Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz access_denied #130084 üzenetére

    RAID1 alatt par darab hibas sector belefer, mert a tukor masik oldala korrigalja ezt a hibat, de ertelem szeruen amint lehet cserelni kell... van bennuk par darab ilyen tartalek sector. Rengeteg consumer/enterprise disk-el volt mar dolgom 0-24-ben mind klimas mind sima irodai kornyezetben. Mindegyik doglik markatol fuggetlenul. A legjobban az 500Gb-s konstrukciok birjak a strapat... ebbol van olyan tukrom ami tobb mint 5 eve megy. Folyamatosan monitorozni kell a disk-ket, es akkor nem er varatlan meglepetes, hetente egyszer short, havonta egyszer pedig egy long test. Amit te is emlitesz, a RAID nem backup, ha valami osszecseszi veletlenul a particiot az egyiken akkor az is tukrozodni fog. Az egyeduli normalis megoldas a napi mentes egy teljesen fuggetlen helyre ami szinten RAID1 alatt van, vagy fel a felhobe.

    Filmekre nekem otthon csak olyan disk-ek vannak, amik bad sectorok miatt kiestek a serverekbol. Altalaban az elso sector utan gyarapodni fognak a hibak, de van olyan disk-em is ami megallt 1 hibas sectornal, es koszoni szepen azota is megy.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák