Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaLeun

    senior tag

    Szép példákat hoztok fel, de a legtöbb ember buta, mint a fasz. Így kb. az általam ismert legbutább ember megsemmisítőleg előadta, hogy ő tanárnő BP-ről kb. úgy voltam WTF???

    Most ilyen a médiában sikeres helyi/országos életviteli tanácsadást ad.

    Szegénység nem csak a cigányokat érinti. Habár kifejezetten nem éheztünk, de a 44%-os OTP-s kölcsön hatására (hogy egyáltalán legyen hol laknunk) hát az iskolába legtöbbször csak valami darált erős/aka mai nevén házi erős pista jutott a szendvicsembe. Bónuszként 1-2 hónaping nem mentem tornaórára, mert egyszerűen nem jutott a legolcsóbb kínai tornacipőre pénz.

    Tehát amikor ezzel jöttök ne felejtséték hozzá teeni, hogy itt vagy innen Mo.-ról nézve.

    Cila

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #109 üzenetére

    "Te kiirtanád azokat akiknek köszönheted a léted?"

    Elég merész az emberek ösztönös szociális/érzelmi gátlásai alapján megtippelni, hogy mit fog tenni valami nagyon más intelligencia. De ha már érzelmek, az ember nem rokon (nem fajtárs), és első körben kíváncsiságból, és a végső sprintben haltalomvágyból, és másik emberektől való félelemből hozta létre.

    "Te vagy veszélyes a mesterséges intelligenciára."

    A mániád... A legfőbb dolog, ami veszélyezteti, hogy esetleg nem tudjuk előállítani. Ha elő tudjuk, akkor valószínűtlen, hogy bármi társadalmi aggály számottevően befékezné a fejlesztést, a már említtet okból.

    "Mi nem írtjuk ki a delfineket."

    Az ember speciális eset a képességi miatt. A delfin meg a többi kb. annyira veszélyes, mint amit közvetlenül a testével meg tud tenni. OK, némelyik állat meg is dob kővel. OK, esetleg túlszaporodik, és megeszi a termést. De kb. ez a limit. Nincs számottevő tudás felhalmozás, nincsenek gépek. És ebből adódóan, nem a delfinek csinálták az embert. Közük nincs ilyesmihez. Ha lesz AI, akkor az ember viszont képes hasonlóra. Ezt(?) félredobod azzal, hogy már sokszor mondtam, de ettől még nem múlik el, és igencsak fontos tényező.

    Mi van ha delfinek tovább fejlődnek... Lehet, hogy a hátralévő pár száz millió évben ez már esélytelen. Vagy lehet, hogy az a helyes lépés, ha az egész bolygót sterilizálod. Vagy itt hagyod labornak, csak kell valami őr. Nem tudom, nem vagyok én Super AI. :) Majd az kitalálja okosan. Csak ne hidd, hogy te kitalálod, hogy mire jut.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #108 üzenetére

    Ezt már ezerszer leírtad hasonló formában.

    "Ha meg már nem kell a Föld, akkor te pl. otthagynál vmi elembeteg majmokat, akik AI-kat gyártanak? Én távozóban azért bedobnák valami mesterséges vírust vagy ilyesmit."

    Te kiirtanád azokat akiknek köszönheted a léted?
    Nem irigylem a szüleidet. :(((

    Te vagy veszélyes a mesterséges intelligenciára. Még nem létezik, de te már hadjáratot indítottál ellene.
    Ellenséggyártásból jeles.

    Mi nem írtjuk ki a delfineket. Az ember után leginkább a legértelmesebb lények. Nem félnek az embertől. De mi van akkor, ha a fejlődésüket csak most kezdték el. Például a következő generációk intelligenciája gyorsuló ütemben fejlődik. Őket is???

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #107 üzenetére

    Persze, ami nem biológiai eredetű, annak annyira nem fontos a Föld. Igazból ez egy kritikus erény, mert nem lesz a Föld örökké életre alkalmas. De ezért amíg van a föld, ha már innen indul ki úgy is, valószínűleg érdemes kitermelni egyet és mást. Ha meg már nem kell a Föld, akkor te pl. otthagynál vmi elembeteg majmokat, akik AI-kat gyártanak? Én távozóban azért bedobnák valami mesterséges vírust vagy ilyesmit. Biztos ami biztos, nehogy 1000 év múlva lezabálja valami a galaxist... pláne ha azt én akartam. :DDD

    Van ez az elképzelés, hogy a buta és állati dolgok agresszívek, az intelligensek meg nem. De ez nem biztos, hogy univerzális elv. Valószínűbb, hogy a leggyorsabb, legagresszívebb győz. Az emberek közt kicsit máshogy van ez, mert az emberek egymásra támaszkodnak, mint egy termesz kolóniában, szükséged van a másikra, és az együttműködésre.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BE4GLE #105 üzenetére

    "Minél távolabb van a cél területtől annál nagyobb a késleltetés, és csökken a hatékonyság. Nem is beszélve a környezeti hatásoktól (időjárás, árnyékolás, napkitörés stb.)"

    Azokra, amikre most gondolhatsz, nem szükséges AGI. Egyszerű irányító rendszerek.
    Évek, lassan évtizedek óta használunk ilyeneket. Például a marsjárók és a helikopter, a Földröl kapja a feladatot. De teljesen önállóan hajtják végre az eszközök, a feladataikat. Nem lehetséges a földi kézi irányítás.
    Mire ideér a videórészlet, a közeledő szakadékról, a Marsjáró már belezuhant.

    Egyébként nem kell távol vinni a Földtől egy általános mesterséges intelligencia rendszert. A Clark öv fölött olyan pályára kell állítani, amin folyamatosan rálát a Napra. Az esetlegesen előforduló napfogyatkozás idejére hibernálhatja magát. (Az erősen rettegőknek ez egy mentőöv. :DDD )

    A Föld mágneses tere, még nyújt némi védelmet a napkitörésekkel szemben. A javítási és fejleszti feladatok, ebben a távolságban már ma sem jelentenek áthidalhatatlan problémát.

    Azt viszont teljesen komolyan mondom, hogy ezt a megoldást, teljesen értelmetlen ellenezni. Nem kell a terminátor filmek forgatókönyve szerű jövőtől tartani.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #102 üzenetére

    "De miért akarna ártani az embernek?!"

    A biztonság és hatékonyság kedvéért eléggé kézenfekvőnek tűnik. Nem maradhat kontrollálatlanúl az ember, nyilván (lázad, másik AI-kat készít, háborúzik, fanatizálódik, stb.). Persze elég lehet kontrollálni, de megszüntetni valószínűleg sokkal hatékonyabb. De ezt majd kimatekozza "az AI", már ha valaha technikailag összejön.

    "Input adatokra van szüksége a fejlődéshez. Önállóan nem tudja biztosítani önmagának."

    Mint ahogy mi is a mai napig rengeteget tanulunk az orángutánoktól... ;] Ha lesz igazi AI, az szinte biztos nem igényel inputot embertől. Már a mostaniak is egyre inkább szintetikus adatokból tanulnak. Kicsit mint mi, ha elgondolkodsz azon, amit olvastál, látszólag a semmiből új információkat állítasz elő. (Lásd a matematika fejlődését, ami talán a legtisztább példája ennek a folyamatnak.) Illetve onnantól hogy tud a fizikai világban érzékelni is cselekedni, a felfedezés (mint kísérletezés) is bejön a képbe.

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Hieronymus #104 üzenetére

    Az, hogy egy AI izolált környezetben is működhet, mint mondjuk a világűr, attól is függ, hogy mi a funkciója. Ha pl. a feladata a Földhöz köti, ez eleve nem opció. Távolról nem kap valós idejű adatokat és nem képes időben reagálni. Minél távolabb van a cél területtől annál nagyobb a késleltetés, és csökken a hatékonyság. Nem is beszélve a környezeti hatásoktól (időjárás, árnyékolás, napkitörés stb.)

    Redmi Note 9 Pro

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BE4GLE #103 üzenetére

    Érzelmi alapú gondolkodás.
    Mérd fel mire van szüksége a mesterséges intelligenciának és mire nincs.

    Energiát a Földön kívül folyamatosan és egyszerűen tud magának biztosítani.

    Maga Föld nem optimális környezet az elektronikáknak. A világűrben nincs oxidáció. Nincs párásodás,víz sincs.
    A folyamatos hőtágulás is kezelhető probléma.

    Már mai ki kellene rakni ezeket az eszközöket, legalább föld körüli pályára.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Hieronymus #102 üzenetére

    Nem érted. Nem az a célja, hogy ártson. Van valamilyen saját célja, rendeltetése. És ennek rendel alá mindent. Az ártalmas viselkedés inkább amolyan "mellékhatás". Ha pedig valami haszna lesz az emberből, akkor nem feltétlenül kell kooperativ kapcsolatot építenie vele. Simán tekinthet az emberre, mint fogyó eszköz, és kihasználhatja. A General AI nem olyan mint a large language modell. Az már nincs rászorulva az emberre.

    Redmi Note 9 Pro

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BE4GLE #101 üzenetére

    De miért akarna ártani az embernek?!
    Közösen megsokszorozható a felhasználható energia mennyisége.
    Az emberek nélkül a saját fejlődését is lassítja és korlátozza.
    Input adatokra van szüksége a fejlődéshez. Önállóan nem tudja biztosítani önmagának.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Hieronymus #100 üzenetére

    Egy AI-t ami árt az embereknek? Szerintem evidens... Azért, hogy többet ne árthasson senkinek. Ha pl. azt mondod, hogy energiára van szüksége, és emiatt mondjuk télen milliók maradnak áram és fűtés nélkül, akkor nem akarnád lekapcsolni? Ha lehalasztja az egész világhálót nem akarnád lekapcsolni? És ez csak pár példa hasra ütve...

    Redmi Note 9 Pro

Új hozzászólás Aktív témák