Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17335 üzenetére

    felső közép kategória - bár tudnám, milyen élménybeli különbségek voltak anno 2007-től és mostanság. :D Mondjuk nekem a SE D750i után durván jobb volt a SE C902, de a mostani Xiaomik is a 37 és 78 eft-s árukkal messz vannak a felső középtől.

    Azért azt hozzá kell tenni, hogy a régebbi modellek is simán használhatóak

    OK, de én inkább a netképes okostelók előtti készülékekhez való ragaszkodásról beszélek. Mert nagyvárosban élek, kell az okosteló, ha kimennék harci körülmények közé, akkor az eink kijelzős Motorola F3-at vinném.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17338 üzenetére

    Super az a teló, tényleg jó csaliszíne van, de mire horgászol Te ott, cápára? :D

    Mondjuk cáp lenyeli és meglóg, simán lehet követni, merre úszkál, zseniális ötlet.

    Igazi horgászok most ingatják a fejuket ettől, hogy elérhető legyek........

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17340 üzenetére

    Kisgyerekes apukaként azért nem árt, ha az asszonypajti elér, ha ne adja isten van valami.

    Azt gondoltam, hogy emiatt van, de igazi tavaknál meg térerő nem nagyon van.

    Csukát én is horgásztam minap a cipőszekrény aljáról. :D

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17344 üzenetére

    Ügyes. Hosszú házasság egyik titka a messzi messzi galaxis horgásztó! ;]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17347 üzenetére

    Ettől a te gépeden mennyivel gyorsabb dologtól nem tudsz elszakadni.

    Ne is haragudj, de az egész nálad aróól szól, hogy tusz minél gyorsabb gépet összehozni a pálcikaWM meg a sok hónapos Gentoo-s gyakorlás végére! De én miazanyámért nem szakadok el attól, hogy nekem így is elég gyors a gépem! :W Agyam eldobom mindenfele! :D

    Konkrétan arról van szó, hogy egy ezerszeresen túlturbózott gépet fogsz tartani olyan oprendszer üzemeltetésére, amiben szinte semmi nincs, ami így a napi feladatokban több ponton is ms-ben mérhető előnyökkel bír az én fullbloat rendszeremmel szemben.
    Qrvára nem zavar, hogy ezeket a napi ms előnyöket összevetve a sok hónapnyi belefeccült munkáddal, 15ezer éves lennél, mire equivalencia állna be!

    Hát ezért vagyok én nehezen meggyőzhető, ráadásul az egész rendszer ronda pálcika valami lenne, egész nap hánynék a látványtól.

    Az a baj, hogy nem súrún olvasod Frawly koma hsz-eit a Flash SSD meg annak társtopikjában, mikor hasonló helyes érvrendszerrel magyarázod a delikvensnek, hogy oprendszer alá ne vegyen 980 PRO-t, mert hiába 6x gyorsabb másolásnál, a napi használat során max ms-okat fog ráverni a jóval lassabb(szekvenciálisan valóban) SATA3 SSD-re! Tökéletesen igazad van! Ugyanezt mondom én erre a pálcikaWM meg félévalattgentoomlesz dologra. Persze mire mindent kigyomllsz, jön Pottomfrikk koma homed-je és nekiindulsz Te is a kopasz után az erdőbe! :DDD

    Na persze azt is megemlíteném, hogy ha az én gépemen is ugyanazt csinálnám meg egy ilyen heréltGentoo-n, akkor a megnyitott böngészőben pontosan nulla ms előnye lenne a semmi csomagos Gentoonak! Mer'ugye sok másodpercet várok a paraméterek feltöltésének a szerveroldalról való visszaigazolására. Na akkor milyen qrva ideges lennék, hogy ez a rohadt fénysebességű semmicsomagból álló rakétaGentooo pálcikaWM-mel is itt szopat 10s-ig, mire visszakapom a kitöltött adatlapot azonosítóval.

    Hagynám a francba, úgy döntenék, hogy bambulok valami filmet, de órákig ám! Az én superbloat rendszerem 8 ms-mal később hozza be a playert!!! Na de utána a Te villámpálcikaWMGentoo-d a filmeket is jóval gyorsabban fogja lejátszani? Nem???

    B+, akkor egész napi használattal veszítettem 30s-et a bloat, ezernyi felesleges csomagot tároló qrva Cinnamonos rendszeremmel, mert gyakorlatilag 4-5 programot indítok el, amiben lassabb, de ezek egész nap mennek és ami bennük történik, az pontosan ugyanolyan sebességgel történik, mert rohadtul független a rendszertől!

    Ez neked egy megszállotság szintű hobbid meg az erdei manónak is az, de el kell fogadni, hogy a rendszert nem önmagáért üzemeltetjük, hanem tartalmak futkosnak rajta, azoknak meg bizony mindenütt egyforma a sebességük! Kb olyan, mint ha egy Shelby lennél és fejedbe vennéd, hogy az én Ignisemnél 8x gyorsabb autót építesz évekig. Ezalatt én ellébecolok és amikor készen leszel, mindketten beülönk a saját autómobilunkba és átmegyünk BP délből BP északra. Max fél perccel érsz oda hamarabb. :N

    De ha ennyire ezen erőlködsz, akkor igen, gyorsabb.

    Gyorsabb.....ja, ennyivel.

    (de jó, hogy ez szóba került, pont itt van a Ford v Ferrari a notebookon, meg is nézem unalmamban - ha valaki nem vágná, a kapcsolat a Shelby nevű ember)

    **************************
    aztaqrva......már én is szófosóbajnok leszek lassan :P

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz F34R #17349 üzenetére

    Wm-t azert ket okbol hasznalnak, azert mert lightweight, es azert mert ugy viselkedi es nez ki ahogy ok szeretnek.

    Én ezt pontosan tudom sejtem is és Frawly koma is tudta még valaha....., de ugye itt most pont nem a lightosabb gépekről van szó, ezért nem nagyon értem miért lenne nekem ebben előny ill mi a hátrányom a jelenlegi rendszerrel. Home userként főleg, mert ami melót végezgetek rajta, az böngésző felületen megy, szóval plusz 8-10 fület jelent. Szóval WM meg tiling semmit nem dobna rajta.

    Egyebkent nem igaz, nem kell hozza raketa gep, csak sok turelem. :DDD

    Na, nálam már meg is van egy komoly akadály! :D

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17352 üzenetére

    Gyerekek, annyi jó téma van még amin lehet veszekedni

    No de ez nem így működik ám. :N Akkortól van az az annyi jó téma, amikortól valaki felveti.

    Miről? Én magamtól nem indítok témát, indítson az, akit még lehet jobban utálni, nekem minek ezért kűzdenem? :D

    Például MX topikban érdeklődtem párszor ki a disztró célcsoportja. 1/2 bites válaszok jöttek: mert te utálod az MX-et azérkérdedeztet.... Amikor elmagyaráztam, miért nem az, aminek ott mondják és újra megkérdeztem, ki a célcsoport, akkor újra válasz: möööúúúőőőőő, mérnemtucccrendesetkérdeni, minekfikázni!?

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz F34R #17357 üzenetére

    Ez aztán tényleg rohadt jó téma! :D Kérdés, ki a ragyát érdekli? :Y

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17359 üzenetére

    Ha erre ne adja isten rájönnél majd szólj légy szíves, ez engem is érdekelne.

    Multkor már félig-meddig rájöttem, de ki is ment a fejemből azóta. Azt tudom, hogy néhány év elteltével hirtelen többen felfedezték, hogy jééééééééééééháteznemsystemdéééééés! De a sugallattal ellentétben, miszerint ezért lenne népszerű, inkább az van, hogy előbbieket felfedezve a lusta Debianosok kezdték el használni csak, az említett hiányossága miatt. ;]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Rimuru #17361 üzenetére

    Meguntam a spotify-t.

    Én is, sőt már el is felejtettem 3 hónapja. Használtam 3x, volt ez a 3hó free dolog. Erre aszongya ma az emilem, hogy levonta az aktuális havidíjat. Már a második mostanában, amit így elfelejtek, hogy beregeltem tesztidőszakra, emez filmes stream volt, szóval senki nem hányhat a szememre, hogy ingyér használom a tartalmakat. :N

    lesz jo kepem a piacrol

    Ihol egy jó kép:

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #17363 üzenetére

    Sokáig tanulgattam a Linux alapokat Debianon, sőt kifejezetten sokat szopattam magam direkt és lusta vagyok, qrvára. ;]

    Ez inkább egyszerűbb, praktikus alternatíva.

    Ennyire megváltozott volna a Debian? Nem sok praktikusabb disztrót ismerek. Zavar a systemd, rakok fel másik init rendszert, na bumm. Mi abban a praktikus, ha felrakom MX-et és mindent elkezdek kigyomlálni? Tényleg érdekel, mi viszi rá a Debianosokat az MX-re.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz sh4d0w #17366 üzenetére

    No akkor viszont így teljesen más a helyzet, vissza is vonom a lusta Debianos kitételt! :R
    Mindig azt lehetett olvasni a systemd-s folyamban, hogy ez egy relatív könnyen kezelhető probléma a cserével. Igaz mindig bujkált bennem a gondolat, hogy ti miért nem lépitek meg, de így már értem. Ha nem is a systemd-haterek voltak a célcsoport, nekik mégis jól jött. Gyanítom, hogy az említett Devuánt is próbáltad már és nem OK az sem.

    (#17365) zoltanz

    Esetedben nem annyira értem, mert Debiannal a nonfree aktiválása egyszerű, az apt csomagkezelő terminalból való használata meg Debianban a legszuperebb dolog.
    Meg is hoztátok a kedvem a Debianhoz, az MX már fenn van az előző SSD-n, tök jól elvan a mostani WD Blue dobozában. Most a Mint meg az Ubuntu 20.04 mellé jöhet egy systemd-s Debian! :B Szégyenlem is magam, de még nem érem fel ésszel, mennyire rossz ez nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz sh4d0w #17369 üzenetére

    Sajna ezek a fősodortól elváló disztrók sok esetben manpower deficit miatt megnyeklenek. Devuannal az is lehet a gond, hogy azon kívül, hogy kivált és deklarálta a systemd-mentességet......

    Chakra is kivált az Arch vonalból, de ott sincs elég érdeklődés, mint Devuan esetén is, itt is kevés ez a boldoguláshoz. Valami olyan kell, ami anno felhúzta a Mint-et meg most az MX-et is, bár előbbi az Ubuntu super DE-je miatt lett népszerű, de azóta a Cinnamonnal már saját arculatot teremtett. Az MX-nél nem tudni, meddig tart ki a kíváncsiságból fakadó népszerűség, mert lássuk be, ötletes volt az Antix-hoz keverni Debian repokat meg keverni home usereknek szimpi MX-es csomagokat. Utóbbinál tényleg nem értem mit esznek a home userek, mert ezek a nekik különlegesnek számító GUI-s csomagok számukra nemhogy használhatatlanok, inkább még veszélyesnek is mondanám.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Apollyon #17371 üzenetére

    Itt mire gondolsz pontosan?

    Pontosan nem tudom megmondani, de mikor pár hete csekkoltam, végig ilyen érzésem volt. Ti nem láttok kezdő szemmel, ezért nem egyértelmű, mikről van szó. Majd teszek egy kört MX-szel, ha be tud bootolni USB-s házból az SSD, amin van és összegyüjtöm, mire gondolok. Szomorú, hogy a MX topikban minden kérdést támadásnak vettek, mert pont azért raktam fel MX-et, hogy ha valamit tapasztalok, a topikban beszélhessünk róla......azóta, hogy 5. alkalommal is elküldtek a fenébe, be sem bootoltam MX-et. Nem érzek racionalítást abban, ha egy disztróról megjelenik egy írás és a rajongó léjkokon kívül más nem lehet téma, pedig annak lenne értelme, ha végigmenve rajta, lehetne tapasztalatokat cserélni, kérdezni. No mindegy, egyszer majd nyitok egy nonfan MX Linux topikot.....bár ismerve a szimpatikus reakciókat, inkább mégse. :N

    Szóval amíg nem ismerem ki saját erőből, addig inkább nem is foglalkozom vele.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17374 üzenetére

    Arra ott van a Windows meg a MacOS, az bőven elég is. Akinek ilyenre van igénye, tudja ezt a kettőt használni.

    Szóval akinek nem tetszene a pálcikaWM meg a minimalista Linux, az használjon Win-t meg Mek-et.

    Értem. Qrvannyát a milliónyi home usernek. Mér' nem maradt meg a Linux annak a párszáz kocka-pálcikaembernek.

    Erre mit lehetne válaszolni? Tudnék, de nem teszem. :N

    De egy minimalista user minden mást terminálban használ. Mindent, zenelejátszót, videólejátszót, rádiót, képnézőt, chatprogramokat, torrentet, letöltésvezérlőt, letöltőprogramokat, fájlkezelőt, médiakonvertáló programokat, szövegszerkesztőt, kiadványszerkesztőt, IDE környezetet, levelezőt, feladatkezelőt, naptárat, határidőnaplót, felhős szolgáltatásokhoz és tárhelyekhez programokat.

    Szerintem meg a minimalista user ne eljátssza a minimalistát, mert ahhoz pofa kell ám, hogy a hifi meg 4k-s tartalmakat bambultok, csak a keret minimalista. Nézzél B+ terminalból nullákból meg egyesekből álló stream-et, akkor mondd, hogy minimalista vagy B+! Mer' amúgy ez csak önáltató képmutatás. Nem aranytányérról eszem a belugakaviárt, hanem fatányérról...... a lónak a qrva f*szát azt!

    uff

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17383 üzenetére

    Nem, most megsértődtél, és kiforgatod amit írok.

    Dehogy vagyok megsértődve, csak néha kibukok, pedig egész jól tolerálom a marhabaromságokat, de van egy szint, amikor már nem megy. :K

    5-6 éve meg van rekedve a fejlődésben, és nem is akar fejlődni, meg büszke rá, hogy örök kezdő

    Mitől lenne erre büszke bárki is? Egyszerű tény, home user vagyok, ha ez neked megrekedés, akkor az, én ezen a szinten próbálok eligazodni és használni a rendszert. Ekkora éktelen nagy baromságot nem is mernék gondolni sem, hogy mindenkinek, aki elkezd használni egy desktop Linuxot, el kéne jutni oda, ahol most Te szenvedsz.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Rimuru #17388 üzenetére

    Ha nagyobb % gondolná így, sokan akkor se tudnának mit tenni, mert nem csak az akarat, hanem az ismeretszint is komoly gátat szabna ennek. Nekem például maximálisan elegendő, hogy 6 éve nem kell Windowst használnom és a környezetemben sokak szintén megszabadulhattak tőle, pedig csak annyi skilljük van, hogy be tudják kapcsolni az adott gépet és rutinosan kezelik az egeret. Gyakorlatilag valóban Windowsként használják a Linuxot. Ez van. Elqrvul a Linux a tömeges desktop Linuxosok miatt? El. ;]

    (#17391) Aweriot

    Be is fejeztem a veled való vitát, mert a látóköröd szűk.

    Azért érzed a különbséget! Jó Frawlinyek komám nem rám mondta, hogy szűklátókörű vagyok, hanem csak a látóköröm szűk. Respekt az ilyen megfogalmazásért, bár én tudnék ilyen szofisztikált lenni, de majd gyakorlom. Ebben akadnak mindig jó partnerek.

    Hol vagy samu koma? :D

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Rimuru #17397 üzenetére

    Aham, OK. Még a végén igaza lesz samukomámnak, mikor azt írja, ...ha beszélnél magyarul....szerintem nem éppen a beszédkészség kell a fórumra, de ja! :DDD

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #17400 üzenetére

    és "gyereklelkű" felnőtteknek akik csak le akarnak ülni valami elé, és úgy működjön mint a Windows

    Már amennyire gyereklelkű jelző kell ide, ha belegondolsz, az idősek 99,8%-a így használja a gépét, nincs ezzel baj. Még az autójukat sem átallják sokan így használni. :D

    Ebben azért az nincs benne, hogy döntsön helyettünk, csináljon meg mindent, de ha bekapcsolják, tudjanak egerezni, böngészni, filmeket nézni. Lehet, hogy a modern oprendszerek épp erre vannak kitalálva?

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #17402 üzenetére

    Azért választani bőven lehet és ez így lesz mindig. Bármilyen fura sokaknak(ill inkább keveseknek)de a systemd vagy a pulse megléte se vízválasztó sokaknak. Akiknek az, ott már nincs akkora választási lehetőség valóban. :( Főleg így, hogy kiderült, nem olyan egyszerű az initcsere sem egy disztrón.

    A lényeg, hogy választás mindig lesz és amit sokan nem értenek, nincs semmire kötelezve senki! Ilyenkor sírok gyakorta, mikor olvasom, hogy kötelező használni a systemd-t, a nyamvadt ragyaf*sza az kötelező.

    Szóval no para! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz zoltanz #17405 üzenetére

    Persze, hogy viszi magával, ez nem LMDE, hanem Cinnamon bedrótozás, a libcanberra-pulse kell Cinnamonba. Miért nincs MX-re több felület szerinted? Mondjuk Cinnamon? Alig eszik már többet, mint az XFCE. Csak éppen az XFCE-ben csak egy plugin a pulse, könnyű kihagyni.

    Itt kimaradt a MX, csak az Antix logója van kinn.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz samujózsi #17424 üzenetére

    Ha már Te megdicsértél, hogy nem beszélek magyarul, mi lenne ha példát mutatnál? Ha nem is beszédben, de írásban, a mondatba tehetnél igét és a rövidítések utáni ragozást se ártana átnézned. ;)

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz samujózsi #17427 üzenetére

    Félig meddig igazad van, a rövidítés ragozása az valóban jó, de igét az azért kéne használnod, mert kicsit makogásszerű így, amiket írsz. ;) De nem baj, ha szólok, mert legalább utána nézel és előbb-utóbb menni fog ez! Ha érteni nem is mindig fogjuk, amiket írsz. ;]

    Ez a szakadj le rólam se jogos elvárás részedről, mivel Te kezdted ezt a nyelvészkedést, kár lenne egyoldalúan tartani, sorry! (szóval nem azért írok neked, mert annyira élményszámba megy veled a párbeszéd)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz 0xmilan #17430 üzenetére

    curl -s https://updates.signal.org/desktop/apt/keys.asc | sudo apt-key add -
    echo "deb [arch=amd64] https://updates.signal.org/desktop/apt xenial main" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/signal-xenial.list
    sudo apt update && sudo apt install signal-desktop

    Ez miért nem jó a Debianosoknak? Régi? Nem raktam fel, nem is használtam még, ez van a honlapjukon.

    Snap, Flatpak amúgy super, egyazon program .deb telepítése 25 mega, Flatpak kb 1 giga.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz cigam #17434 üzenetére

    Nem találom most, valamelyik topikban képekkel illusztrálva összehasonlítottam egy adott csomagot és az alapján írtam a két értéket. Mivel az egyik terminalos telepítés volt vagy csak szimuláció, így az értékben már benne van minden, de egy egyszerű programnak normál esetben nem szokott hatalmas méretű függősége lenni.

    a függőségeit (amitől a Flatpak 1 giga lesz)miért nem számolod hozzá?

    Szerintem nem a csomag függőségeitől lesz 1 GB, hanem attól, hogy minden benne van és így több csomagkezelő platformon is ugyanaz a tartalom. Mint ha így olvastam volna, rég nem foglalkoztam vele.

  • ubyegon2

    nagyúr

    Nekem is, de mindenkinek van egy olyan szakasz az életében, amikor készített egy snapshot-ot és azt szeretné, ha az adott pillanat/kor úgy maradna örökké. Nem, semmilyen területen nincs ilyen, sajnos. Másrészt meg nem sajnos, mert ha ez így működne, ha mondjuk az ősember bölcsész lett volna, akkor neki a jól megszokott fabunkója jött be és azzal fejbe is csapta volna a többit, amikor a köveket kezdik el pattingatni! Neki az úgy volt jó, hogy suhintott egyet a bunkójával és akit leterített, vagy megette vagy meghágta.

    Ma sem bölcsész mindenki, szerencsére, bár sok esetben talán jobb lenne. A világ viszont halad, leszarja, kinek melyik kor/állapot befagyasztása tetszene. Nekem is jobban tetszett sok szempontból, amikor tinikoromban otthon még vonalas telefon sem volt, de nem vagyok akkora marha, hogy az azóta megteremtett technológiai szintet elutasítsam. Az is megmosolyogtató, ha valaki elutasítja az okostelókat, de az egy szinttel azelőtti mobiltelókat használja megelégedéssel! De miért? Miért nem utasítja el azt is, hiszen 20 évvel azelőtt semmi nem volt és azt szerette.

    Szóval mindenki őrizgesse a saját kedvenc korának snapshotját és dédelgetheti is, mások meg haladnak tovább, a fabunkós párkapcsolat építés ideje lejárt.

    Ha lesznek még későbbi korok, a mostanit akkor az egoidiotizmus korának fogják nevezni. De nem lesznek későbbi korok, mert az egoidióta elutasítja például a honvédséget, persze ha baj van, akkor őt azonnal védje meg valaki, ha neki kéne magát vagy bárkit megvédeni az országban, akkor meg inkább elmegy innen. Na de mindenki csak nem lehet migráns a világon.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Vladi #17460 üzenetére

    Lehet elfelejtettem írni, hogy igazad van abban, amit írtál, csak sajna nem működik ez így .
    A marketinggel kapcsolatos véleményeddel teljesen egyet kell értenem!
    A politikussal együtt a világ legkártékonyabb mocsadékságának tartom. Legalábbis jelen formájában.
    Gyakorlatilag régen is keletkezett hulladék a termelés/alkotás folyamatában, de ma már konkrétan hulladékot gyártanak és ügyesen elérik, hogy a népek ezt nagyon akarják is megszerezni maguknak.
    Ki fogunk pusztulni, mint a dinoszaurusz. Legalábbis a fogyasztói társadalmak jó része. Bölcsészek maradnak azért bőven! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Vladi #17460 üzenetére

    A hsz-ed másik felét csak most látom.

    Akkor mosolyogj rajtam nyugodtan. A probléma itt:
    - túlzott a tempó, mostmár rég az elővilág rovására megy az egész hajcihő.
    - tudni kellene, hogy van olyan, hogy elég. Van egy pont ahol már nem nagyon kell jobb.
    - felismerni a valós igényeit az embereknek.

    Ki az amúgy, aki megmondja melyik az a pont, mikor már elég? Ki ismeri fel a valós igényeinket? Hát ez az......

    okostelóról....

    - baromi sérülékeny. Múltkor gyorsan kellett egy szerszámot hegesztenem, sötét volt a hely, hát oda tettem mellé a telómat világítani. 5-10 centire fröcsögött tőle a cunder. :DD Namost erre nagyon kell a 300 ezres ájfón.,

    Nem bántásként, de ezt csak egy bölcsészről tudom elképzelni. :DDD Hegesztenie kell( :Y ) de nincs világítás és semmilyen arra alkalmas eszköz a telón kívül. Csoda, hogy élsz még, mert gondolom az őséleti körlümények preferálása miatt mindent próbálsz Te megcsinálni. :N

    Azért jó, hogy egy hordozható és zsebbe is elférő telefon egyéb plusz tudásának is hasznát tudod venni, de ez az amiről szó esett már. Lettél volna bajban, ha nincs mobilteló, sőt tekerős is csak az orvosnál meg a papnál van no meg a tanácsházán.

    Egy okosteló milyen előnnyel jár???

    Szerintem tudod ezeket, csak most még meg tudod oldani, hogy elekrülöd, mivel mindent megoldasz másképpen. Nyugtass meg, hogy például ha autózól idegen helyre, akkor kihajtogatható autóstérképet használsz. Mert ha nem, bukott az egész. :D

    Az akksinak nem is kell többet bírnia, ennek is millió oka van. Egyrészt sok funkció, látható képernyő miatt hatalmas fogyasztás van, másrészt ide ez az akku megfizethető, lenne más tech szinten lévő is, de minek. Max 2 évre tervezik ezeket a telókat, ez van.
    A lemerülése meg nem érdekel. Amíg egy női táskában 78db bizbasz elfér, majd 3-4 kiló, akkor férjen már el egy apró 10000 mAh powerbank is. Férfiember is csak megoldja valahogy. Én már őskövületkorú leszek lassan, de míg itthonról eljutok a belvárosi melóhelyre és onnan újra haza, 4-féle töltési lehetőségem van. Érted? 4, négy különbüző! Aki nekem óvodásnak számít, ne nyekeregjen ilyenek miatt. ;]

    Most képzeld el, hogy nyakig olajos vagyok, de elkezdem simongatni a képernyőt...

    Persze, mert nyakig olajosan felkapkodod a hagyományos telót. Aham. Minek tanultál bölcseletet, ha állandóan nyakig olajos vagy meg hegesztesz?
    Látod már Te is benne vagy az új marketingkorban, mert evidens, hogy ha csörög meló alatt a teló azt fel kell azonnal kapni! Mi a halál f/száért? Vagy csak én dolgoztam jórészt olyan helyen, ahol fegyelmezettség is ismert volt, mint fogalom?

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17464 üzenetére

    Mi a ragya ez? Már máshol is olvastam valami blogban, valami sorozat kimaradt nálam?

    ***************************

    Ja, az előbbiekhez meg ahogy látom más hsz-ek miatt is le kell írnom, a 2020. évben járunk.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz totron #17461 üzenetére

    De mi a nagyobb hozzáadott érték: egy korszak érzéssel való megélése vagy droidként használni a mindig aktuális technikát érzés nélkül?

    Ja, hogy csak e két véglet van. OK.

    Ez a világ egyik részén ez van, a másikon meg semmi.....hát ez azért bonyolultabb ennél, de kíváncsi lennék mi lenne, ha egy felépített normál méretű élhető lakatlan városkába egy-egy részeibe betelepítenén különböző rassz szerinti csoportokat, legyen tetszőleges, de mindenképpen legyen 3. világbeli is. 5 év múlva mindenki elhagyná a városkát és lenne egy nagy bejárás. A feltételek egyformán adottak mindenkinek, mégis......szerinted megtippelhető, hogy simán ki lehetne találni, kik melyik körzetben éltek?

    Gyakorlatilag szinte életképtelen nemzedék kezd kialakulni és azt kell mondjam, nem ők tehetnek róla. Ha jön az utcán egy tini pár, ne kelljen már rendőri igazoltatás ahhoz, hogy az ID-juk alapján lehessen tudni, melyik a lány és a fiú.

    Még egy megosztó téma. Miért és meddig van az, hogy a tücskök egyre inkább alapjognak tekintik, hogy a hangyák márpedig az ő jólétükről is gondoskodjanak? Ugye itt szinte csak az arányokon múlik ki kit tekint szolgának és ki az valójában.

    Szóval ha valaki nagyon aggódna, hogy a technológiai fejlődés szintje tesz be nekünk, ne tegye. Nem csak az és bizony nem csak ezen a területen belül kéne annyira odafigyelni a kártevők elleni harcra. :)

    Összességében ezekről objektíve elmondható, hogy sikerült összehozni egy nem túl fenntartható állapotot. Valami döcögés kevesebb létszámmal biztos lesz, de ne mondja nekem senki, hogy ezek egyike is jó irány.

    Valamit tenni kéne, de a töredék létszám nagyban attól is függ, mikor és kik fognak tenni valamit.

    (#17480) Aweriot

    Köszi! ;] Szerintem ez is maradhat abban az egyre nagyobb zsákban, amiben vannak az eztqrvárafeleslegestudnom cimkés akármik.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Vladi #17482 üzenetére

    Ez nem a bölcsész sajátja, ezt úgy híjják, hogy magyar kisvállalkozó.

    Ugyanakkor sok tekintetben magunkra vagyunk utalva, ha bedöglik egy gép, akkor meg kell cfsinálni. Azonnal. Ha hegeszteni kell, akkor veszem a pajzsot, testkábelt, elektródát és go.

    Ahol én dolgozom, jónéhány előnye és hátránya van. Gyakorlatilag akármikor telefonálhatok, ez egyik előnye annak, ha a munkahelynek a tulajdonosa és a főnöke is vagyok.

    Ezt a hármat egybevéve aszondom, hogy így már sok mindent értek. Amit nem értek, az az, hogy egy kisvállalkozásban miért a tulajdonos és főnök hegeszt, de ami jóval inkább megrettent, hogy miért telefonnal kell világítani, ha hegesztesz? :D

    sok felesleges funkció megeszi az aksik.

    Igaz, de félve mondom, elég sok mindent ki is lehet kapcsolni, tudod okosteló. Minap olvastam a Mi 9 SE topikban, hogy valami notifybuddy nagyon eszi az akksit egy komának! Mondták neki, hogy kapcsold ki, .....-áááá nem, mert azt úgy megszoktam, de hát az akksi mégis..... Mindegy, felrak marhaságokat és utána nyavalyog.

    Vagy hagyd a francba az egészet, és mondj le az egyébkélnt se létező igényidről. Lehet rajta fészbúkozni, meg küldhetek fotókat gyorsan. egyiketsekarom.

    Ajaj, megbocsájtható ez a rendkívüli ismerethiány, mivel nincs mobilod. :P Facézni mobilon szerintem qrvára nem szükséglet, de az már igencsak qrva sokat segített, hogy fotókat tudtam küldeni, például dokumentációt fotóztam. Mondok egy példát is: autómobil kicsit deformálódott az elején, ott maradt a melóhelyem előtti placcon, ahová a vontató lerakta XV.ker-ben, nekem Debrecenben volt dolgom, de másik jármű biztosítása miatt hívott a kárszakértő, hogy mérjük fel az autót. Aszongya, hogy jujjj......hát mert ekkor meg akkor....., mondom neki, higgadalom, rám van szüksége vagy az autó adataira, állapotára? Kulcs főnökömnél, kimegy kinyitni járművet és megoldható volt, hogy valami Viber vagy akármelyik másik vacakkal átküldjem a forgalmit meg még valamit lefotózva. Ezt záros határidőn belül intézni kellett, én Debrecenben szerettem volna tartózkodni, ameddig jól esik. Okosteló lehetővé tette.

    Másik példa: - hirtelen kellett banktól kölcsön, ebédidőben tudtam csak kiviharzani, sorra kerültem, minden OK és mondja az ember, hogy kell egy közüzemi számla! Mondom neki, nincs olyanom, minden elektro.....nem baj mondja, Plazaban van Telekom és kérjek számlamásolatot és jöjjek vissza! No ez annyit jelentett, hogy erre nem volt már időm, szóval ugrott volna a dolog, de beugrott, hogy van okostelóm, kérdem tőle, jó-e, ha a számla hivatalos pdf-jét letöltöm és mond egy email címet, ahová átküldöm. Kicsit meglepődött, gondolkodott és végül az lett az eredmény, hogy az úgy teljesen jó. 3 perc múlva már jöttem kifelé, minden el volt intézve.

    Hirtelen ezek a példák ugrottak be, amikor igen jót tett az okosteló és tegyük hozzá, hogy én telefon meg net, sőt számítástechnika nélkül szocializálódtam és nem nagyon szeretek semmit intézni okostelón, de van amikor csak ez a megoldás. Mint írtam már, 2020-at írunk. Hiába vagyok matuzsálem szinte.

    te meg nyugodtan irigyeld csak tovább a rendkívül sokszínű műveltésgemet, ami nem csak humán, de tehcnológiai téren is jelentős.

    Dehogy irigylem! ;] Egyikért megdolgoztál, a kényszer szülte techno ismeretekkel kapcsolatban szkeptikus vagyok és félek, mivel fene se tudja mennyi bölcsész csinál iparszerűen pénzért technológiai skillt igénylő munkákat! Itthon bajban vagyok, régebbi melóhelyemen egyszerűbb volt, mert jött a csapat, hogy végzik majd ők itt a munkákat, mutassam hol a munkaterület.
    Aham, csak nyugalom, szerződések, munkavégzők adatai, okmányok, szakvégzettség igazolása, etc. Hát majd jön a tulaj, azzal intézzem őket ez nem érdekli.....nem nyújtom ezt a részét. Jött a menő vállalkozó, hogy szóltak neki az emberek, valaki itt akadékoskodik, mutassam a munkaterületet, mert ez közbeszerzés meg kötbér meg amúgy is, de hívja is ő XY nagyfejűt nem szarakodik velem. Imádtam, ha presszionálnak, de végül 3 óra elmúltával hozzákezdtek a munkákhoz. Nem valami szivélyesen nyujtott át minden dokumentációt az ember, de ez ilyen. Legalábbis akkoriban nagyon nagy mellényűek voltak a menő vállalkozók. Mer'hogy ők végeznék a munkájukat......azt persze nem értette, mikor mondtam, én is a munkámat végzem.
    Az a fej, ahogy rámnézett, mikor köszönés nélkül elviharzott végül....... :D Persze volt egy másik arca is ám az embernek, ezt akkor mutatta be, mikor már tudta, ki fogja aláírni a teljesítésigazolást a felújítás befejezte után. :D

    Tese nagyon akartál mostanában fröccsöntő szerszámot készíttetni...

    Tényleg nem. :N

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17483 üzenetére

    Ezt nem értette ubyegon, hogy ez csak addig jó, amíg annyira kezdő valaki. Utána már csak teher, hogy telepítés után le kell szedni egy csomó dolgot. Ha nem szeded le, akkor ez a sok szutyok minden update-kor frissülget is.

    Szerintem értette az, csak úgy van vele, mint a portás azzal, hogy a sas magasan repül. :DD Ha valami zavarja, leszedi, service-t kikapcsolja és hát valóban, amik fenn maradnak csomagok, frissülgetnek is időnként. Szerintem idén tuti vagy 5 perc elment erre a fránya frissítgetésre, valamit most már ki kell találnom! ;] Azon töröm a fejem, hogy ebbúl a frissítésre elpazarolt időből mennyit tudnék megmenteni, persze nem kell ezzel foglalkoznom, max annyit, mint amikor 5 s a frissítés, de akkor is......szerinted ha nekiugranék Gentoo-projeknek, az menne? A Te műveleti naplód alapján kb 17000 munkaóra alatt szerintem simán megcsinálnám úgy, hogy évi 25-30 perccel kevesebb lenne a frissítés ideje. Belekezdjek, mit gondolsz?

    Olvasva mit galádkodik nálad a Qbittorrent, behoztam ide mellém a samukalapácsot, mert én is Qbit használok, így ha meg akarná enni itt is a 15GB memót, azonnal lecsapok rá.
    Mondjuk az is igaz, hogy 6 éve használom és tucatnyi torrent is jön-megy egyszerre, de nem ette sose a memóriákat. Lehet, hogy én nem kezdek el mindent össze-vissza konfigurálgatni, hanem csak hagyom, hadd működjön? Képzelem mi lenne nálad, ha nem állítgatod mindenfelé és egyszerre nem csak egy torrentet engednél....... tényleg mi lenne? Ugye 12x nem tudná felzabálni a 15giga memót......ne mindegy, nem értek én ehhez. Te? :P Nyugtass meg, hogy nem humán végzettségről nyergeltél át Te is hirtelen techno területre!

    De most tényleg! Mi a fene dolga lenne egy végzett bölcsésznek, ha mondjuk így akarna elhelyezkedni? Vagy így senki nem akarna? Minek akkor bölcsész szak? Azt kitalálom magamtól is, miért arra jelentkeztek emberek...... Maga a megnevezés is elég mulatságos ezzel a két szó összeakasztásával. Kicsit olyan, mint a megölőgyilkos, persze ilyen nincs.
    Volt kollégám médiapedagógusként végzett, nyíltan megkértem, vázolja nekünk 5 percben, mi is ez a nemes skill.......gondolkodott rajta erősen, végül elküldött a csába. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17487 üzenetére

    Aham, szóval ezért. Ahogy látom akkor a bölcsész az úgy tanulgat, aztán az általad felsoroltakra szakosodhat, csak mert ezek konkrétan....na mindegy, amúgy is de qrva hasznos ez a politológus nevű madárfajta is. Tehát azt mondod, hogy önmagában még a bölcsész végzettség, mint olyan nem jó semmire? Már persze nem úgy értem, persze nem ártanak a pallérozott agyak*, de úgy szakmaként. Gyakorlatilag tanulsz, kapsz egy diplomát és ezzel már ki tudod találni, mit akarsz tanulni ezután. Fasza.....ez mondjuk mindig fura volt sokaknak a libradikál korszakból, hogy lehetett levet hűteni akár 10-12 évig is ingyen felsőfokú intézményekben. :(((

    *egy két fiatalabb diplomással azért beszéltem már, aki alapból tudatlan idióta maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17490 üzenetére

    Oké. Ha most ezek ketten vegyész diplomával rendelkeztek volna, akkor most éppen a vegyészeket utálnád?

    Miből következett az, hogy én ezeket utáltam? A médiapedagógus kollégámat is kifejezetten csíptem, de általában azért nem utálok senkit, mert lütyő. sokkal inkább azokat, akik mondjuk nem hülyék, de lenézik a nem annyira okosakat vagy azokat, akik nem végeztek felsőfokút.

    Tényleg az, csak sajnos érteni kell amit le szoktak írni

    Lehet, hogy igazad van, de én a hasznosságuk alatt azt értettem inkább, hogy kb a jelenlegi számuk töredéke lehetne hasznos, szóval a tömeg/társadalmi hasznosság együtthatóra gondolok.
    Bár talán mégis haszontalan úgy általában is, mert akit nagyon érdekel a politika, annak talán segít, hogy ezek magyarázzák, mit is csinál miért is csinál a politika. Főleg akkor jó ez nagyon, mikor ugyanarról teljesen mást állítanak, persze pártszimpátia alapján. No de ha így van, akkor mégiscsak mi hasznuk van? Gyakorlatilag szaron ülő verebek, ha nem lenne ennyi szar, tizedennyien se lennének. Lásd Skandinávia.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17492 üzenetére

    hogy "akkor most a vegyészek lennének az aktuális kereszteshadjáratod célpontjai?"

    Ja, ha azt kérdeném, hogy mit csinál a vegyész a vegyész diplomájával, akkor lenne igazad. De szerintem ezt úgy általában lehet tudni, legalábbis egész jól behatárolható. De kérdezz meg egy tucat átlagembert, ha gondolod, hogy mivel foglalkozik a bölcsész konkrétan. ;) Én nem tudom, soha nem is tartottam megfoghatónak, de ettől még nincs velük semmi bajom. Hiányos általános műveltség, van ilyen.

    Az egy nagyon rossz irány, hogy minden foglalkozást ami nem termel közvetlenül GDP-ben mérhető hasznot, haszontalannak bélyegzünk.

    Ezt se tenném, mivel huszonévig hallgattam, hogy mi* improduktív népek vagyunk meg rengeteg idiótaságot még ezen felül.

    Azokat a foglalkozást végzőket nem kedvelem, akik itt nálunk főleg, abból élnek, hogy képmutatóak, kifejezetten egy oldal fizetett *.i, holott tanult szakmájuk alapján erre nem lehetne módjuk. Mocsadékoknak tartom azokat a papokat, akik beviszik a politikát a templomba, ahol már csak azt nem teszik meg, hogy a megváltó képét/szobrát nem cserélik le o1g-re. Politológus is csak fizetett megmagyarózómajom, legalábbis hazánkban. Ügyvédek legalább mindenütt ugyanolyanok. Néprajzost meg történészt se vennék annyira egy kalap alá. Szóval nehéz ez, mert egy nagyon speciális országban élünk.

    *MH

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    Redmi Note 8T - látta már valaki élőben?
    Én pár napja hallottam róla, árához képest nem rossz, de a Telekom ezt is túlszárnyalta. Ha valakinek olcsón kell egész jó kis teló, nézzen rá a weboldalon, egy felesleges Domino-t átváltva előfizura, 27500-ba kerül a telefon! Nem vicc, a minimál előfizetéssel, ami csat net-SIM.

    Nem 275000, hanem 27500, persze egy mezei kommersz, de ennyiért tutira super.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz samujózsi #17477 üzenetére

    Kedves fórumtárs!

    Te most tényleg azért töröltetted utolsó hsz-emet és jelentettél a nagybetűsöknek, mert úgy hivatkoztam egyik sértő megjegyzésedre, hogy by ravaszdi samu? (odalett a rengeteg mélyenszántó gondolat) brühühü

    Ez annyira sértő lenne? Az egy barátságos pozitív figura, no mindegy.......gondolom most eme hsz miatt is feljelentesz. :R

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Rimuru #17496 üzenetére

    Jó hát kicsit nagy, magamnak nem is nagyon vennék, de nem is ez a lényeg. Sokan csípik a tepsiméretű telókat, például csajok, persze csak ha táskát hordanak, akkor van értelme. Nekem már a Mi 9 SE is határon van méretben, de ennél tényleg nincs minibb jó ár/értékben. Az meg 78 pénzért nekem teljesen megérte.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17505 üzenetére

    És nem, nem 5 perc ezeket frissíteni, sem leszedni.

    De, annyi. Szerinted Te tudod kettőnk közül jobban, nálam mennyi idő? :W

    Neked nem annyi, mert gyenge a neted, ezt értem, meg azt is, hogy emiatt nem kedveled a sok frissítéseket utóbbi időben. Még jó, hogy direkt az Arch volt eddig a kedvenced, ami nagyságrendekkel többet frissített.

    Mondom, ezek a full extrás DE-s disztrók nagyon kezdőknek való, akik Windowsról jönnek frissen, egyáltalán nem ismerik a Linux világát, és be kell készíteni nekik a rendszer kulcsrakészen, minden felhasználási lehetőségre felkészítetten.

    Mondod tényleg, de szerintem sokaknak jó még az, akik szeretik a kényelmes használatot és csak használni akarják a gépet. :K Te sem gondolod komolyan, hogy egyedül én használok egy fullos bloat rendszert már évek óta, csak azért, mert minden igényt maximálisan kielégít!? És lássuk be az előbbi mondat utolső 4 szava is igen erős érvet fed fel! Gép bírja, net bírja, én bírom. Milyen ésszerű érvet lehet itt felsorakoztatni, miért használom én balga ezt mégis? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Frawly #17508 üzenetére

    100/100-as cable net van, de ahogy mondod, itt igazából a telepítés után van egy nagy adag upgrade, utána viszont tényleg elenyésző mennyiség. Nekem az ilyen egyszerű dolgok jönnek be. Tökön is szúrnám magam, ha jelentős időket kéne a frissítésekkel, függőségek gubancolgatásával töltenem.

    Óvatosan írom, nehogy gond legyen belőle, de ha már elszántam magam, leírom bátram! Kontraproduktív kicsit, amit szándékod szerint csinálsz és el akarsz érni, mármint ez a minimalizmus, hogy minden pillanatokig tartson, ha használot a gépet, akkor úgy is lesz az, de amivel ezt eléred, arra rámegy a fél életed. :D

    Mondom a full extrás DE, GUI, GUI telepítő, automatizált hülyebiztos megoldások marha kényelmesnek érződnek amíg rá nem jössz, hogy mennyire nem hatékonyak

    Az, hogy kényelmesek meg szép dizájnosan néznek ki, az csak illúzió.

    Szerintem soha nem jövök rá, mennyire nem hatékonyak! Ez az illúzió dolog meg biztosan így van, bánja a ragya. :D Lehet, hogy minden csak illúzió, na bumm. :Y

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #20749568 #17511 üzenetére

    Komolyan mondod? ravaszdi kifejezést szerinted meglátja egy nagybetűs......ja mert amúgy minden topikot pásztáznak tüzetesen? Mondjuk Te jobban belelátsz mostanában. ;)

    (remélem azért úgy anblock nem lesz kitiltva fenti kifejezés)

    (#17512) sh4d0w

    Ezt a kanalas dolgot nem nagyon értem. :N

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz sh4d0w #17515 üzenetére

    Értem. Láttam már párszor, érdemes lenne megnézni már egyben is. Magyar nyelven szoktam nézni.

    Mikor Frawlynak írtam, akkor is szerintem a Matrix ugrott be. Most már képben vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz totron #17521 üzenetére

    Engem nem zavar, főleg amiatt, mert nekem az. Frawly szerint nem hatékony semmi, amit nem belez az ember 10000 munkaóra alatt annyira ki, hogy már el se induljon.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz totron #17540 üzenetére

    Látom már senki nem itthoni fejjel gondolkodik vagy o1g hátsó lehelletének kábulatán leledzik....vannak mezei népek még azért itthon, így aztán ezeket leolcsójánosozni qrva nagy érzéketlenségre vall!

    Az meg, hogy az irodisták igénytelenek monitor kiválasztása szempontjából.......már bocs, de az idei legnagyobb bar....szóval realitástól elrugaszkodott marhasága. :C

    Egyrészt akik irodába mennek dolgozni, szerintem nagyrészének fogalma sincs, mi az a VA, IPS vagy anyámtyúkja. De ami ennél is zseniálisabb ökörség, szerinted hány irodistát kérdeztek meg, ha valahová elment dolgozni, hogy milyen tip. monitort szeretne? Vagy akár ott ül 10 éve egy irodában, akkor megkérdezik? Vagy esetleg a nagyképű síkidióta managerek, IT-s idióták döntik el inkább? :W

    Szóval ezzel a topmanager és/vagy NER lovag szöveggel ne fáraszd már a népeket, ha kérhetlek.
    Neked lehet ugrott a titkárod és már írta is, milyen irodaberendezést óhajtasz, de az átlagnál ez nem pont így történt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák