Új hozzászólás Aktív témák

  • #82860288

    törölt tag

    #mit főztem ma

    Hagymaágyon sült fűszeres csirkemell kókusztejes csiperkegomba szósszal és rizzsel tálalva (vagy mártással, nem tudom a darabos szószokat hogyan nevezik :B )

    Csirkemell

    50dkg csirkemell
    1-2 nagy fej hagyma

    bors
    chilli (por)
    gyömbér (por)

    A hagymát 1 centi vastag karikákra vágtam és arra fektettem a csirkemellet, amit beirdaltam.
    Leöntöttem olajjal és ment rá az összes fűszer. Érdemes beledörzsölni a fűszereket vagy előtte akár be is lehet pácolni a húst.
    Alufóliával lefedve 30 percig sütöttem 200 fokon, majd mivel inkább megfőtt, még 15 percet rápirítottam légkeveréssel. Így egy picit száraz lett, lehet elég neki a 20+15 perc is, viszont a gombában van elég folyadék.
    Gondolkoztam, hogy a rápirításnál még megkenem mézzel, de inkább nem tettem, elég sok íz van így is benne.

    Gomba

    30dkg csiperkegomba
    1 nagy fej hagyma
    2-3 gerezd fokhagyma
    165ml kókusztej (mehet tej vagy tejszín is vagy növényi tej)
    hús alaplé vagy fél húsleveskocka vízzel

    bors
    chilli
    gyömbér
    1 ek liszt
    petrezselyem
    metélőhagyma

    A hagymát és fokhagymát felkockáztam és olajon üvegesre pirítottam. Sajnos nem volt friss gyömbérem és chillim, de akinek van az itt tegye bele, a porokat inkább később a vége felé. Erre ment a kb. 1-2 centi kockára vágott gomba, 4-5 percig lehet rotyogtatni legalább, mert elég sok víz kijön belőle. Ezután tettem bele a fűszereket és mehet bele az alaplé és a kókusztej, itt mehet bele még kis víz is. Sűrítésre tettem bele 1 ek lisztet, ezután még főztem 4-5 percig.
    Sajnos elfelejtettem friss petrezselymet venni, de jó bele a szárított is, én még tettem bele kicsi metélőhagymát is.

    Rizs

    Gondolom ezt mindenki tud főzni. :DDD
    Nekem az 1 egység rizs és 2 egység víz kombó jött be
    Addig főzöm, amíg majdnem elfől róla a víz. Utána elzárom alatta a tűzhelyet és lefedem. Kb. 15-20 perc alatt megszívja magát és nem ragad.

Új hozzászólás Aktív témák