Új hozzászólás Aktív témák

  • bugizozi

    őstag

    válasz Mr.Csizmás #6227 üzenetére

    Én kezdő lelkes amatőrként röviden azt mondom, hogy igen. :K De krizmo_ -nak is igaza van.

    Hosszan kifejtve: úgy érzem most jutottam oda a pizzasütés terén, hogy beruházzak valamire, nézegettem hogy 15-20e a pizzakő vagy pizzavas, azt olvastam, hogy a pizzavas jobb mint a kő. Már-már rászántam magam a rendelésre amikor láttam hogy a Lidl-ben lesz 3333 Ft-ért, na mondom ez kell nekem, hogy kipróbáljam magam. Sajnos lapátot nem lehetett ott kapni, máshol vettem egy fából készültet, de nem vagyok vele kibékülve, elég vastag, jobb lenne egy fém ami vékonyabb, arra (szerintem) könnyebb ráhúzni a tésztát vagy alátolni a lapátot. (csak drága acél lapátokat találtam, sajnos későn leltem erre a darabra, de szerintem venni fogok egyet: [link] ) A pizzakő nem rossz, kezdetnek megteszi gyakorolni, sajnos van mit, volt h lefolyt a szósz v kicsit kiszakadt a tészta ezért odakozmált a kőre, ami ráégett, le se tudom vakarni, tök fekete már a kövem. :( (a pizza ízén ez nem érződik) Erre megteszi ez a 3e Ft-os is :D De ha már magabiztosnak érzem magam, és megvan a gyakorlat, akkor biztos hogy a következő egy pizzavas lesz. A pizzakő is már egy nagy ugrás, legfelülre téve, max hőfokon, grillt is benyomva 3-4 perc között elkészül egy pizza, végre nem szárad ki a közepe. Viszont ha több pizzát sütök akkor a sokadik után az alja már nem úgy sül mint az elsőnek, a "hideg" pizzatészta elhűti a követ, várni kellene 2 sütés között hogy visszamelegedjen a kő. A vasnál nincs ilyen probléma.

    VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Új hozzászólás Aktív témák