Új hozzászólás Aktív témák

  • asdtester

    újonc

    Sziasztok!

    Egyelőre még csak erős tervezési fázisban vagyok, ezért még nem voltam semmilyen banknál, viszont a tervek egyre jobban letisztulni látszanak. Leginkább arról szeretném kikérni a hozzáértők véleményét, hogy az alábbi esetben az alábbi hitel kérelem mennyire reális (sajnos abszolút nem értek a témához :().

    Használt lakást szeretnék venni, részletek:
    - kb. 28-30 milliós nagyságrendben, nővéremmel közösen, vannak jelöltek
    - az összeadott családi önerő jelenleg 17-18 millió körül mozog
    - tehát kb. 10 milliós hitelre lenne szükség
    - nettó havi jövedelmem jelenleg 543k forint, ennél remélhetőleg csak több lesz a jövőben :)

    A hitel amit "tervezek" felvenni, 10 millió forint lenne, lehetőleg nagyon rövid futamidővel, nagyon nem szeretném lekötni magam hosszú távra, inkább meghúzom a gatyaszíjjat néhány évig. :) Nézegettem a különböző kalkulátorok ajánlatait, ez alapján a jelenlegi nyerő a K&H banknál lenne, az alábbi paraméterekkel:

    Kölcsön összege: 10 000 000 forint
    Futamidő: 48 hónap
    Hajlandó vagyok átmenni a bankhoz, oda utaltatni a jövedelmem, így élhetnék a jövedelem utalási kedvezménnyel is. A kártyámat rendszeresen használom vásárlásra, illetve a számláról veszek fel havi legalább 150k forint készpénzt is. Így az alábbiak az eredmények:

    Törlesztőrészlet: 225 075 forint
    Kamat: 3.84%
    THM: 4%
    Teljes visszafizetendő összeg: 10 826 125 forint.

    Az igazi kérdés az lenne, hogy ilyen hitelt kaphatok-e? 4 éves futamidővel körberöhögnek-e, vagy tényleg adnak ilyet? Van-e jobb lehetőségem?

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

    Emiatt a kérdés miatt hoztam létre ezt az accountot, mivel szerepel benne néhány szenzitív adat, ezért elnézést. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák