Új hozzászólás Aktív témák

  • hifis50

    csendes tag

    válasz Parci #34404 üzenetére

    Szedtem szét Espro tampert. Ez úgy működik, hogy egy rugó által nyomott rúd a száron belül egy hajlított lemezt nyom meg. Ez adott kitérésnél átugrik konvexből konkávba, és ezzel ad egy pattogó hangot. (Régen volt ilyen gyerekjáték, valami béka, azt lehetett ilyen nyomkodással "brekegésre" bírni.) Ez jelzi, hogy elérted a beállított erőértéket. A belső nyomórud pozícióját (és ezzel azt az erőt, amikor pattog a lemez), elvileg lehet állítani, mert menetes a nyomórúd, de elrejtették, ehez le kell a címkét szedni a tamper tetejéről. (Az utángyártottról persze nem tudom, hogy ugyanezt tudja-e, ugyanígy működik-e.)
    Az eredeti darab kivitele korrekt, de nem tudom, ad-e ez annyi pluszt, hogy megérje. Vannak olyan vélemények (tesztek), hogy a nyomóerő számít a legkevésbé a kávé ízének alakulásában. Most kis méretű (49mm-es) szűrőjű gépet használok, és itt egyre inkább azt tapasztalom, amit Strietman, egy holland kávégépgyártó ajánl, hogy a kiegyenlítés, kocogtatás után alig, vagy sehogy nem kell összenyomni a kávét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák