Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz RAMBÓ #12278 üzenetére

    De uram, kérem... Ez nem gyakorlati, hanem elméleti kérdés! ;]

    Szerintem tök mindegy, mert forgás közben a nem teljesen egyenletes tömegeloszlás és egyéb tökéletlengések miatt (amikből a legdurvább talán az, hogy imádnak szemmel láthatóan is jelentősen külpontosan rábiggyeszteni egy matricát a dobra) úgyis "hullámzik" egy kicsit a pillanatnyi forgástengely az elméleti fix tengely körül (~ szinuszos sebességű mozgással kitér), ami nagyobb igénybevételt jelenthet, mint a gravitáció.

    Bár tény, hogy a gravitációs gyorsulás mindig a föld felé néz, így a hullámzásból néha kivonódik, néha hozzáadódik, amitől torzul, és így vadabbá válhat ez a szinuszos jelleg, de amúgy gyakorlatilag szerintem itt nincs jelentősége...

    A legtöbb ventilátor kerék vízszintes tengely körül szokott forogni, már a szokásos PC-dben is ott van a CPU hűtőd is. De szobaventilátorok, repülőgépek (nem helikopter vagy "UFO") légkeverői, kicsitől a nagyig, gyengétől erősig...

    Ami szerintem itt a legfontosabb, hogy nincs leírva a manual-ban, hogy csak függőleges síkú alaplapba szabad szerelni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák