Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    szagértők!
    szutyok dell 3415wb, randomban függőleges csíkok jönnek rajta elő rajta, ilyen halványzöldes-szürkés. kábé minden 8. pixeloszlop, saccra. de nem mindenhol a teljes képernyőn, csak azon is bizonyos színeknél, illetve valószínű mindenhol csak bizonyos színeken nem látszik? :F
    kábé olyan, mint mikor a videókártya ram csíkoz.
    csakhogy: a csíkozódás hol elhalványul, hol megerősödik, hol eltűnik...
    elsőre arra gondoltam, hogy szar a kábel és nem bírja a nagy sávszélességet stabilan, és hibázik.
    mozgattam a hdmi kábelt mindkét csatlakozónál, de semmi. kicseréltem dp kábelre, dettó ugyanazt csinálja.
    levettem a frissítést meg a felbontást, hogy biztos ne legyen túl nagy a sávszélesség, de akkor is azt csinálja.
    ha mozgatom a monitort, tehát emelem, süllyesztem, de főleg ha előre hátra-döntöm, akkor attól változik a csíkosság erőssége, vagy akár teljesen el is tűnik!
    átdugtam teljesen másik gépre, másik videókártyával, másik kábellel, ott is ugyanazt csinálja.
    de ha fixen tartom a monitort és a kábeleket cibálom a csatlakozóknál, akkor semmi változás, nem a kábel csatlakozásnál van a hiba.
    olyan, mintha a monitoron belül valami nem érinktezne, esetleg a hőtől, vagy valami nyomna valamit mozgatás közben és hol érintkezik, hol nem... mondjuk ha nem mozgatod, akkor is randomban hol előjön, hol nem.
    látott már ilyet valaki? :F
    mondjuk vissza lesz küldve gariban, csak mi van, ha "nem tudják reprodukálni a hibát" :U :F elég érdekes hiba. de szerintem monitor belső hiba az tuti. esetleg valami menü beállítás vagy firmware hiba okozhat ilyet? de akkor miért csak most jelentkezett, eddig nem? :F

Új hozzászólás Aktív témák