Keresés

Aktív témák

  • jcvd

    tag

    Sziasztok!

    Hozzáértői segítségre/tanácsra lenne szükségem!

    AGP-s gépem van, 6 éves, már a net is alig megy rajta. Videovágásra akarok összerakni egy konfigot. Csodák csodájára ezen is megy a full hd vágása (nézése nem), csak persze szaggatva. Szóval szükségem lenne egy konfigra, ami egy korrekt rendszer, de mivel nem stúdió vagyok, így nem tudok rá sokat költeni, és nem is akarok. Nem kell a leggyorsabb gép, nem mennének vágó és grafikus progik a nap 24 órájában, csak néha néha amikor van egy új project és le kell gyártani. Játszani nem szoktam, szóval csak az lenne az elvárás, hogy a Win7, Mozilla, MSN, Adobe Premier és Adobe Effects folyékonyan fussanak ezen a rendszeren, szaggatás nélkül, korrekt renderelési idővel. De kérdem én: mi az a legalsó rendszer, ami ehhez már elég? Mert gondolkodtam az új Sandys 1155-ös rendszeren, de most hogy visszavonták, nyárig már nem akarok várni, továbbá kellene ez nekem egyáltalán? Nemrég egy barátom mondta, hogy neki Mac van és Core2Duo 4 GB DDR3 rammal, és vígan tudja vágni a full hd anyagokat. Én tuningolni nem akarok, szóval ez sem szempont. Lehet hogy egy 775-ös, P45-ös alaplap Quad procival is elég lenne? Vagy inkább már P55? Egyetlen szempont, hogy no tuning, Intel legyen, Nvidia VGA és DDR3 memóriák. Csak alaplap, proci, memória és VGA kellene.

    Eléggé össze vagyok zavarodva, jó lenne minél olcsóbban megoldani, egy korrekt kis rendszer legyen, amit nyúzni tudok vagy 2-3 évig fejlesztés nélkül, és a videóimat tudjam szerkeszteni, nem kell a legújabb, leggyorsabb.

    Erre várom tanácsaitokat! ;)

  • jcvd

    tag

    válasz userxy #20088 üzenetére

    Monitort is akarok cserélni FULL HD-ra, Dell U2311-re, épp ezért már egy fullos 1155-ös géppel sokra jönne ki. Épp ezért kérdem, hogy esetleg visz e full hd anyagot egy fele annyiba kerülő gép is, mert akkor nem várnék a sandy-re. Akárhogy is, egy korrekt 1155-ös gép benne lenne 140-150-ben:

    Alaplap: 30-35 ezer
    CPU: 50 ezer (i5 2500)
    RAM: 30 ezer (4GBx2)
    VGA: 30-35 ezer (GTX 460)

    Jelenlegi tápom: Corsair 450VX

  • jcvd

    tag

    Sziasztok!

    A szakmai tanácsotokra lennék kíváncsi!

    Kicsit alaplapos, kicsit konfigos a kérdésem.

    6 éve akarok váltani AGP-s gépről, és most jött el a pillanat, hogy megtegyem.

    Sandyt akartam, de mivel visszahívták őket, így mást is keresgéltem.

    Találtam egy 1366-os félkonfigot:

    Asrock X58 Extreme 3 + i7 920-as proci

    Sokan szidják az Asrock-ot, én csak annyit mondok, hogy nekem az AGP-s gépemben az megy 6 éve reggeltől-estig, és soha semmi bajom nem volt vele.

    Úgy akarok most gépet venni, hogy nem tuningolok, 2 évig hozzá se kelljen érnem, videoszerkesztés szempontjából a FULL HD-t simán vigye.

    Kérdésem, hogy megvegyem a fent említett kombót, megbízható e, teljesítménye kielégítő e, vagy várjak fél évet, tegyek hozzá 10-15 ezret, és inkább vegyek egy Sandys 1155-ös Gigabyte lapot i5 2500K-s procival?

    Ki melyiket választaná és miért?

    Várom tanácsotokat!

  • jcvd

    tag

    válasz #98593280 #21018 üzenetére

    Segítség kellene!

    Már nem akarok 2-3 hónapot várni a Sandy-re, így nézegettem lapokat, lenne is, de engem a hiba nem érint, mivel csak SATA 3-as vinyókat használnék.

    A kinézett lap a Gigabyte P67A-UD3 lap lenne.

    Nem vagyok egy nagy tuningos, de az i5 2500K-s procit fogom mellé tenni, és kérdésem az, hogy ez az UD3 mennyire lecsupaszított lap?

    Régebben hallottam olyat, hogy az UD5 jobban felszerelt, az R-es lapok meg jobban tuningolhatóak, ebben van valami?

    Specifikációk alapján ez a lap megfelelne nekem, csak nem akarok úgy beleugrani, hogy később a fejemet a falba verjem, hogy jajj ez a lap ezt sem, meg azt sem tudja, mert eléggé alap alaplap.

    A hivatalos gyári oldala: [link]

    Várom tanácsaitokat!

  • jcvd

    tag

    Sziasztok!

    Sürgős segítség kellene!

    Sandy Bridge-es P67-es alaplapba keresek memóriát. Nekem videovágásra kell a gép, nem játékra. Iszonyat nagy a választék (külföldön). Kérdésem az lenne, hogy az én céljaimnak mi felelne meg? 1600 Mhz, vagy elég az 1333 is? Időzítésnek elég a CL9, vagy sokkal kisebb, esetleg CL8 vagy CL7 kellene? Vagy az csak játékoknál számít? Illetve 1.5 vagy 1.65 V legyen?

    Kellene a segítségetek, hogy ha már sok év után egy ilyen erős konfigra váltok, akkor már ne a memória lassítson. :)

    Ezt néztem most ki: [link]

    Ez túlzás videovágásra/szerkesztésre, vagy bőven kell ennyi?

    Várom tanácsaitokat!

Aktív témák