Új hozzászólás Aktív témák

  • olloczky

    senior tag

    válasz moonlight115 #21666 üzenetére

    Általánosban én is angol tagozatos lettem, versenyekre jártam, megyei 2. helyezett lettem. (Long story short, egy projekt munka döntött az első helyezett és köztem, mert a feladatsort ugyanannyi ponttal írtuk meg :D) Aztán az első középsulimban az angolt elölről kezdtük "haladó" csoport néven ezért átmentem egy gimibe, ahol haladó angol tagozaton végeztem, és ahol C1 vizsgát tettem a Dexamnál (vizsgaközpont volt a sulim). Közben én is sokat kockultam sorozatokat néztem angolul és így rám ragadt :D na meg persze rengeteg Eminemet hallgattam/tok. Egyszer voltam kint Londonban és sehol nem akarták elhinni hogy 18-19 évesen ilyen jól beszélek angolul, pláne, hogy az volt az első külföldi utam. A Harry Pottert én is imádom, egyszer volt alkalmam beleolvasni az angol változatba (14-15 éves lehettem) de akkor brutálisan nehéznek tűnt, úgyhogy azzal azóta sem próbálkoztam de lehet majd elővszem :) nagyjából ennyi.

    És amit sose akartam elhinni az időseknek, hogy ha nem használjuk tényleg borzasztó hamar elkopik a tudás. 22 éves vagyok, és olaszból érettségiztem anno, és már kb alig tudok megszólalni úgy :(

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Új hozzászólás Aktív témák