2gb miatt. Jobb választás?
    alaplap: ASRock Z68 Extreme4
    processzor: i7 2600k box
    videokártya: ati hd 6950 2gb leginkább sapphire
    ram: KINGSTON HyperX Blue 8GB 1600mhz
    ház: sharkoon t9 value
    táp: Sharkoon 600W Rush Power M
    merevlemez: Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ)
    CD/DVD/BD író: kb 5e
    processzorhűtő: Alpenföhn Nordwand RevB vagy Titan Fenrir EVO
    esetleg 2 olyan szörnnyel mint a :Y Noctua NH-D14 illetve Thermalright Silver Arrow :Y ?
    ezekkel szerintetek elférne benne a 2 ram?
    Köszönöm előre is a válaszokat, véleményeket és ötleteket!!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Tisztelt:
    (#40103) cut
    (#40104) M@cika
    (#40105) fezlergabor
    és a többi kedves fórumlakó!

    Először is köszönöm a válaszokat és a figyelmet!
    SSD-ben nem nagyon gondolkodom, így is a plafont verdesi az a pénzösszeg, amit ki kell majd csengetni a dojcse gabona brifkóból és egy kis drága hőn szeretett államunk által biztosított úgynevezett kölcsönből ezért a gépért...
    Tápban kaptam pár ötletet korábban:
    1. a már leírt és egyelőre választott Sharkoon 600W Rush Power M
    2. Cooler Master Silent Pro GOLD 700W
    3. CORSAIR AX750
    Bár olyan hozzászólás is volt, hogy "Egy 6950 mellé azért nem kell 600W-os táp, egy minőségi 450 is lazán vinné." Elképzelhető, bár szerény(!) tudásomat figyelembe véve és hogy a későbbiekben szükség lesz rá bővítés vagy egyebek miatt (rákötök egy professzionális multifunkciós kávéfőzőgépet beépített házvezetőnővel ((szigorúan 25-30as miniszoknyás orosz leányzó)), minimum 600-650w-ban gondolkodom.
    Kinek mi a véleménye?? :D
    Alaplap miatt még nézelődök és érdeklődök pár helyen. A gépet főleg video szerkesztésre (nem kell profi cuccra gondolni), játékra (BF3 :Y !!!), netezésre meg minden emberi és troll műveletre kihasználnám. Talán még egy kis erőszak is beleférne, annyira jó kis gép lenne, beleszeretnék.. Dúlna a láv. :D

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz Kezdő vagyok #40362 üzenetére

    Szia!
    Ez egy ma reggeli cikk [link], és amit benne tesztelnek, leírás alapján egész jó! Meg hát persze Kingston!!! Igaz csak 96GB, de lehet ez is megfelelő.

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Halihó!
    Ramból én 1600asat néztem ki magamnak ráadásul Kingston HyperX 8GB kit-et! Na most sok mindenki inkább 1333-asat ajánl, mert hogy felesleges. Na de mégis miért felesleges? Komoly gépbe menne komoly játékokhoz fullHD-ban, videoszerkesztő progikhoz illetve a mindennapos netezés, filmezés stb. Mi lenne az a helyzet, amikor már megéri/vagy nem felesleges az az 1600mhz? Várom a válaszokat. Addig is angry birds-özök egyet...
    Köszönöm!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz Petya1957 #40571 üzenetére

    nekem Asus P8Z68-V PRO alapot ajánlották pont e helyett, és össze is illik mindennel, majdnem pont ilyen konfigot preparáltam össze (eddig sajnos csak papíron)
    videokártya mi lesz bele és mekkora?
    ram-nál nem tudom hogy sum 16GB alatt azt érted, hogy annyit akarsz majd bele, vagy esetleg félre nézted a 8GB KIT-et és arra gondolsz, hogy 2szer 8GB benne, mert sztem az csak 2szer 4GB, ami amúgy is elég lenne (nem kioktatás, csak észrevétel!!) :)
    egyébként baba konfig

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Sziasztok!
    Egy tervem van, de most már kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, hogy 200ból mit lehetne kiokoskodni. Én sajnos kifutottam a keretből... :) Játékra (legújabbak is FHD-ben), netezésre, filmezésre, vidoszerkesztésre lenne a gépezet.
    Ezekre alapoznék úgy, hogy a keretbe ezek is benne legyenek: Sharkoon T9 value, ASUS DRW-24B3ST, Samsung F3 HD103SJ. Több verziót is szívesen átnyálaznék, leginkább intel vonalon.
    Előre is köszönöm a fáradozásotokat!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz kételkedem #40842 üzenetére

    Köszönöm a választ!!
    Ha esetleg másnak is van hozzáfűzni valója ehhez: (#40837)[link], nyugodtan keressen meg vele! :)
    Ja igen! SSD nem feltétel, bár tényleg jó ha van... Illetve 1Gb videokártya elég lesz FHD-ban a legújabb játékoknak? Ugyanis én 6950 2Gb-ban gondolkodom. :) Pl BF3-hoz, meg még pár évig ne is kelljen hozzá nyúlni! Köszi!!

    [ Szerkesztve ]

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    kételkedem, ShellKretor
    Köszönöm a válaszokat és tippeket! Mindenféleképp megfontolandó gépezetek!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Sziasztok!
    Most nem a saját gépemről kérdezek, hanem egy ismerősöm szeretne venni magának egy komplett előre összerakott gépet minden jóval felszerelve! A kérdés az, hogy megéri-e a gép az árát így mindennel együtt?
    Ez lenne az: [link] itt méghozzá a NETTÓ 105.900ft-os.
    OFFICE PC INTEL C DUAL CORE 2X2600MHZ E3400 64BIT SOCKET775, 2048MB DDR3 RAM,500GB SATA II winchester, 20X dual layer DVD író, ATI RADEON HD5450 1024MB VIDEO, 6CH HD audio, 10/100 Lan + Wifi,6DB USB 2.0,2db előlapi USB
    Fekete-ezüst Micro ATX kivitel. HKC 2219A Multimédiás 1920X1080 Full HD LCD monitor. HP Deskjet 3050 SE WIRELESS Multifunkciós szines nyomtató/Scanner/fénymásoló
    Windows 7 Home Prémium Operációs rendszer feltelepítve és bekonfigurálva + OpenOffice ingyenes Irodai Programcsomag + AVG Antivírus + Optikai egér + Klaviatura
    2 év garancia.
    Akciós ár csak 105 900 Ft +áfa ( Bruttó: 132 375 Ft )

    Ha esetleg tudnátok ajánlani ugyan ilyen áron egy jobb gépet ugyan ezekkel a kiegészítőkkel, annak örülnék. A lényeg, hogy egy boltból legyen összerakva, telepítve stbstb. Tehát otthon már csak bekapcsolni kelljen. Ha jól tudom innen fórumról, akkor ipon-nál vállalnak ilyet futárgarral(?). Vagy másik üzlet is szóba jöhet szerintem.
    Alap videoszerkesztés, netezés, filmezés, max kevéske játék, tuning nem lesz!
    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    válasz horush #41080 üzenetére

    Én leszűrtem, nem is ezzel van a probléma, csak hát ismerősnek hiába magyaráz az ember. Én személy szerint hanyagolom is minden esetben az előre összedobott gépeket. Jó lenne egy ajánlat igen. Viszont a kérésem, hogy 130-135be mindenféleképpen férjen bele és egy helyről legyen minden alkatrész ahol össze is rakják neki! Valamint monitor(22") billentyűzet egér és egy olyan multifunkciós készülék is legyen benne. Szoftverek természetesen kimaradhatnak, azt azért megoldja ő is. Köszönöm szépen!!

    Si vis pacem, para bellum!

  • sznyunyi

    tag

    Köszönöm srácok! Mint mindig gyorsan és jót raktatok össze! Nagy piros pont nektek! Már csak abban reménykedek, hogy belegondol az illető, hogy ezekkel a konfigokkal jobban járna, mivel mérföldekkel veri az említett quasimodo pc-t. Köszönöm a fáradozást! Ezentúl is itt fogok kérdezősködni, ha bármi problémám lenne!
    Üdv.: Zoli

    Si vis pacem, para bellum!

Aktív témák