Új hozzászólás Aktív témák

  • Ildika

    tag

    Én tegnap almás sütit sütöttem. A recepthez képest annyi különbséggel hogy aki vendégségbe jött cukorbeteg, így cukor helyett édesítőt tettem (nem volt otthon por alakban, így süssinát mozsárban megtörtem:)). A receptet a neten találtam. Íme:

    Öntött almás
    Hozzávalók:
    3 db tojás
    30 dkg kristálycukor
    30 dkg finomliszt
    1 csomag sütőpor
    4-5 szem alma
    durvára darabolt dió
    fahéj
    Elkészítés: Az almákat lereszeljük, és megszórjuk egy teáskanál fahéjjal, jól összekeverjük, állni hagyjuk. Ezután a tojásokat jól kikeverjük a cukorral /fehéredésig/. A liszthez hozzáadjuk a sütőport. Mikor ezzel készen vagyunk, a tojásos masszába keverjük a lereszelt almát. Ha túl sok levet eresztene, akkor egy kicsit kinyomkodjuk. Ezután apránként belekeverjük a lisztet is. Jól eldolgozzuk. Ne ijedjünk meg, elég sűrű masszát fogunk kapni. Egy közepes nagyságú tepsit kivajazunk, belisztezünk, belesimítjuk a masszát. A tetejére szórjuk a durvára vágott diót. Előmelegített sütőben kb. 20-25 percig sütjük /tűpróbáig/. Ha megsült és kihűlt, tetszőleges formákra szeletelve tálalható.


    Nagyon egyszerű, gyors és finom. :))

    ''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

Új hozzászólás Aktív témák