Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    válasz jubilleum #28324 üzenetére

    700-ért fullos, új riggel. Minél nagyobb kártyákat és minél több kártyát futtató riget vesz az ember, fajlagosan annál jobban megéri (általánosságban).

    Ha utánajársz, hogy a lapodban valaki sikerrel futtatott már 3-4 kártyát, akkor tápcserével építkezhetsz arra is. Nekem P35-ös lapon hiába volt 5 PCIe slot, csak két kártyával működött ha megszakadtam is.

    Inkább azt kell végiggondolni, hogy 2x580 hoz mondjuk $3 naponta jelenleg, vagy havonta ~0.4 ETH-t jó esetben (de ez inkább csökkenni fog), akkor azzal milyen megtérülésre bazíroztok?

    Amúgy használt piacról tudtok kevesebből is összehozni hasonló teljesítményt, még garis, nem kuka alkatrészekből.
    Nem azt mondom, hogy csak és kizárólag így érdemes, de a tápon például szerintem (és általánosságban máshol is mindig ezt látom kiemelve) nem érdemes spórolni.
    Alaplap-ram-cpu kombót jó szerencsével kihozhatsz használtan 25-30k-ból.

    De így elsőre akár vadi új cuccokból is össze lehet hozni büdzsé alapot, pl. FSP Hyper M 700W 4x8-as PCIe csatival 21k, ASUS H81M-PLUS 16k (ha visz 4 kártyát a 4 slotban, utána kell olvasni), g1840 10k, + használt 4GB ram 5k.
    52k plusz költség egy kis rig alapnak, amibe én már bátrabban pakolnék, max 4 kártyáig.
    Ugyanez 6 kártyás kivitelben Giga H110-D3A 24k, G3920 11k, 4GB ram 7k, táp Corsair RM850x 45k -> 87k, 6 kártyáig.
    Kártyákat 100k alatt is találni szerencsével, RX570 pl láttam az elmúlt hetekben 90k körül újonnan is több darabot (hardveraprón).

    @Recska: igen, ez szép és jó és lehet, hogy neked még elmegy 100 évig bármiféle hiba nélkül, míg másnak a 100ezres tápja csuklik össze valami miatt. Attól még mást bátorítani, hogy 10 éves 450W-os tápra nyugodtan pakoljon 2 nagy karit felelőtlenség - szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák