Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Ba cy lus #92666 üzenetére

    Ebben a hobbiban mindenki minőségi hang érzetet szeretne magának. Ezen nem változtat az, hogy tisztában vagyok vele, hogy a hang fizikai tulajdonságai és egyéb körülmények együtt határozzák meg az élményt. Nekem személy szerint mindegy, hogy abból jön az élmény, hogy valóban fizikailag is jó(bármit jelentsen ez, high fidelity?), vagy hogy pl elfogultság miatt érzem jónak. De, mivel tisztában vagyok vele, hogy az élményem nem feltétlenül magyarázható objektív tényekkel, nem is kezdem el magabiztosan kijelenteni, hogy márpedig ez a valóság. És valaki más ugyanezt a rendszert másmilyennek hallja elfogadom, hogy neki éppúgy(!) igaza van, mert könnyen lehet azért értékeljük másmilyennek ua. a rendszert, mert mások a prekoncepcióink. Nekem nincs gondom a placebo-val. De a hifisták 95%-a képtelen elfogadni, hogy a fizikai dolgokon kívül más is befolyásolhatja a hallásukat. És akkor van az, hogy aki mást hall az süket, szar a rendszere, mert hát smit én hallok az a tény. Ha csak meg van említve, hogy más is számít a fizikán kívül, akkor sértve érzik magukat, pedig hát ilyen az emberi érzékelés.

Új hozzászólás Aktív témák