Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    válasz mdani01 #36950 üzenetére

    Az is hozzátartozik, hogy ahány ember és életkor annyiféleképp nézzük a dolgot. Most kíváncsiságképp hahun beütöttem pár követelményt, felső határ 1 misi, minimum évjárat 2004, minimum 1500ccm-es motor, magyar okmányok, érvényes okmányok, automata és dízel kizárva, ne legyen kombi, de azért legyen hely benne, ne legyen francia vagy olasz. Az kiderült, hogy ennyi pénzből én nem lennék most Hondás sajnos. Első elfogadható autó képről: Seat Leon 1.6 16V sport 930K, 105 ló (lehetne picit több) és sajnos piros, de ez van, volt már piros autóm, nem csapott belém a villám. Aztán 960K-ért Ford Focus sedan, szintén 2005-ös, 1.6 101 ló. Nagyon vonzották a szemem az Alfák, de nem mernék venni, annyi vegyes dolgot hallani róluk, akárcsak ezek a "keleti" Chevrolet-ekről, szóval Lacettik szintén felejtősek, ráadásul nem tetszenek. Találtam Mazda 6-ost, 1.8-as, 120 lovas, végre japán verda, de 850-ért valami sántít, aztán meglátom céges autó, ejjj, akkor biztos hihető az a 190000km, persze. G Astra, 1.6, 2004-es 880-ért, végülis ez is elmegy A-ból B-be, ráadásul 1 év garit ígérnek, na de mire? Aztán feltűnik egy 240 ezer km-t már megjárt Vectra 895 ezer Ft-ért, 2004 végi, 1.8-as 122 ló, alvázszámot is megadott, hmm nem is rossz. Azt mondom egy ilyet azért A-ból B-be már nagyon is elfogadnék, még maradna is 100K az olajok, szűrők cseréjére, de akinek 1 misije van mindösszesen, az nézzen olcsóbbat, mert ugye átiratás is létezik sajnos, ami szintén pénz. Ezen kívül még találtam szerencsére japó verdákat, kár, hogy pont olyanok, amik nem annyira tetszenek, tényleg nem tudtak normálisan kinéző autókat gyártani 2000 után a japók (sem): Mitsu Carisma 1.6 (eleje böszme, akárcsak a Nissan Primeranak), Toyota Corolla azért már kicsit jobb, de a végső választásom egy Mazda 3 1.6 sport lenne, igaz ez sem egy erőgép, 110 paci, de ültem ilyenben és tetszett a belső komfort is, előzni is lehetett azért vele, ugyanakkor volt azért benne némi igazi japán is, a forgatható motornak a hangja. Na jó annyi nincs mint egy 96-os Civicnek 7000-nél, de azért legalább valami van.
    Másik érdekesség, hogy amíg 800K és 1 misi között nem igazán találtam 2004 és utáni autóknál "színességet", addig felmenve 1 misi és 1.4 misi közé már jóval inkább. Igaz fenntartással lehet gondok lennének, de ebben az árhatárban még találtam olyat is ami tényleg igazán kedvemre való lenne, szinte már tökéletes keveréke a hétköznapi és hobbi autónak: Subaru Legacy sedan 4WD, 245 paci, 3000ccm. Igaz ez is csak 2005-ös és kereskedőnél van, de megnézném az tuti. :Y

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Új hozzászólás Aktív témák