Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz bkercso #31860 üzenetére

    Nem hitből beszélek én sem. Lehet, hogy változik a hangzás, ha megfordítom a polaritást, de ezt a fázissal magyarázni nagyon furán veszi ki magát. Írtam akusztikai szimulációs programot teremhangosításra és számolta a fázist is a virtuális mérőmikrofon helyén. Na most a fázis össze-vissza forgott, ahogyan azt várhatjuk is, hiszen minden hangnak más a hullámhossza, így a hangfal-mikrofon távolságon belül nem ugyanannyit forognak. Ezért is volt értelmetlenség fázist ábrázolni (persze nem került semmibe, mivel a több hangfal jelének összeadásához úgyis ki kellett számítani a fázisokat).

    Ha van is jelenség (biztis van), nem tudom mivel magyarázható. Tapasztalataim szerint az összeantennázott RF-zavar sokat változtat a hangom. Pl. FET-es áramgenerátornál is számít, van-e a FET gate-jén ellenállás és az mekkora. Ki hinné?! Vagy az is, hogy a hangfalkábel által összeantennázott s mikrofóniázott zavar hova és milyen fázisban jut rá, a visszacsatoláson keresztül hogyan intermodulál bele a hangba az erősítőben. (Miért is szeretjük a visszacsatolatlan erősítőket, ha márve rosszabbak?? :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák