Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz cigam #17471 üzenetére

    Vigyázz azért a redhattal, mert nemrég ibm tulajdonba került. Kvázi egyre inkább forprofit a viselkedése. Manapság minden ami forprofit, egyre távolabb kerül az emberek valós igényeitől, egyre inkább fogysztóvá nevelés és kényszerkiszolgálás a cél.

    "csupa hozzá nem értő dolgozik? "
    Mint minden más korporésönben egyre kevesebb a mérnök és egyre több a pénzügyes és marketinges. Ezzel el lehet hitetni a bullshitet és ki lehet pattintani pénztárcát. A free szoftver nem ezért van.

    Itt egy kontinuumot látok:
    - egyik vég a free software, ahol a mérnök célja, hogy az emberekneke készítsen valamit, amire szüksége van.
    - a másik vége a corporation, ami célja, hogy terméket értékesítsen fogyasztónak. Ehhez marketinges kell, a mérnök másodlagos. A fogyasztót meg fel lehet készíteni arra, hogy tudassák vele az igényeit.

    E két véglet között mozgunk jelenleg a második felé.

    "a hűtött nedves termékeket mibe tegyük?!"
    Ebbe most ne menjünk nagyon bele, mert nemsokára jön a heti rendes zöldflém a blogoutra, majd ott kitártyaljuk, ha akarod.
    Erre most csak annyit mondanék, hogy: pincébe. :DD

    "Nem érted."
    De értem. A lényeg, hogy csomagkezelőnél a klasszikus modellben 1x teszed fel a függőséget, pl: libgnome és az egész userspace összes appjával együtt annak a verziójához igazodjék. Ezt csinája a disztribútor.
    Ezekben az új módszerekben meg minden app hozza magával az összes cuccát. Legrosszabb esetben 20 apphoz 20x teszed fel a libgnome-ot.

    "Nana... Ne csinálj úgy, mintha a Linux rendszerben annyira optimalizált, a végletekig polírozott programok lennének."
    nem, de van különbség az összegányoltunk valamit, a kicsit optimalizáltunk és a végletekig csiszoltuk között.
    Ez is 2 véglet között mozog. Ha rá tudod venni a usert, hogy vegyen még 16 giga ramot, nincs vele munkád. De ettől ez a gyakorlat nem lesz jó, pláne nem a linuxra jellemző.

    "Hírtelen egy program sem jut eszembe amit a kiadás előtt hónapokig optimalizáltak"
    Naazért ese ennyi szélsőséges. A konkrét folyamat:
    - programozó csinál appot, kiss elve alapján gyakran ad ki. Tehát van 0.1,0.2 stb verzió.
    - ezután a disztrubótor beforgatlja a csomagjai közé és leteszteli. Fedoránál konkrétan ez rawhide - alfa - béta - release útvonalon megy. Persze van rá kapacitása, hogy pecselje ha kell. Meg átvegye például a debian pacheit, vagy vica versa.
    - S az enterprise linux fejlesztése csak ez után kezdődik.

    Ez itt hány tesztelési ciklus volt? Ha konténerbe vágod oszt olyan, amilyen, akkor a disztribútor nem cisnált semmi mást, csak konténert... :U

    "Hogy mi nincs?"
    Humánerőre gondolok. Leseggelés és csomagfaragás, disztribúció tesztelés.

    "Melyik az az 5 (és abból melyik 3-at dobjuk)?"
    Oké, ez nagyjából hasraütés volt, de
    1. a csomagkezelés egyik előnye, hogy ellenőrzött a forrásod. Amíg csak a disztribútor tárolóját használod valaki tartja érte a hátát. amúgymeg: link.
    2. nem teljesíted a kisst. csak a hibalehetőségeket gyarapítod, márpedig ott a hiba is gyarapszik.
    3. nem lesz rendes tesztelési ciklusod.
    4. nehezebb lesz megtanulni, átlátni, megismerni. Megcsinálni.
    Ez máris 4. :P

    (#17475) ubyegon2

    "Ki az amúgy, aki megmondja melyik az a pont, mikor már elég? Ki ismeri fel a valós igényeinket? Hát ez az......"
    Nagyon ideje lenne megtanulni, hogy mi az. Ami egyértelműen látccik, hogy már nagyon régen átléptük a határt.

    "Nem bántásként, de ezt csak egy bölcsészről tudom elképzelni."
    Ez nem a bölcsész sajátja, ezt úgy híjják, hogy magyar kisvállalkozó.

    "Csoda, hogy élsz még, mert gondolom az őséleti körlümények preferálása miatt mindent próbálsz Te megcsinálni."
    Jah, mert az élet rákényszerített. Tese nagyon akartál mostanában fröccsöntő szerszámot készíttetni...
    De millió példát mondhatnék. Egyszerűen a magyar ipar erőforrásai elfogytak, mindent felzabált a nyugati gyártási igény. Vagy megcsinálod magadnak amit megtudsz, vaggy sehová se jutsz.

    "Szerintem tudod ezeket, csak most még meg tudod oldani, hogy elekrülöd, mivel mindent megoldasz másképpen."

    Ha meg lehet oldani másként, akkor végül is van bármi amiben kizárólagos? Nem, nem tudom az előnyeit, mert amit eddig hallottam, azok vagy:
    - marhaság
    - nem kell nekem
    - leszarom
    - megoldom máshogy ugyan akkora erőfeszítéssel

    "Egyrészt sok funkció, látható képernyő miatt hatalmas fogyasztás van, másrészt ide ez az akku megfizethető, lenne más tech szinten lévő is, de minek. Max 2 évre tervezik ezeket a telókat, ez van."
    sok felesleges funkció megeszi az aksik. Oké vigyeek powerbankot. Meg aksit is lehetőleg. :DDD Vagy hagyd a francba az egészet, és mondj le az egyébkélnt se létező igényidről. Lehet rajta fészbúkozni, meg küldhetek fotókat gyorsan. egyiketsekarom. :O

    "Minek tanultál bölcseletet, ha állandóan nyakig olajos vagy meg hegesztesz?"
    Erre vitt az élet, ha már kíváncsi vagy. :)) Ilyen van. Én ennekr örülök, hogy így alakult, te meg nyugodtan irigyeld csak tovább a rendkívül sokszínű műveltésgemet, ami nem csak humán, de tehcnológiai téren is jelentős. :P

    "meló alatt a teló azt fel kell azonnal kapni! Mi a halál f/száért?"
    őőőő tanál azért, mert ügyfél hív és ez része a munkámnak?

    "Vagy csak én dolgoztam jórészt olyan helyen,"
    Ahol én dolgozom, jónéhány előnye és hátránya van. Gyakorlatilag akármikor telefonálhatok, ez egyik előnye annak, ha a munkahelynek a tulajdonosa és a főnöke is vagyok. :P

    Ugyanakkor sok tekintetben magunkra vagyunk utalva, ha bedöglik egy gép, akkor meg kell cfsinálni. Azonnal. Ha hegeszteni kell, akkor veszem a pajzsot, testkábelt, elektródát és go. :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák