Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz brazos #25137 üzenetére

    Nem hinném, hogy Kodi bug lenne hiszen akkor a többi, már feltelepült addon sem látszana

    Amint mondtam, tehetetlenül állok a problémával szemben, mert ilyen jelenséggel még nem találkoztam. az érvelésed pedig logikus, ám a bugban az a "legjobb", hogy bármit elronthat. Ha maga az addon sincs már fönt, akkor nem lehet az addon a hibás, de mutattam egy screenshotot, annyi változás történt a két verzió közt. Ami még nem ok arra, hogy eltűnjön.

    Bevallom őszintén, kicsit össze vagyok zavarodva, mert így az eszköztől távol, látatlanban, logok nélkül annyi teóriát tud gyártani az ember... :B Nem akartam belemenni részletesen ebbe a CloudFlare dologba, de kénytelen leszek, hogy fel tudjam vázolni mi is lehet a probléma. Tehát régen vala webhoszting, Ez úgy nézett ki, hogy volt egy DNS szerver, attól a kliens megkérdezte, hogy "melyik IP-n keressem ezt az oldalt", a DNS pedig készségesen válaszolt, amit követően a kliens már küldte is a kérést az IP cím felé. Ugye ez azt jelenti, hogy az összes forgalom közvetlenül a kis szerveredre érkezik be, ami nem gond amíg bírod erőforrással, pénztárcával ÉS nem kezdik el DoS-olni az oldalad ezzel feleslegesen terhelést okozva. Az még tesz a lapátra, hogy az MSrepó nem éppen szöveges állományokat, hanem nagyobb fájlokat szolgál ki. Még több szerver kell a működéshez és a végén ott tartasz, hogy $80-$90 elmegy zsebből dedikált szerverre... És ekkor jött a CloudFlare a képbe, egy független amerikai cég (ma rengeteg ismert weboldal használja), aki nem csak gyors DNS kínál, de egy közvetítő szerepet a kliensek és a te tartalmat szolgáltató szervered közt. Gyakorlatilag minden statikus tartalmat 4 órára tárolnak a szervereiken, s onnan szolgálják ki azt, ezzel is tehermentesítve a tiedet. A kliens nem közvetlenül a te szervered látja, hanem minden egyéb forgalom, ami nincs meg náluk, megy rajtuk keresztül hozzá. Így a DoS-tól is jobban védve vagy. Nagyon sokat tudnék egyébként még írni a szolgáltatásról, de nem akarom, hogy feleslegesen unalmas legyen a poszt. :D A lényeg, hogy kb egy éve a MovieShark repó is használja ezt a szolgáltatást, noha mi nem vagyunk hardver szűkében. A fő ok pont a HTTPS támogatás volt, a kis zöld lakat a böngészőben. Ugyanis így a repo nem csak gyorsan és a világ minden táján gyorsítótárazva tudja kiszolgálni a Kodi klienseket, hanem biztonságosan teszi azt. Viszont az SSL kulcs nincs ingyen, általában komoly pénzeket elkérnek értük. Erre is van megoldása a CloudFlare-nek, mégpedig a TLS SNI. Így nincs beleégetve a tanúsítványba a weboldal címe, hanem bárki számára tudnak biztonságos kapcsolatot létrehozni. Tehát tudják ingyen is adni. Ez a szabvány viszont nem olyan régi, emiatt a régi Python 2.7 nem is támogatta, csak ez után a változtatás után. A Kodi pedig a mai napig tartalmaz egy python2.7 binárist, amit többek között az addonok futtatására használ. A 17-es Kodi verziókban ez a patch még nincs jelen.

    Felajánlanám, hogy fizetek havonta +5$-t egy saját SSL kulcsért megint, mint ahogy az régen is volt, vagy csinálok egy "legacy" jelölésű repository elérést HTTP-n, ami egyáltalán nincs titkosítva, hogy azok is tudjanak addonokat telepíteni és frissíteni, akik kénytelenek valamilyen oknál fogva régi Kodit tartani, de pont az MS esetében nem lenne értelme. Azért, mert ahonnan az MS a filmek információit szedi (a forrásoldal) is CloudFlare SSL-t használ. Egyetlen megoldás lehetséges, mégpedig az, hogy valami non-stop futó szerverre felraksz/felrakunk egy webszervert, ami reverse proxy-ként viselkedik, azaz ha mondjuk meglátogatod a http://teszerveredipje/valami címet, akkor a szervered csatlakozik a forrásoldalhoz (ami lehet SNI-vel titkosított eredetileg) és lekérdezi, hogy mi van a https://eredetiold.al/valami címen, majd visszaküldi a kliensnek a választ nyers HTTP változatban. Elég rosszul fogalmaztam meg, de egyszerűbb beállítani egy ilyet, mint leírni a működését. Lényegében egy HTTPS->HTTP átjátszó. Én pl. a Samsung TV-hez használtam ilyet routerre feldobva, hogy tudjak az MS-hez hasonlóan filmeket nézni a TV-ről. Jogos az érv, hogy hosztolhatnék egy ilyen proxyt én is, amivel csak egy baj van. Minden forgalom az én szerveremen keresztül menne ki, ami miatt szinte azonnal bannolna az oldal tulaja IP alapján. Tehát magadnak kell megoldani...

    Ez az egész SNI című rémdráma megmagyarázhatná, hogy miért tűnt el az MS. A Kodid értesült arról valamikor, hogy van frissítés, be is akarta frissíteni, le is törölte a régi verziót, de a frisset már nem tudta leszedni az SNI miatt. Ettől még a többi addon ugye működik, tehát lehetne ez a magyarázat. Viszont amit nem értek, hogy hogy van az, hogy eddig ment a repó, most meg nem. Kb 1 éve, mikor itt hagytam a konfigolást, mondtam fel a fizetett SSL kulcsot, tehát azóta ez van. Semmi nem változott.

    Meg eddig senkit nem láttam panaszkodni, hogy Kodi 16.x-en nem tudta használni a repót.

    Tényleg nem tudom mi lehet az eszközöddel, de végső esetben tedd fel innen kézzel a legfrissebb verziót zipből telepítve: [link] Hátha :U

    Igen, ilyen jellegű választ vártam, -köszönet érte- nem pedig olyat, mint amit itt pár illető beirkált, idézném a két leggyakrabban emlegetett sablondumát:(ha nem tudnak értelmes választ adni, mindig ezt hozzák fel magyarázatként)
    -Mennyit fizettél a support-ért,
    -Szabadidejében teszi, őrülj hogy egyáltalán van amit használhatsz,
    Nos, nem ilyen letorkoló válaszokra vártam, -mivel minden itt jelenlévő tudja jól, hogy működik az oldal- és gyanítom, hogy akinél szintén nem működik valami, az sem meri ide beírni, mert fél, hogy hasonlókat vágtok majd a fejéhez.-Mennyit fizettél a support-ért,

    Rendreutasító szavak! :D Hát nézd, valami igazság azért van ezekben az érvekben is. Én se tudom megmondani a tutit, mert ahogy mondtam nem teljesen látom át a szituációt, azért igyekeztem leírni, hogy mire gondolok. De az biztos, hogy amit tapasztalsz nem azért nem működik, mert a fejlesztéssel lenne gond, hanem valószínűleg túl régi a Kodid (bár konkrét verziót nem láttam, hogy írtál volna). Kérdezni, érdeklődni meg bármikor lehet, ha meg nem olyan választ kap az ember, mint amire számít, tenni kell egy lépést előre és továbbra is nyitott szemmel járni. Szerintem oké az említett érvelés is, de a fórum ilyen. Vagy kapsz választ, vagy nem. :DDD

    jó lenne, de szerintem felesleges

    Nagyon gyakori ez a verziózás téma itt, szerintem nem lenne hülyeség akár egy Github oldalon összeírni, hogy ki az akinek ment az addon, milyen eszközön, milyen Kodin és mikor lett tesztelve. Bárki tudna hozzáadni új részeket, valaki pedig átnézhetné, frissíthetné a beküldött eredményeket. Igény lenne rá, kérdés, hogy lát-e benne valaki fantáziát.

    Az extreme trash fogalmazásért meg elnézést kérek, ez van ha az ember fáradt... :R

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák