Új hozzászólás Aktív témák

  • je_ki

    tag

    válasz ollie #640 üzenetére

    a poligámiát viszonylag jó példának tartom, az én érdekeim nem sérti, ha valakinek több párja van, de bevallom, hogy nem is zavarna ha engedélyeznék (lehet, hogy túl liberális vagyok??). Én ezzel úgy vagyok, hogy ha van aki úgy látja jónak (van olyan hülye), hogy hozzámegy egy faszihoz, akinek van már egy felesége, akkor lelke rajta. Úgyis lenne pár negatív példa ha engedélyeznék, ami elrettentene mindenkit. Régebben talán elanyagiasodhatott volna ez a dolog, hogy aki gazdag, az akkor vesz több feleséget, a szegénynek meg nem jut. Ma már, hogy létezik a válás, a gazdag emberek jobban vigyáznak a pénzükre, minthogy bárkit elvegyenek (hozzámenjenek).
    Emellett a poligámia implicit módon feltételezi a promiszkuitást, egy meleg kapcsolat (házasság) viszont alapvetően monogám, ahogy egy hetero kapcsolat is.

    A vérfertőzés nyilvánvalóan káros dolog – a recesszíven öröklődő betegségek nagy számban felbukkannak (oligodactylia, értelmi képességet is érintő betegségek stb stb). Egy fogyatékos nagy teher a családnak. Ettől meg kell óvni a gyámoltalan állampolgárokat (ahogy attól is, hogy biztonsági öv hiányában kirepüljenek az autóból stb.)

    A kiskorúakat és jogaikat ne keverjük ide, teljesen más téma...

    rang: Crysis 1600x1200 High NoAA 22FPS

Új hozzászólás Aktív témák