Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KBaj

    kezdő

    válasz Fferi50 #45362 üzenetére

    Kedves Fferi50!
    Nagyon köszönöm, hogy ilyen hamar reagáltál a problémámra.
    Válaszod felsorolása szerint fogok én is viszontválaszolni:
    A függvény leírás és hívás paraméterek sorrendjét szinkronizáltam. (Tanultam: azt hittem mindegy a sorrend, hisz a VBA nevek szerint tudja azonosítani öket.) A függvénybe a Set sor azért került bele, mert később, sok-sok futás után VBA szinten módosítani (növelni) akarom a terület nagyságát. Ez gondolom felülírja az induláskor Excel táblán manuálisan beállított értékeket. Feltételes formázás: nem tudtam, hogy cella interior.color színe nem változik. Kicseréltem a feltétel sort. (Tanultam: feltételes formázás csak a mutatott képet (Display) módosítja?) Táblafüggvény: Eddigi értelmezésem szerint az a függvény ami az Excel megnyitásakor képernyőn jelentkező táblázat bármely cellájában beírható vagy található =f(x) formátumú, kódja „gyárilag” Microsoft programban vagy egyénileg VBA Modullapon van megírva. Tapasztaltam már, ha pl. átlagot akarok számolni VBA-ban For-Next ciklussal nagyon-nagyon lassabb mint a beépített ÁTLAG() függvény.
    Még nem teszteltem a módosításokat, mert megjött az unokám, aki nagyon vártam.
    Köszönöm a segítséget.
    Üdvözlettel:
    KBaj

Új hozzászólás Aktív témák