Új hozzászólás Aktív témák

  • Corsair90

    tag

    válasz BBéci #62511 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek. Megnyugtató hogy a fagyasztásban nincs semmi "trükk", biztos nem azzal lesz a baj.
    Próbáltam most egyet, kb 15,4g őrleményből 31 g-ot csapoltam. Mennyiségre csak 30-35 ml lett. A háttérben nagyon messze ott van a jellegzetes íz, amit ki ki kellene belőle hozni, de csak igen halványan érezhető. A kesernyés vagy savanykás íz dominált nagy részben. Én duplát szeretek inni, szóval a 30 ml nekem kevés, mire elkezdem élvezni, addigra elfogy.

    BBéci:
    Tudtommal 25-30 mp alatt kell lefolynia 25-30 milliliternek, ezt írja az "olasz eszpresszó biblia".
    A duplára ez nem vonatkozik ha jól tudom? Ott 30 mp- 60 ml?
    Nekem a régebbi verzió van, a fekete feliratos GC. Tuti hogy 14g-os a szűrő, de nem tudom hogy ez gyári vagy csak utángyártott lehet.

    adp: 1-2 óvatos kocogtatás szerintem is beleférhet, nem hinném, hogy ennyitől az apróbb szemek mind lekerülnek az aljára. Fagyasztás utáni azonnali daráláskor, szinte teljesen rögmentes az őrleményem.

    sz.zs. : Értem hogy 16g-ból a 60ml sok, de akkor ez nagyságrendileg mennyinek kell lennie?
    Velencei és Palermóból én közepeset kaptam nem sötétet, te szándékosan kérted így?
    Halál pontosságot a PID-nél mivel mérted ki? :R

    Igazából a GC-k 95%-a pid nélküli és így is nagyon dicsérik világszerte, vélhetően a kb 85-90 fokot csak belehet lőni vakon, vagy nem?

Új hozzászólás Aktív témák