Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz mgoogyi #36284 üzenetére

    Én már korábban beszálltam volna szerintem, amikor még mélyponton volt, de csak most kezdtem el pénzügyekkel foglalkozni.

    Szerintem még mindig megéri, úgy gondolom hogy inkább emelkedni fog még egy ideig, bár megfontolandó.

    Ugyan ez az illető a dollár vagy egyéb népszerű devizák gyengüléséről is szólt. A "mennyiségi enyhítéssel" kapcsolatban talán.
    Ugye ha növelik a pénz mennyiségét a rendszerben akkor az (durva) inflációhoz fog vezetni.

    Radikális vagyok, nekem a 100% nemesfém sem hangzik ijesztőnek.

    Rövid távú cél hogy a megtakarítás megtartsa az értékét, és ha jön egy árzuhanás részvények vagy ingatlan terén akkor legyen miből bevásárolni.

    Ja. Egy új válságra vagy mire várok, szerintem most minden túl drága, meg merem kockáztatni hogy érdemes várni, még akkor is ha egyesek arra buzdítanak hogy az ember még véletlenül se próbálja meg időzíteni a piacot, még akkor sem ha esetleg 50%-ot bukok egy éven belül, mert az 30 év alatt akkor is pozitívba megy majd át.

    Amúgy bennem megfordult hogy az ilyen cikkeket olyanok terjesztik akik pont hogy azt akarják hogy a többiek mellélőjenek a DCA stratégiával, hogy aztán ők maguk minél jobban járjanak.
    Ugyan ez felmerült bennem a túlzott diverzifikációkkal kapcsolatban is.

Új hozzászólás Aktív témák