Új hozzászólás Aktív témák

  • lck

    senior tag

    válasz Cs1csó #39446 üzenetére

    Én sem szidom a Comodo-t nem azért írtam le a történetet.

    Az hogy hogyan történt nem tudom, sőt azt gondolom hogy jó eséllyel a gép gazdája sem tudná nekem megmondani. /legesélyesebb hogy rákattintott valami email mellékletre, ami ránézésre mondjuk pdf volt/

    Csak annyit tennék hozzá, hogy amikor idehozták a gépet akkor a vírus összetevői ( kb 30 fájl, exe + dll-ek ) már a Commodo karanténjában voltak - mindegyik mellett írogatta is a Comodo hogy decrypt összetevő. Már az összes dokumentum is le volt titkosítva.

    Persze az emberi butaság határtalan, de csak nem feltételezem, hogy a Comodo dobálgatja a figyelmeztető ablakokat, ő meg valamilyen módon mindig továbbengedi települni a vírust.

    Szerény véleményem szerint akkor a Comodo még nem ismerte fel ezt a fenyegetést, sőt - amin legjobban csodálkozom - a HIPS sem harcolt miközben több száz személyes fájl módosításra került. Bár a HIPS működését annyira nem ismerem. Nem tudom hogy reagál, ha több száz fájlt elkezd módosítgatni valami.

    Aztán - feltételezem - később már felismerte a vírust, be is karanténozta, de már későn.

Új hozzászólás Aktív témák