Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuruczz

    tag

    válasz grosy #6428 üzenetére

    Nekem nincs az újakkal tapasztalatom, de fontolgattam a PB 626 vásárlást, mikor az Onyx-ot visszavittem, de Dimitrij azt nyilatkozta (PB ügyintéző), hogy nem választ el. Az androidos alkalmazások (Cool, Alreeder, Prestigio, Aldiko) mindegyikénél beállítható, hogy milyen nyelven akarsz elválasztani. Én ezért török pálcát az androidos olvasók mellett... Tudjátok, van aki a Ferrarira esküszik, más a Suzukira.

    Jut eszembe, a Totalcar-on régen sokszor olvastam a népítéleteket. Ahhoz hasonlóan nem tudnánk mi ittlévők, a kezünket megjárt olvasókat véleményezni? Pl. tíz (v. több) azonos kérdés, 1-5-ig csillagozás, rövid személyes tapasztalat, használati idő, megelégedettség... hátha ez előrébb vinne.
    Mivel én nem vettem a kezembe még Kindlét, bizonyos fenntartásaim miatt, arról nem tudok véleményt formálni, viszont tudok PocketBook és Nook meg kicsit Onyx ügyben.
    Lenne esetleg módja egy ilyennek Aggleány cikkéhez hasonló módon az érkezőket a kapuban fogadnia?

  • kuruczz

    tag

    Mivel több alkalommal parázs viták alakultak ki a készülékvásárlási kérdésben, ezek az ötleteim születtek:

    1. Népítélet: Már egyszer felvetettem, hogy a totalcar autótesztjeinek mintájára csináljunk egy e-book népítéletet (ennek a mikéntjéhez nagyon kicsi vagyok), és azt látom, hogy igenis lenne létjogosultsága.

    2. Ajánlás: A másik oldalról megközelíteni a dolgokat: Oldalakon át le lehet írni, miért ne Kindle, Nook, Kobo, stb... de ezt kicsit mosolyogtatónak érezném. Arról viszont lenne értelme írni, hogy gyerekek, legyen Nook olvasótok, mert íme, nekem az van, és milyen király ezért és ezért!!! Szóval, nem segítenénk az idetévedő "útkeresőknek" többet azzal, hogy a sajátunk erényeit, hibáit (teljesen szubjektíven) megmutatnánk, és rábíznánk, (ahogy nekünk is vívódás volt) a döntést magát? Mégiscsak az ő pénze, és az ő szórakozása!

    3. Szűrés: (és ehhez is borzasztó kicsi vagyok) Nincs mód arra, hogy az eddigi hozzászólásokat csokorba rendezve meg lehessen keresni pl. csak a készülékválasztással kapcsolatos hozzászólásokat a jövőben?

    4. Minta: Legalább egy kérdezős minta lehetne a kezdő cikkben, konkrét kérdésekkel, amik alapján majd mi jól utat tudunk mutatni. Ebben ki lehetne térni egy bolha - elefánt kérdéssorra is.

    5. Összehasonlítás: Az ideális olvasó, és a kiszemelt között, azaz le kellene írni, hogy össznépileg mit tartunk A tökéletesnek. Mert magam mielőtt ide tévedtem, volt funkció, amire nem is gondoltam, hogy létezik, és lám milyen hasznos...

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    válasz Degeczi #7091 üzenetére

    Kicsit gyerekesre vettétek a figurát...

    Szerintem két dolgot kell tisztázni:
    Jelenleg két olvasó van magyarországon, a Kindle, és a nem Kindle.
    Nincs is ezzel semmi baj.
    Ezért, ne akarjátok meggyőzni egymást.
    A másik, hogy mindenkinek a maga pénze, és a maga szórakozása, ezért megkövetelendő a másik tolerálása. Nekem soha nem lesz Kindle olvasóm, egyszerűen azért, ami körülötte kialakult, és ellenszenvessé tette.

    És mivel elvárom a toleranciát, kérek mindenkit, ne bizonygassa, hogy mennyire fontos a mindenevőség, vagy a szuper garancia a másikkal szemben... Ezen a fórumon ajánlani kellene, nem bizonygatni.
    Egyszerűen engem pl. nem érdekel az Amazon felhője, saját felhőt használok és SD kártyát. Személy szerint utálnám, ha azon kellene gondolkodnom, hogy az olvasón van-e a kérdéses könyv...
    Továbbá igényelem a fizikai gombokat, oly annyira, hogy hajlandó voltam átalakítani az elvárásaimnak megfelelően az olvasót (akkor is, ha mások szemében ez gányolás), mivel az olvasó van értem, és nem megfordítva...

    Mint többször ajánlottam, ezen a fórumon jó lenne egy "Népítélet"-szerű részt létrehozni, ahol kiélheti mindenki a benne rejlő büszkeségét. Persze ennek a megvalósítása sokkal nehezebb, mint arról beszélni, hogy bi-bi az én bátyám úgyis erősebb.

    Bár az egészséges vitának is van helye, csak hát ez itt nem vita, hanem egyszerű győzködés!
    Nyilván ezért nem írogatunk az utóbbi időben itt páran...

  • kuruczz

    tag

    válasz doc #7100 üzenetére

    Ilyen „olvasós” Népítéleteket tudnék elképzelni (: után x/10; … helyett konkrétum).

    Cím
    Rövid szöveges ítélet …
    Hibalista …
    Ide hordtam szervizbe …
    Szerviz értékelése:

    Kijelző
    Zavaró tükröződés:
    Megvilágítás …
    Fényerő:
    Homogenitás:
    Érintésérzékenység:
    Méret …
    Felbontás …

    Hardver
    Ergonómia:
    Gombok …
    Anyaghasználat:
    Forma:
    Szín …
    Bővíthetőség …
    Méret …
    Akkumulátor …

    Szoftver
    Formátumok …
    Elválasztás …
    Nyelv …
    Szótárak:
    Használhatóság:

    Évjárat …
    Beszerzési ár …
    Beszerzési forrás …
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Garancia:
    Szervíztapasztalatod:
    Össz használt idő …
    Átlagos (napi) használati idő …
    Megbízhatóság (olvasó):
    Előző olvasód …
    Következő olvasód …
    Mennyire szeret(t)ed:
    Megérte a pénzét?:

    Olvasási élmény:

    Összegzés:

    Meg más eddig felmerült szempont, ami másnak eszébe jut...

  • doc

    nagyúr

    válasz kuruczz #7103 üzenetére

    ez ok, csak hol fogjuk ezeket ossze, hogy megtalalhato/keresheto/stb legyen? 10-15 ertekeles mar eleg nagy anyag, tobb tucatnyi meg plane
    de elkezdem en, mondjuk beirom ide hogy NEPITELET aztan remelhetoleg jol keresheto lesz :)
    raktam hozza plusz rovatot is (szoftvernel: extra), a szervizt kivettem, ez nem auto/motor amit az ember idonkent szervizbe visz, ha baja van az meg rendszerint ugyis csere
    megirom az Aura HD-et, meg kesobb a Nook-et is

    NÉPÍTÉLET

    Cím … Kobo Aura HD
    Rövid szöveges ítélet …
    Nook Simple Touchom volt elotte, szerettem nagyon, de a vilagitas hianyzott belole (gyakran olvasok buszon ahol nem mukodik az olvasolampa, illetve felhomalyban, szallodaban gyenge fenyu lampa mellett, stb). Eleg sokat nezelodtem hogy mit lenne erdemes venni helyette. A vilagitos testvere, a Nook Glowlight a legelso vilagitassal szerelt olvaso volt, igy az ujabb modellek lehagytak sajnos, az egyenetlen vilagitasa nem tetszett. A Kindle Paperwhite vilagitasa nagyon szep volt, bar nem tokeletes, de a buta szoftver miatt nem volt tul szimpatikus. A Kobo Glo kekes arnyalatu vilagitasa sem jott be, de a szoftvere tetszett. Aztan megjelent az Aura HD... a korabbi Kobok remek szoftvere, tokeletes, teljesen egyenletes hofeher vilagitassal, dobbenetes, mindent vero, nagy felbontasu tueles kijelzovel - ez kellett :D
    Nem bantam meg, remek vetel volt, raadasul az olvaso egyre jobb es jobb, koszonhetoen a folyamatos szoftverfrissiteseknek, idonkent nagyon hasznos funkciok kerulnek bele (pl. Pocket integracio), maskor a felhasznalok altal kert valtoztatasokat/hibajavitasokat teszik bele (bizony, figyelnek a visszajelzesekre!), van hogy kevesbe fontos, de jopofa dolgok jelennek meg (pl. az egyik frissitessel egy uj logikai jatek erkezett).

    Hibalista … semmi

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 neha, ha olyan szobol esik ra eros pl. lampafeny, de amugy nem veszelyes, es mivel nem kapacitiv a kijelzo, ezert plusz reteg sincs az eInk felett
    Megvilágítás …
    Fényerő: 10/10 en 10 vagy 20%-on hasznalom, annal erosebbre felesleges allitani, max. fenyeron egy szobat is bevilagit :D
    Homogenitás:10/10 messze a legjobb amit eddig lattam
    Érintésérzékenység: 10/10 szerencsere infras (en sokkal jobban szeretem e-book olvasonal mint a kapacitivat), remekul mukodik
    Méret … 10/10 6.8", nem vagyok nagy kepregeny-manias, de ha neha-neha kell, az is olvashato rajta
    Felbontás … 10/10 ennel tobb nem kell egy e-book olvasoba, PDF vagy kepregeny olvasasanal jol tud jonni a magas felbontas

    Hardver
    Ergonómia: 8/10 kenyelmes fogasa van, de a Nook alakja valahogy jobban kezbe simulo
    Gombok … lapozogomb nincs, csak vilagitas- es kikapcsolo, de nem is hianyoznak
    Anyaghasználat: 4/10 sajnos eleg rossz ez a kemeny muanyag, a Nook enyhen gumi hatasu anyaga sokkal jobb
    Forma:
    Szín … ezen nincs mit pontozni/ertekelni... van harom szinvaltozat, mindenki talalhat maganak valot
    Bővíthetőség … 10/10 - microSD
    Méret … 10/10 hajszallal nagyobb a 6"-nal, de a szelessege ugyanaz, vagyis pont ugyanugy befer pl. egy zsebbe, de a 7"-os tabletekhez valo pluss tokban is kenyelmesen elvan
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 9/10 megeszik kb mindent amit kell, a ms office formatumokat nem szereti, de en sem :D
    Elválasztás … szerintem konyvfuggo
    Nyelv … van tobb is, en angolul hasznalom
    Szótárak: tobb, wifin keresztul automatikusan letoltheto szotar, sajnos angol-magyar alapbol nincs, de kezzel rakhato ra, a szotarak kozott egy szot kivalasztva is konnyen lehet valtani koztuk
    Használhatóság: 10/10 modern, nagy tudasu, izleses, remekul hasznalhato, raadasul folyamatosan erkeznek a frissitesek, gyakran komoly ujdonsagokkal
    Extrak: 10/10 Pocket integracio (bongeszobol egy kattintassal elmentheto/kuldheto a cikk), jatekok (pasziansz, sakk, egyeb logikai jatekok), webbongeszo (eleg butuska es korlatolt, de egy-egy oldalt megnezni teljesen megfelel), az olvasashoz kapcsolodo achievementek (ok, ez kicsit parasztvakitas, es sokakat idegesit, de szerintem aranyos otlet), olvasasi statisztikak, elkepesztoen jol testreszabhato megjelenites

    Évjárat … 2013
    Beszerzési ár … kb. 45ezer HUF
    Beszerzési forrás … Montreal, egy elektronikai uzlet
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: kanadai gari volt ra, mar lejart, nem kellett igenybe venni :)
    Össz használt idő … talan kicsit tobb mint 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … nagyon valtozo... van hogy napi 6-8 ora, van hogy egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ? ezt nem tudom ertelmezni...
    Előző olvasód … Nook Simple Touch
    Következő olvasód … egy darabig semmi, ebben kb minden megvan ami kell, esetleg ha lesz egy ujabb Aura HD, jobb anyaghasznalattal
    Mennyire szeret(t)ed: 10/10
    Megérte a pénzét?: tokeletesen

    Olvasási élmény: 10/10

    Összegzés: 10/10, nekem ez a (szinte) tokeletes olvaso :R

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    CímNook Simple Touch
    Rövid szöveges ítélet …
    Az elso e-book olvasom volt, eBayrol vasarolva, USA-bol. Sokaig viaskodtam az ismert, elterjedt Kindle es a szamomra ismeretlen Nook kozott. Vegul az erintokijelzo, a modernebb szoftver es a 'buheralhatosag' lehetosege miatt a Nookot valasztottam - es ennek azota is nagyon orulok. A gyari szoftver nem tokeletes de jol, kenyelmesen hasznalhato, izleses es modern felulet. Az olvaso rootolhato, ami utan a gyari szoftver megtartasa mellett egy univerzalis Androidos, eInkes "tablet" lesz belole, szinte korlatlan lehetosegeket kinalva.

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 9/10 nagyon minimalis
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: 8/10 remekul mukodik, mit mondhatnek meg rola? :) a szoftver helyenkent kicsit butan kezeli a kijeloleseknel, nem tudom ez a kijelzo vagy a SW hibaja-e
    Méret … 9.5/10 szabvanyos 6", olvasasra remek meret, PDF-re, kepregenyekre mar eleg kicsi, de a felbontas miatt amugy sem lennenek rendesen hasznalhatoak
    Felbontás … 8/10 standard 600x800, folyoszovegre tokeletes, aprobb betus kepregenyre mar keves

    Hardver
    Ergonómia: 10/10 remekul eltalalt, kezbe simulo forma, egyszeru design
    Gombok … 5/10 a lapozogombok oldalankenti lapozasra nem kenyelmesek (bar en amugy is erintokepernyovel szeretek lapozni, szoval nem hianyzott), de 'beleporgetni' a konyvbe egeszen zsenialis
    Anyaghasználat: 10/10 ilyennek kell lennie egy e-book olvasonak! nem csuszik, nem kopog, jol kezben tarthato, es meg az en izzados tenyeremnek is kenyelmes es kellemes
    Forma: 10/10 a celnak tokeletesen megfelel
    Szín … hm.... talan fekete, es ennyi? :D
    Bővíthetőség … 10/10 microSD
    Méret … 10/10 standard 6", farmerzsebben es zakozsebben is pont elfer, tokeletes
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 8/10 EPUB, PDF, talan TXT is. NAGYON hasznos feature, hogy PDF-re tud text reflow-t, vagyis folyoszovegge alakitani, ez a PDF-tol fuggoen hol jobban, hol kevesbe lesz hasznalhato
    Elválasztás … emlekeim szerint ez is konyvfuggo
    Nyelv … angolul hasznaltam
    Szótárak: 5/10 alapbol egynyelvu angol szotar van rajta, az sem valami tul jo, masikkal felulirni hazilag lehet rootolas utan
    Használhatóság: 8/10 ami elvarhato azt tudja, de nem hibatlan, pl. a polcok kezelese neha bugos, ezt azota talan javitottak egy frissitessel

    Évjárat … 2011 talan?
    Beszerzési ár … kb 150 USD
    Beszerzési forrás … eBay, amerikai eladotol
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: szerintem eladoi gari, nem volt ra szukseg
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő … kb. masfel ev
    Átlagos (napi) használati idő … valtozo... neha napi 6-8 ora, maskor egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … ez volt az elso
    Következő olvasód … Kobo Aura HD
    Mennyire szeret(t)ed: 9/10

    Megérte a pénzét?: 10/10 Abszolut, orulok hogy ezt valasztottam

    Olvasási élmény: 8/10 a vilagitas nagyon hianyzott

    Összegzés: 9/10 az alacsony arat figyelembe veve szerintem best buy ha valakinek nem muszaj a vilagitas, meg akkor is ha nem foglalkozunk a rootolassal, azzal egyutt meg aztan elkepesztoen pazar :)

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    Ha tudunk koncentrálni az Ebook olvasókra, akkor felteszem a kérdést, népítélet ügyben mi a véleményetek?

    Az objektivításra való felhívást egy szubjektumtól naívság elvárni.
    A népítéletet mindenképp kiegészíteném azzal, hogy
    Mindenkinek a saját pénze...
    Nem két napra szóló választás...
    Fórum támogatottság (hisz mi is milyen támogatók vagyunk)...
    Mire, mivel kívánja használni...

    Mindez nagyjából benne van Aggleány cikkében is, annak a kiegészítéséül gondolnám a népítéletet, semmiképpen sem helyettesítéséül.

    Mindenképp felhívnám figyelmeteket, hogy egy csónakban evezve, egy szenvedélynek hódolunk. :C

    Ahogy elintéztétek év elején azt a próbálkozó ifjú hölgyet, kinek cikkére Aggleány (akit szintén sikerült...) írta a magáét, azt tanítani kellene, mert eléggé gyalázatos volt. Érdemes visszaolvasni, és megnézni mikor tűnt fel legutoljára a leányzó. És ha már megtörtént, tanuljunk belőle, mert Grossy-ra és Degeczi-re is szükség van, ráadásul én sem akarok duzzogni!

  • kuruczz

    tag

    válasz doc #7115 üzenetére

    Tökéletes, erre gondoltam, a népítélet pedig szerintem használható keresőszó, ami még belefér Aggleány cikkébe is valahová...

    Köszi szépen

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    CímKindle 4
    Rövid szöveges ítélet …
    Az olvaso nem a sajatom, anyukamnak vettem karacsonyra, de azert egyreszt mikor megjott, alaposan megnezegettem, masreszt azota is jar idonkent az en kezemben.

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 9/10 nem jellemzo
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: nincs
    Méret … 9.5/10 szabvanyos 6", olvasasra remek meret, PDF-re, kepregenyekre mar eleg kicsi, de a felbontas miatt amugy sem lennenek rendesen hasznalhatoak
    Felbontás … 8/10 standard 600x800, folyoszovegre tokeletes, aprobb betus kepregenyre mar keves

    A kijelzo nagyon szep, feher hatteru, kontrasztos, rendes fenyviszonyok kozott nagyon jol olvashato

    Hardver
    Ergonómia: 9/10 kimondottan vekony az olvaso es a kava is, az elso gondolatom kezbe veve az volt hogy 'basszus de konnyu' :) viszont engem szemely szerint zavar a nagyon keskeny kava, egy picivel szelesebb jobban esne
    Gombok … 8/10 mindket oldalon van mindket iranyba lapozo gomb, egesz jo a nyomaspontjuk, de nekem fura hogy "e'liranyba" kell nyomni, illetve lehet hogy az en rovid ujjaim es kreten kezem miatt, de valahogy nem allt nekem kezre lapozasnal
    Anyaghasználat: 6/10 az Aura HD-nal jobb, de meg mindig eleg kemeny, ujjlenyomat-gyujto muanyag, a Nook zsenialis anyagat sajna nem tudja utolerni :(
    Forma: egyszeru, letisztult, szep, a vekonysaga is nagyon jol all neki
    Szín … szurke. ebbol lehet valasztani :D
    Bővíthetőség … 0/10 - nincs... ott az Amazon felhoje felmegoldaskent
    Méret … 10/10 standard 6", farmerzsebben es zakozsebben is pont elfer, tokeletes
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 8/10 MOBI, PDF, a PDF-olvasoja eleg kenyelmetlen de vegszuksegben hasznalhato, talan TXT-t is eszik? :S mas formatumokat konvertalva vagy emailen keresztul lehet ra varazsolni
    Elválasztás … nem tudom ez konyvfuggo-e, en meg nem lattam rajta elvalasztast, ez nem zarja ki hogy mukodne
    Nyelv … angolra van allitva, az a par szo ami a hasznalathoz kell boven elsajatithato annak is aki nem beszel angolul
    Szótárak: ugy remlik tobb szotar is felrakhato ra, mivel anyukam nagyreszt magyarul olvas, igy ez a tema nem igazan kerult elo
    Használhatóság: 7/10 eleg spartai, tul sok variacios lehetoseg nincs, a szoveges menu elegge odivatu, de az egyszerusege miatt viszonylag konnyen tanulhato. nekem szemely szerint nagyon hianyzik a normalis oldalszamozas
    Extra: emailben kuldheto ra kb. barmilyen formatumu konyv, az Amazon kovertalja MOBIra

    Évjárat … 2012 ?
    Beszerzési ár … kb 50 EUR
    Beszerzési forrás … nemet eBay
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: Amazon gari, nem volt ra szukseg
    Össz használt idő … masfel ev
    Átlagos (napi) használati idő … 1-2 ora naponta
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … -
    Következő olvasód … -
    Mennyire szeret(t)ed: anyukam imadja, elotte is sokat olvasott, de miota az olvaso megvan azota meg sokkal tobbet

    Megérte a pénzét?: "kinti" aron nagyon jo vetel, Magyarorszagon boltokban eleg borsos aron adjak az utodjat...

    Olvasási élmény: 7/10 hianyzik a vilagitas es az erintokepernyo, ezt leszamitva korrekt

    Összegzés: 8/10 ha sikerul olcson hozzajutni akkor megbizhato, minosegi olvaso, sajnos eleg avittas szoftverrel

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    Címtxtr Beagle
    Rövid szöveges ítélet …
    Abszolut minimalista olvaso, lenyegeben csak egy leptetogombokkal felszerelt eInkes kepkeret. Konyveket rajuttatni csak okostelefonon keresztul BT-tal lehet (illetve elvileg szamitogeprol is, de nekem a gyari szoftverben az a resz abszolut nem mukodott). Sajat konyveket eloszor a txtr weboldalara kell feltolteni, utana a telefonon szinkronizalni, majd atkuldeni az olvasora, nem valami kenyelmes megoldas. Az eszkozon egyszerre maximum 5 konyv lehet, es betumeretet, -tipust, egyaltalan barmifele formazast valtoztatni nem lehet (egyedul a kuldes elott a telefonon, talan betumeret allithato).
    A merete nagyon aprocska (5" kijelzo), az egesz eszkoz szinte papirvekony, kimondottan "cuki" :) Ket vekony ceruzaelemmel mukodik, igy lenyegeben barhol cserelheto ha lemerul, toltheto akksikat hasznalva pedig tulajdonkeppen ingyen van.
    A txtr nemet akciojaban 20 euroert jutottam hozza, ennyiert jo vetel volt, de tobbet nem er...
    A parom, aki hasznalja mindenesetre szereti, o eleve odavan a pici dolgokert (nem, nem ezert van velem :P)

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 nem veszes
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: -
    Méret … 7/10 5" - regenyek olvasasahoz eleg pici de megszokhato, cserebe konnyen elfer egy noi kistaskaban is, es ahogy feljebb irtam, rettento vekonyka
    Felbontás … 9/10 a standard 600x800, viszont itt csak 5"-on, tehat kisebbek a pixelek mint egy ugyanilyen felbontasu nagyobb kijelzon

    A kijelzo felbontasa a merethez kepest jo, a kontrasztja nem kiemelkedo, de hasznalhato, lattam mar jobbat es rosszabbat is.

    Hardver
    Ergonómia: 6/10 mindket iranyba egy-egy lapozogomb, tul sok variacios lehetoseg tehat nincs
    Gombok … 6/10 ld. eggyel feljebb. Egyebkent jol hasznalhato, kellemes nyomaspontu, stabil gombok
    Anyaghasználat: 7/10 kellemes, nem nyoszorog/recseg, a hatlap cserelheto (alapbol kettot adtak hozza, egy nem tul rikito, talan padlizsanlilat es egy pisztacia-zoldet), kimondottan minoseginek tunik kezbefogva
    Forma: 9/10 szerintem halalosan cuki, papirvekony, nagyon aranyos
    Szín … ld fent, a cserelheto hatlapokat, egyebkent szurke
    Bővíthetőség … 0/10 bar tulajdonkeppen belul egy kozonseges SD kartya van, amit lehet hogy nagyobbra lehet cserelni szetszereles utan, de hogy a szoftver mit szolna hozza, azt passzolom (valoszinuleg nem latna hasznat)
    Méret … 7/10 ld fent, a kijelzonel
    Akkumulátor … 8/10 a ket vekony elem nagyon jo otlet, annak minden elonyevel es hatranyaval, nekem tetszik :)

    Szoftver
    Formátumok … a sajat szoftvere PDF-bol es EPUB-bol tud a keszulekre kuldeni
    Elválasztás … szinten a programtol fugg
    Nyelv … az a kb. ket mondat amit kiir a BT parositasnal meg konyvkuldesnel nalam nemet, de amugy a felhasznalo ezt kb. sosem latja :)
    Szótárak: -
    Használhatóság: 2/10 lenyegeben semmit nem tud, de azt legalabb stabilan :D akar gyerekeknek is jo lehet, meg menu sincs amiben el lehetne tevedni

    Évjárat … 2013?
    Beszerzési ár … 20 EUR
    Beszerzési forrás … txtr
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: jo kerdes... nem volt ra szukseg :D
    Össz használt idő … kb. 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … eddig nagyon keves (szakacskonykent volt hasznalatban), a parom most olvassa rajta az elso regenyt
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … -
    Következő olvasód … -
    Mennyire szeret(t)ed: a parom nagyon szereti, nem tudom ez mennyire mervado :)

    Megérte a pénzét?: 8/10, 20 EUR-t siman meger, tobbet nem adnek erte...

    Olvasási élmény: 2/10

    Összegzés: 5/10 gyerekeknek vagy pl. strandolos, "utni-vagni" olvasonak jo lehet, vagy ahogy nalunk is, szakacskonyvnek, elsodleges olvasonak nem igazan jo a pici meret es a nagyon maceras file transfer miatt

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    NÉPÍTÉLET

    PocketBook 360+

    Rövid szöveges ítélet

    A műanyag ház kifényesedett, az ezüst fényezés megkopott (körbefutó keret, navigációs gomb), de szerencsére az anyaga is szürkés, így nem olyan ciki.
    Kijelzője nagyon jól olvasható, kicsi a PDF-hez, minden máshoz nagyon jó.
    Két olvasóprogram van rajta, az alap (Adobe) megjeleníti a borítóképet, de nem tud elválasztani, a másodlagos (FBReader) nem tud borítóképet produkálni, cserébe elválaszt (inkább többé, mint kevésbé helyesen, és felismeri akkor is az ékezeteket, amikor a másik program elvérzik).
    Nem tetszett, hogy a könyvek kezelése kissé nehézkes, bár tud szerző, cím, sorozat szerint rendezni, a navigációs gombbal nehézkes a keresés, a szövegbevitel, ráadásul eléggé hangosan kattog is.
    Formátumok közül sokat olvas, van amelyiket nem rendesen, az androidos olvasó szoftverekkel nem hasonlítható össze.
    A beépített alkalmazásokat alig használtam a navigációs gomb nehézkessége miatt.
    Van kedvencek mappa, ide alkalmazást, könyvet egyaránt lehet tenni.
    Több felhasználó használhatja, grafikus módon rendezett utoljára olvasott 10 könyvvel.
    A két utolsó könyv a kezdőoldal része.
    Hosszú az akkumulátor idő, mivel tényleg csak olvasni lehet rajta.
    Csuklópántot lehet rá két pozícióban rögzíteni.
    Van benne g-szenzor (kikapcsolható), így bármely helyzetben használható. Jobb-bal kézzel is.
    Kijelzi az olvasási pozíciót százalékban, így viszonylag könnyű kézzel megkeresni más olvasókon az aktuális oldalunkat.
    Minden gombot lehet programozni 2x8 funkcióval.

    Hibalista: a mikro USB foglalat forrasztása elengedett
    Ide hordtam szervizbe: garanciális szerviz, futár hozta, posta vitte
    Szerviz értékelése: 2 hónapig tartott a javítás

    Kijelző: Vizplex
    Zavaró tükröződés: 8
    Megvilágítás nincs
    Fényerő:
    Homogenitás:
    Érintésérzékenység nincs
    Méret 5”
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: Készülékház csúszós műanyag, azonban egy nagyon jó kis fedele van, ami lepattintható a kijelző elől, és visszapattintható a hátuljára.
    Gombok két lapozógomb, négyirányú navigálógomb
    Anyaghasználat: Merev műanyag, használattól kifényesedik
    Forma: gombok a hosszanti él mellett, vékony, könnyű (130g)
    Szín sötétszürke-ezüst
    Bővíthetőség mikro SD foglalat
    Méret: ? kompakt méret, mindenhová befér, keskeny káva a kijelző körül
    Akkumulátor: felhasználó által cserélhető, rettentő sokáig bírja (2 hónap)

    Szoftver két olvasószoftver van, Adobe és FBReader
    Formátumok 16 formátumot kezel
    Elválasztás: FBReader nagyjából elválaszt
    Nyelv: magyarul tud
    Szótárak: nem próbáltam
    Használhatóság: könyvtárkezelése nehézkes, sok rendezési lehetőség (szerző, cím, sorozat, idő?, méret?)

    Évjárat: 2012
    Beszerzési ár: 36e HUF
    Beszerzési forrás: PocketBook.hu
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: 3 év
    Szervíztapasztalatod: 5
    Össz használt idő: 7 hó
    Átlagos (napi) használati idő: heti kb 5 óra 10+ részletben
    Megbízhatóság (olvasó): reset gombot nem kellett használni
    Előző olvasód: Android tablet 7” Cool Reader, Ebook Droid …
    Következő olvasód: Nook Simple Touch
    Mennyire szeret(t)ed: 10
    Megérte a pénzét?: nem (fél évvel később ennél jobb, olcsóbb érintős 6"-t vettem)

    Olvasási élmény: 8

    Összegzés:
    Előnyök:
    Érdekes és jó kialakítású kisméretű eszköz, a hordozhatósága nem utolsósorban a remek fedele miatt kiváló, a dobozban kapott készülék már használható, nem szükséges hozzá külön tok. Sok formátumot kezel. Borzasztó hosszú (több mint két hónap) akkuidő. SD bővíthetőség. Wifi. Kádhoz, utazáshoz ideális.

    Hátrányok:
    Nagyméretű könyvállomány kezelésére alkalmatlan, a beépített memória 2G elegendő, és még kezelhető vele (nekem mindig az kellett, ami nem volt rajta).
    Hangosak a gombok, így társas éjszakai olvasásnál zavaró lehet.
    Ékezetes betűk a metaadatokban nem jelennek meg helyesen. (Olykor a szövegben sem).

  • grosy

    senior tag

    válasz doc #7122 üzenetére

    Nagyon király kezdeményezés Tőletek, mert ha valaki vásárlási tanácsot kér, akkor elég annyit mondani neki, hogy Kind...khmm...népítélet-kereső, azután meg már válogathat is.

  • exacum

    tag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle 4 +1
    Rövid szöveges ítélet Anyukám (70 év) véleménye , ezért sok minden ami másnál hátrány nála nem jön szóba (pl pdf, képregény, tárhely). Szerelem volt első látásra, minden technikai dologgal hadilábon áll (mobillal telefonál, az sms-t elolvasni sem tudja), de ezt imádja :)
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 nagyon szép, éles, a 3-4-es betű méretet használja, a betű tipusa számára kevésbé fontos
    Zavaró tükröződés: 9/10
    Megvilágítás -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret 6"
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: nagyon könnyű, vékony, órákon át fáradtság nélkül kézben tarható
    Gombok mindkét oldalon vannak lapozó gombok (bal kezesség nem hátrány), eleinte furcsa volt a "mozgásuk", de könnyen megszokható, nem túl érzékenyek (véletlen lapozás), de nem is túl "kemények" közel két éves használat után sem koptak el
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, kevésbé gyűjti az ujjlenyomatot mint a fekete, minőségi benyomást tesz
    Forma: 10/10
    Szín szürke
    Bővíthetőség -
    Méret: tökéletesen elfér, tokostól, egy átlagos női táskában
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibirja

    Szoftver

    Formátumok 9/10 mobi, azw3, prc, txt, html, Illetve Calibrevel csaknem bármi, fektetve az átlag pdf is olvsható, de nem kényelmes, nem igazán jó rá.
    Elválasztás azw3-nál szerintem működik, de eddig nem próbáltam, nem volt rá szükség
    Nyelv: magyar nincs, angol ( anyukám csak magyarul tud, de azt a pár szót amire szüksége van ismeri, amikor megkapta együtt beállítottuk a fontos dolgokat)
    Szótárak: 7/10 működik a saját oxford szótára és az angol-magyar, német-magyar is, de a lapozó gombos kijelölés számomra nagyon idegesítő)
    Használhatóság: akinek nincs extra igénye (bocs, de pl a betűvastagság állíthatósága számomra nem annyira fontos) ebook olvasásra tökéletes, megbízható, gyors, könnyű, tetszetős

    Évjárat 2012
    Beszerzési ár kb 24 000Ft
    Beszerzési forrás angol Amazon
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): kolléga :)
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 22 hónap
    Átlagos (napi) használati idő 3-5 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható
    Előző olvasód -
    Következő olvasód: ha még kapható lesz K4 Nem szereti a változásokat :))
    Mennyire szeret(t)ed: imádja
    Megérte a pénzét?: meg, szülinapi ajándék volt,

    Olvasási élmény: anyukámnak: 10/10, nekem 7/10 (Éljen a Pw!)

    Összegzés: 9/10 Vannak olcsóbbak, vannak okosabbak, de aki "csak" olvasni akar annak ez is jó választás

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle 5
    Rövid szöveges ítélet: Első e könyvem. Nincsenek nagy igényeim, ne legyen lassú, lehessen rajta könyvet (nem képregényt és PDF-et, arra ott a tablet) olvasni, jóval többet bírjon üzemidőben mint egy tablet és kényelmes legyen fogni tok nélkül. Ezeket mind teljesíti.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Nincs rá panaszom.
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret 6"
    Felbontás 600x800

    Hardver
    Ergonómia: Imádtam a gombokat, időnként ha nem figyeltem véletlenül el tudtam lapozni mert mindkét oldalon van lapozógomb, de nem volt zavaróan gyakori.
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibirja

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW3, AZW, TXT, PDF, MOBI, PRC. Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 9/10 kijelző alkalmassága 4/10 Oxford egynyelvű szótárat használok, de ezen az olvasón nem is próbálkoztam annyira körülményes a kijelölés. Szerintem ehhez elengedhetetlen az érintőkijelző ha nem akarunk többet szótárazni mint olvasni.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ezt hozza.

    Évjárat 2012
    Beszerzési ár kb 25 000Ft
    Beszerzési forrás edigital
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Garancia: 1 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 év
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód -
    Következő olvasód: Kindle PW 2
    Mennyire szeret(t)ed: nagyon, de hiányzott a világítás
    Megérte a pénzét?: abszolút, USA-ban pedig ingyen dobálják.
    Olvasási élmény: 8/10 (csak a világítás hiánya miatt)
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó ár-érték arányú minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

  • JackFeryll

    őstag

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle Paperwhite II
    Rövid szöveges ítélet: Kindle 5-el tökéletesen meg voltam elégedve, de még egy valami hiányzott : a világítás.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 Tökéletes
    Zavaró tükröződés: 9/10 Még nem volt probléma a tükröződés, csak azért 9/10 mert nem akarok elfogultnak tűnni.
    Megvilágítás - 10/10
    Fényerő:- 9/10 Furcsa hogy nem lehet kikapcsolni, de minimumon nem is látszik hogy be van kapcsolva a világítás az akksi meg bírja minden gond nélkül.
    Homogenitás: 9/10 Ha jól tudom a leghomogénebb megvilágítású kijelző a piacon. Nincs rá panasz. A lámpánál ezerszer jobb.
    Érintésérzékenység: 8/10 Jó, nagyon ritkán nyúlok mellé.
    Méret 6"
    Felbontás 9/10 1024x768 Nekem már a 600x800 is jó volt a Kindle 5-ön.

    Hardver
    Ergonómia:
    Anyaghasználat: 9/10 Nincs gagyi érzete. Nincs rá panasz. Zsíros manccsal azért valamennyire gyűjti az ujjlenyomatokat.
    Forma: 10/10 Nekem az összes olvasó közül a Kindle formavilága tetszik leginkább. Kindle 4-5-pw. Szubjektív dolog, de ezt nekem álmodták meg.
    Szín fekete
    Bővíthetőség - Nincs, de mint mondtam könyveket olvasok csak és 10 könyvet se tartok egyszerre magamnál, nem hogy több ezret hogy ez gond legyen.
    Méret: A 6" olvasásra tökéletes, elfér mindenhol, kézre áll, imádom. PDF olvasásra mérhetetlenül kicsi. Oda inkább a 10" körüli méret való.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibírja.

    Szoftver
    Formátumok 9/10 AZW, BMP, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPG, Mobipocket, PDB, PDF, PNG, PRC, TXT Calibre-vel kb bármi konvertálható.
    Elválasztás
    Nyelv: 99%-ban angolul olvasok, így nem volt gond az angol nyelv.
    Szótárak: szoftver 10/10 Tökéletes, a kijelölés is gyors és kényelmes az érintőkijelzőn. Én csak Oxford egynyelvű szótárat használok, de le lehet tölteni mást is.
    Használhatóság: Nekem sosem kellettek a gizmók, mindig a letisztultságra törekszem maximális funkcionalitással. Ennek teljesen megfelel.

    Évjárat 2013
    Beszerzési ár kb 38 000Ft
    Beszerzési forrás német eBay
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): német eladó
    Garancia: 2 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő 1 hónap
    Átlagos (napi) használati idő 2-6 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód Kindle 5
    Következő olvasód: -
    Mennyire szeret(t)ed: Nagyon.
    Megérte a pénzét?: abszolút, bár itthon elég borsos az ára és a legtöbb helyen még így is a reklámos verziót árulják. Érdemes rákérdezni.
    Olvasási élmény: 10/10 Olvastam papíron, tableten, monitoron (pfujj) és ez mindent überel.
    Összegzés: 9/10 Nagyon jó, minőségi olvasó. Aki e-könyveket akar olvasni annak maximálisan tudom ajánlani. Aki PDF-et és képregényt is szeretne az keressen céleszközt. Ez nem az.

    [ Módosította: doc ]

  • grosy

    senior tag

    NÉPÍTÉLET

    Cím:
    Pocketbook Mini (515)

    Rövid szöveges ítélet: Klasszikus irodabetyárként minden nap office suitban kell járnom dolgozni, ezért elég kényelmetlen volt a nagy, vastag könyveket magammal hordani, amelyeket a munkába menet, utazás közben olvastam. A cél az volt, hogy egy olyan olvasót keresek, amely elfér egy öltöny zsebében is. A piacon összesen két terméket sikerült ilyen paraméterekkel fellelnem, így esett a választásom az 5”-os PB Minire. A vásárláskor még nem voltam annak a tudatában, hogy milyen jól sikerült a választás, mert amilyen kompromisszumokat meg kell kötni a többi márka tulajdonosainak, vagy csak hosszas „küzdelem” árán tudják olyan tulajdonságokkal felruházni az olvasójukat, ami alapból elvárható lenne, az egy ilyen, új típusú Pocketbookon egyből elérhető. A fizikai korlátokból fakadó hiányosságokat leszámítva (valakinek kicsi az 5”, nincs világítás, nincs érintőkijelző) a legjobb ár/érték arányú olvasók között van a piacon.

    Hibalista: -
    Ide hordtam szervizbe: -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző: 10/10 – az egyik legszebb Pearl, olyan tiszta a „képe”, hogy a kikapcsoló képernyőről kezdetben mindenki azt hiszi, hogy matrica :)
    Zavaró tükröződés: 10/10 – konkrétan nincs.
    Megvilágítás: -
    Fényerő:-
    Homogenitás:-
    Érintésérzékenység:-
    Méret: 5"
    Felbontás: 600x800

    Hardver:
    Ergonómia: Csak az olvasó alján találhatóak a lapozó gombok, ami nekem csak bal kézben tartva kissé nehézkessé teszi a lapozást. Amúgy a méretéből fakadóan belesimul a tenyérbe, nagyon könnyű (csak 130g).
    Anyaghasználat: 8/10 – az árához képest rendben van, de azért volt már a kezemben jobb minőségű műanyag.
    Forma: 8/10 – nekem nagyon bejött a lekerekített, letisztult formavilág, de a lapozó gombok miatt -2 pont.
    Szín: fekete, gyöngyházfehér, zöldeskék
    Bővíthetőség: - Nincs, de a 4 giga azért több ezer könyvre elég.
    Méret: 10/10 – számomra tökéletes, mert belefér az öltönyöm zsebébe, és nem kell külön táskát hordanom emiatt, de ez az a tényező, ami tényleg szubjektív.
    Tok: a gyárit vettem hozzá, minőségi, keményfedeles, mágneses, de az ára kicsit borsos az olvasóhoz képest (4.000 Ft)
    Akkumulátor: 10/10 Erre konkrét adataim vannak, napi 1 óra olvasással (ennyit utazom) kb. 1,5 hónapig bírja.
    Szoftver: Linux alapú, van benne Könyváruház, böngésző, számológép, naptár és óra, sakk, Klondike, fénykép, RSS hírek, snake, Sudoku, közvetlen könyvküldés „e-mailben” az olvasóra
    Formátumok: Ez talán a Pocketbookok legnagyobb előnye, hogy szinte mindent olvas, mert az Acrobat Readeren kívül alapból rajta van az FB Reader, így a - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, MOBI, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, JPG, TIF – formátumokat olvassa, és egyből a megfelelő programmal nyitja meg az adott file-t. Minden állítható a betűmérettől a margókon át, és minden egyes könyvnél megjegyzi azokat még akkor is, ha ezek a beállítások könyvenként eltérőek. A szöveg alapú PDF-et is betördeli, így némi beállítás után egy elfogadható kinézetű „szöveg” nyerhető.
    Nyelv: TELJESEN (!!!) magyar nyelvű
    Szótárak: A szótár feltelepítése összesen csak annyi, hogy felmásoljuk az olvasóra, és egyből használható. Kiválasztjuk az adott szótárat, és onnantól kezdve az lesz az alapértelmezett.

    Használhatóság: Nekem? 10/10
    Évjárat: 2013
    Beszerzési ár: 19.900 Ft
    Beszerzési forrás: shopline
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10/10
    Garancia: 2 év teljes körű magyar garancia
    Szervíztapasztalatod: -
    Összes használt idő: 7 hónap
    Átlagos (napi) használati idő: 1 óra
    Megbízhatóság (olvasó): megbízható
    Előző olvasód: -
    Következő olvasód: az biztos, hogy Pocketbook
    Mennyire szeret(t)ed: imádom
    Megérte a pénzét?: kevesebb, mint 20.000 Ft, szerinted? 
    Olvasási élmény: 8/10 – a kijelző mérete és a világítás hiánya (akinek persze ez hiányzik)
    Összegzés: 10/10 – Az, aki nem szeretne kompromisszumokat kötni formátumok terén, és egy 5”-os olvasót keres, ennél jobb ár/érték arányú kütyüt nem tud jelenleg vásárolni.

  • kuruczz

    tag

    NÉPÍTÉLET

    Onyx After Glow

    Rövid szöveges ítélet
    Amiért választottam:
    Nem kell berhelni, mégis android fut rajta, amiből a Nook után már nem engedek.
    Ha már váltok a megvilágított kijelző miatt, gondoltam tovább lépek a NSTwG-nál, és az Onyx nagyobb felbontása, gyorsabb processzora, dupla memóriája, egyenletesebb megvilágítása meggyőzött.

    Saját tapasztalatom (5 nap)
    Megvilágítása egyenletesebb volt a Nook-nál. Kikapcsolt világítás mellett, a szikrázó napsütésben azonban a Pocketbook vizplex kijelzőjéhez közelebb állt a szürkesége, a Nook fehérségénél. Briliáns a lapozógombja, még akkor is, ha csak egy van oldalanként. Olyan a különbség a Nook gombjai és az Onyx gombjai között, mint kézbefogni a Nook gumírozott burkolatát, és az Onyx műanyag házát. Azokat a gombokat nagyon sajnálom…
    Nekem a sok állítgatás, birizgálás, telepítés, világítás stb… miatt 5 nap alatt kétszer kellett töltenem. Audió képességeit nem használtam, szerintem csak akkor van értelme, ha van egy eszköznek hangszórója.
    Ami viszont meggyőzött, és visszaküldtem, hogy nem sikerült a gmail fiókomat aktiválnom rajta, így androidos képességei megragadtak a kártyán, kábelen való telepítésnél, play áruház nélkül, illetve ott álltam hírolvasó (hehehe) és ami fontosabb, gmail olvasó nélkül.
    Ami kevésbé zavart, de azért zavart, hogy nem működött a görgetés a Total Commander-ben, és a lapozógomb az olvasó appok javánál (pontosabban csak a gyári, és az AlReader kezelte), illetve a gyári Cool Readert (sokkal butább, mint az androidos), nekem nem sikerült lecserélnem. Több olyan app volt, amit a Nook-ra gond nélkül telepítettem, az Onyx mégsem engedte.
    Egyszóval nem kaptam teljes androidos élményt, igaz ezért cserébe nem kellett piszmognom sem vele.
    Mindenesetre arra tökéletes volt, hogy ráébredjek, nekem megvilágított kijelző KELL!!!
    Hibalista: -
    Ide hordtam szervizbe: -
    Szerviz értékelése: -
    Kijelző: Pearl, szürkébb a normál Pearl-nél (pl. Nook), de fehérebb a Vizplex-nél
    Zavaró tükröződés: 9/10 alig
    Megvilágítás:
    Fényerő: 8/10
    Homogenitás: 7/10 kissé foltos
    Érintésérzékenység: 7/10 olykor „kihagyott”
    Méret 6”
    Felbontás 1204x758

    Hardver
    Ergonómia: méret jó
    Gombok: két lapozógomb, Boox felirat alatti gomb, és power
    Anyaghasználat: csúszós, tenyérizzasztó műanyag nekem kifényesedett pár nap alatt
    Forma, súly: káva nekem alul széles, körben máshol tökéletes (~180g)
    Szín: grafit
    Bővíthetőség: mikro SD foglalat
    Méret: 9/10
    Akkumulátor: az androidos használattal (sok képváltás a kezdeti vacakolás, kiismerés miatt) pár nap alatt lemerült
    Tok: Sokféle kapható hozzá (külföldön), a kijelző védelmére a könyvszerűt részesíteném előnyben.

    Szoftver: ami az android 2.3-ba belefér
    Cool Reader, FBReader, EBookDroid, Prestigio reader, AlReader, Total Commander, Névnapp, Naptár, Számológép, Szókereső, Gmail, Wiki, hírek (elméletileg vinnie kellene a Calibre Companion-t, Aldiko-t, Moon Reader-t, de nem próbáltam)
    Formátumok: Minden amit androidos app kezel
    Elválasztás: Cool, Al, FB, Prestigio readerek tudnak magyarul elválasztani
    Nyelv: Angol, appok beállíthatók
    Szótárak: én nem próbáltam
    Használhatóság: Nekem hiányzott a gmail, és főleg az egy lapozógomb egyetlen funkciója zavart, nem tudtam vele visszalapozni (de ezek lehettek az én hibáim is…)

    Évjárat: 2014
    Beszerzési ár: 49e HUF
    Beszerzési forrás: E-Digital
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: 1 év
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő: 5 nap
    Átlagos (napi) használati idő: minden nap, több órán át
    Megbízhatóság (olvasó): nem fagyott le, gyors wifi kapcsolat, érintő kijelző időnként vacakolt
    Előző olvasód: Nook Simple Touch
    Következő olvasód: Nook Simple Touch with Glowlight
    Mennyire szeret(t)ed: 7 (gombok miatt)
    Megérte a pénzét?: nem

    Olvasási élmény: 9/10

    Összegzés:

    Visszaküldtem, de ha lesz korrekt androidos, lapozógombos 8”-os változata, azt már veszem is meg itthoni olvasónak! Főleg ha lesz hangszórója is (Onyx i86)

  • kuruczz

    tag

    NÉPÍTÉLET

    Nook Simple Touch with Glowlight

    Rövid szöveges ítélet
    Nook-ot használtam jó ideig, és egy kis kitérő után visszatértem, mert a tökéleteshez képest ennél kellett a legkevesebb kompromisszumot kötnöm.
    Lényegében a Simple Touch Nook közel tökéletes olvasó számomra, azonban a beépített világítást kipróbálva már nem voltam hajlandó e téren engedni.

    Amit a kompromisszum listámról semmiképp nem engedek, az a megvilágított, és érintő kijelző. Nehezen engedném el a lapozó gombokat, és az SD kártyát (legfeljebb ha használható módon lehetne mobilról könyveket áttölteni), és az általam kiválasztott appok használatát.
    Erre ma legértelmesebb választásnak ezt a készüléket tartom, főként a 25e HUF körüli (szürkeimport) árával.

    Amit berheltem vele, az egyrészt a Nook fórumon túl nagy tetszést nem keltett, azonban jól használhatóvá tette a gombokat, így növelve az olvasási élményt, bár esztétikailag nem tökéletes.

    Kijelző: Pearl
    Zavaró tükröződés: 9/10 alig
    Megvilágítás:
    Fényerő: 9/10 nekem elég a max. 40%
    Homogenitás: 6/10 kissé foltos (de még nem láttam a 10-es szintű kijelzőt…)
    Érintésérzékenység: 9/10 sarkokban kissé trükközni kell
    Méret: 6”
    Felbontás: 600x800

    Hardver
    Minden egyéb mint a „sima” Nook

    Évjárat: 2014
    Beszerzési ár: 25e HUF
    Beszerzési forrás: Szürkeimport (Argos) ezért angol töltő jár hozzá (átalakítható)
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: -
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő: 4 hó
    Átlagos (napi) használati idő: olykor, ha igen, akkor akár több órán keresztül is (pl. szókereső is)
    Megbízhatóság (olvasó): nem fagyott le, gyors wifi kapcsolat.
    Előző olvasód: Onyx After Glow
    Következő olvasód: Ami androidos, 8”-os, érintő és megvilágított kijelzős, lapozógombos, SD-kártyás lesz (Onyx i86-ra várok)
    Mennyire szeret(t)ed: 10 (amióta a gombokat, és a hozzá rendelt tokot átalakítottam az igényeimnek megfelelően)
    Megérte a pénzét?: Igen
    Tok: interneten több is rendelhető, én a könyvszerű, mágneszárast részesítem előnyben. Újabban vonz, hogy több azonos formájú, de többszínű, variálható legyen.
    Olvasási élmény: 10/10

    Összegzés:

    Sokoldalúsága miatt arra a felismerésre jutottam, hogy nekem „csak” olvasóra nincs szükségem, annál inkább egy android adta lehetőségekkel felvértezett e-ink kijelzőre, ami világít. Mára a lapozó gombok mellett a hangszóró meglétét is egyre fontosabbnak tartom egy ilyen eszközön, valamint erősödő véleményem (amit ennek az eszköznek is köszönhetek), hogy a holnap olvasója e-ink kijelzővel (vagy két cserélhetővel) egy mai közép androidos telefon képességeivel kellene rendelkezzen, amit hetekben mérhet üzemidővel használhatnánk.

  • mike1334

    veterán

    A Nook Glowlight és a PW2 között van akkora különbség, ami 15-20e ft-ot megér? Főleg a kijelző/világítás kombó érdekel :) Feltételezem a Kindleben jobb, de nagyon látványosan? A népítéletet olvastam róla, az alapján szimpatikus, plusz az android rendszer elméletileg kedvezne az ANKI nyelvtanulónak, de lehet tévedek. Köszi!

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • kuruczz

    tag

    válasz thetan #7541 üzenetére

    Nekem most hozta a Feleségem. Vacsora után (ha engedi) nekiállok a népítéletnek.

  • ZooLee

    őstag

    válasz DittyCat #7856 üzenetére

    Érintőképernyő viszont nem kell. Kérdés: van-e olyan modell, ami világít, de nem érintős? Ez a legfontosabb kérdésem tulajdonképpen.

    Ilyet nem nagyon fogsz találni, viszont olyat igen, amin az érintőképernyő és világítás mellett van lapozógomb is. (Icarus Illumia HD, vagy Onyx T68 pl.) Ha mindenképpen ragaszkodsz a lapozógombokhoz, akkor ezekből tudnál választani, bár ezek nem az olcsóbbak közé tartoznak.
    Szerintem ha most veszel olvasót, és megvan rá a keret is, akkor nem nagyon érdemes kihagyni a világítást, mert mindenképpen sokkal jobb lesz, mint rábűvészkedett lámpával olvasni. Egyenletesebb a fénye, mindig ott van, nem kell külön vinni, nem merül le. (Illetve ha lemerül, akkor az olvasó sem megy :) ). Ha nem kell akkor kikapcsolod, ha kell, akkor pedig csak Te látod, nem zavar másokat (adott esetben nekem ez pl. szempont volt mert éjszaka is szoktam olvasni, és így nem zavarja az asszonyt az olvasólámpa). És a világítás nem csak a teljes sötétségben hasznos, hanem akkor is nagyon jól tud jönni, ha csak rosszabbak a fényviszonyok (pl. metrón sokan szoktak olvasni, és az orosz csodáknak nem éppen tökéletes a világítása...) De a fentieket csak Te tudod eldönteni, hogy ezek vajon szempontok lehetnek-e a Te használati szokásaid között, vagy sem.

    - PDF-et ha nem is teljesen fullosan, de azért ismerjen fel. Nem várom, hogy majd tökéletes lesz, tudom, hogy nem erre való. Csak mutassa, lássam, tudjam olvasni.

    Megnyitni nagyjából a legtöbb tudja, de az, hogy utána azt olvasni is tudd akár valamennyire használhatóan, az már más kérdés, nagyon sok mindentől függ, leginkább az adott PDF dokumentumtól (kép/folyó szöveg, mire van optimalizálva, stb.) Ha ez gyakran előfordulna, akkor inkább androidos olvasót válassz, ott nagyobb esély van egy használhatóbb PDF olvasó programra. A nem Androidos olvasókra is vannak nem hivatalos "bővítmények", amikkel jobban lehet PDF-et olvasni, de akkor sem lesz az igazi. Arra maradjon meg a tablet :)

    A Wayteq-el és a Concorde-al óvatosan, ha itt visszakeresel a topicban mindkettőről voltak negatív tapasztalatok is. A Wayteq-el pont pár nappal korábban, a Concorde-al régebben. Ha "népítélet" kifejezésre keresel, akkor pedig jó páran írtak átfogó infókat a készülékekről. Azt pedig már meg sem kérdezem, hogy Aggleány alapművét a topic tetején elolvstad, ugye? :)

  • JamesFinn

    senior tag

    válasz dzsambo #8032 üzenetére

    Elolvastad a topic elején lévő összefoglalót? Abban, illetve a népítéletekben rengeteg hasznos infót találsz.

  • JamesFinn

    senior tag

    válasz krino #8284 üzenetére

    A topik elején, ha elolvasod az elektronikus könyvolvasó választása című összefoglalót, amit Aggleány írt, és a népítéletet, abból sokat megtudhatsz.

  • JamesFinn

    senior tag

    válasz spanyoll #8335 üzenetére

    Szia! A Topik elején az összefoglaló írást,(e-könyv olvasó választása) és a népítéletet ha elolvasod az segít a kört szűkíteni.

  • JamesFinn

    senior tag

    válasz Gabonetta #8448 üzenetére

    A topik elején olvasd el az összefoglalót, népítéletet. Abban megtalálsz mindent.

  • kuruczz

    tag

    válasz Deck #9614 üzenetére

    Ne haragudj, nem akarlak én bántani.

    Elthannak: Tanács olvasóválasztáshoz, a "vezércikk", amit sokunk "népítélet"-el kiegészítettünk, erre rá is kereshetsz. Sok kérdést már boncolgattunk, ha elolvasod, talán könnyebben és célirányosan tudsz kérdezni, amire hasonló módon tudunk majd válaszolni.
    Más: feleségemnek mutogattam a fehér PocketBook Lux 2-t, mert nekem nagyon tetszik, de neki elég a jó öreg Nook. Szerintem fontos, hogy kütyümániások-e a lányok, és teljesen egyformák-e. Még egy ötlet, mi minderről az anyukájuk véleménye?

  • kuruczz

    tag

    válasz kodmen #9690 üzenetére

    Az Icarus olyannyira=a WayteQ-el, hogy annak a rootolásával rootoltam az enyémet, szóval teljesen. Ebben az esetben WayteQ c. Onyx. Nekem 5 napig volt Onyx c65-öm (írd be a keresőbe, hogy népítélet, és megtalálod mit írtam róla, meg azt is, mit írtam a WayteQ-ről). Mai fejemmel (is) WayteQ-et vennék.

  • kodmen

    tag

    Várom azon szerencsések népítélet bejegyzéseit, akik karácsony elmúltával már boldog / boldogtalan tulajdonosai egy e-book olvasónak! :R

  • kodmen

    tag

    válasz Canonfan #9965 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy fel lehet-e tenni (2,4-es értékeléssel nem is biztos, hogy érdemes), de az oldalszámos kérdésre talán tudom a választ: mivel betűméret függő, ezért inkább el is hagyták. Az alsó sávban a fejezetszám mellett látom, hogy mennyi képernyőnyit olvastam el a mennyiből (fejezeten belül). Ez változik, ha növelem a betűméretet (nő), tehát ez lesz az oldalszám / oldalak száma mutató! :-) Én mobilon használom (a teljes verziót), szeretném e-reader-en is, ezért keresek androidos-t. Ha már bejelentkeztél, nem csinálnál egy népítélet bejegyzést az olvasóról? :U Vacilálok az üzemidő miatt főleg. Tényleg lemerül kikapcsolt / alvó állapotban pár nap alatt?

  • kuruczz

    tag

    válasz Canonfan #9965 üzenetére

    [Próbáld itt...]
    Az AlReader mizériát nem értem, a teljes képernyőn nekem teljes képernyő :F

    Népítélet

    WayteQ FL60
    Rövid szöveges ítélet
    Tulajdonképpen egy 6”-os, e-ink kijelzős androidos tablet, sajnos megfosztva mindenféle audió lehetőségtől. Bármilyen olvasóprogram rátelepíthető, azaz szabadon testreszabható.
    Az olvasási élményben számomra fontos, hogy megvilágított, érintőkijelzős, e-ink legyen, lapozó gombokkal, bővítési lehetőséggel, szabadon választható olvasóprogrammal. Ezen felül szempont volt az olcsóság, a tok, és a hosszú üzemidő. Az utóbbit úgy érhetem el, hogy a kijelző menüjében beállítható, mennyi idő után kapcsoljon ki (teljesen) a készülék, azaz bekapcsoláskor ki kell várni a boot-időt, ami majdnem 45 sec. Számomra ez vállalható volt, a piacon kapható hasonló kritériumoknak megfelelő készülékekkel szemben. Tulajdonképpen egyetlen hasonló készülék van a piacon, mind árban, mind tudásban, a Nook STwGlowlight, ami az előző készülékem volt. Ennek szebb (fehérebb hátterű, élesebb betűképű) kijelzője (vlsz. Az infrás-érintőtechnológia miatt), hosszú akkuideje, könnyen kezelhető bekapcsológombja jobb a W FL60-nál, azonban a 4.1 android rendszer (szemben a 2.1-el), a multitouch kijelző (szemben az infrással), a sokkal kézreállóbb, halk nyomógombok, egyenletesebben megvilágított kijelző mégis utóbbi felé billentik a mérleg nyelvét.
    Hibalista: visszavittem pár hét után, hogy hamar merül, szoftvert frissítettek, és azóta is…
    Kijelző: 1024x758 (HD)
    Zavaró tükröződés: nincs, matt a felület
    Megvilágítás: van
    Fényerő: tág határok között állítható, éjjel a legkisebb is sok, ilyenkor hasznos az éjszakai üzemmód az olvasóprogramokban
    Homogenitás: alul kicsit foltos egyébként homogén
    Érintésérzékenység: 5 pontos multitouch
    Felbontás: bár HD, a sima Nook 600x800 nekem jobbnak, élesebbnek tűnik
    Ergonómia: tokkal nagyon jó, magában a készülék nekem kicsúszik a kezemből, az olykor izzadó tenyerem miatt
    Gombok: jól érzékelhető nyomásponttal, nem kattognak
    Anyaghasználat: gumihatású, nem csúszik, ujjlenyomatot gyűjti, kijelző matt
    Forma: lekerekített sarkok, oldalt 13, lent 21, fent 18mm széles keret, süllyesztett kijelző, hátlap sík, oldalt 3-3 nyomógomb
    Szín: fekete
    Bővíthetőség: micro SD (32G)
    Méret: 164x122x13 tokkal; 160x117x9 pucéran
    Tok: méretpontos, műanyag bölcső, műbőr, típusfeliratos, mágneszáras könyvszerűen nyitható, belső felülete kellemes tapintású plüss (morzsákat gyűjti)
    Akkumulátor: hamar lemerül, készenléti állapotban, mintha egy telefon lenne.
    Szoftver: Android 4.1 (bármely app telepíthető)
    Össz. használt idő: fél év+
    Átlagos (napi) használati idő: változó, olvasmányfüggő
    Megbízhatóság (olvasó): Még nem fagyott le, mindig indul
    Előző olvasód Nook Simple Touch with Glowlight
    Következő olvasód: 8”+os megvilágított, érintő kijelzős, lapozógombos android alapú…
    Mennyire szeret(t)ed: ezt használom
    Megérte a pénzét?: igen
    Olvasási élmény: jó
    Összegzés: Ha az akkuideje nagyobb lenne, tökéletes lenne. Így legalább van miről álmodozni. Itthoni olvasónak szeretnék egy kicsit nagyobb kijelzőt (8”), az sem baj, ha csak ennyit bír az akkuja.
    Fontosnak érzem, hogy egy olvasó olcsó legyen, mivel:
    - még tartalmat is kell rá vásárolni,
    - sérülékenyebb a papírkönyvnél, ráadásul egyszerre minden könyvem: ejtem le/vízbe, ülök rá, vesztem/lopják el, nem csak egy példányát a könyvtáramnak,
    - kisgyerekfaktor: (főleg ha fiú) egy papírkönyv kevesebb izgalmat rejt (lehet ugyan bele firkálni, oldalakat kitépni, de így egy könyv kerül csak veszélybe), míg az olvasó világít, lehet nyomkodni (hisz apa is ezt csinálja), szóval izgatja, babrálja (így akár több tíz könyv értéke forog ugyanabban a pillanatban veszélyben),
    - ha egy könyvet kiolvasok, talán még az unokám is használni fogja, ellenben ezt biztosan le fogom cserélni 1. a fentiek miatt, 2. ronggyá olvasom, 3. lesz másik szagosabb, fényesebb, több gombbal, vagy pixellel inch-enként, amit kicsit előbb és kicsit drágábban meg fogok venni, mint szükséges lenne… (persze nőknél más a helyzet)!

    [ Szerkesztve ]

  • kuruczz

    tag

    válasz kodmen #9980 üzenetére

    Az elvárásaidnak csak az 1-es felel meg!
    3. Android 2.1==> moon=0
    4-5. akku miatt (4=5)
    6. Na ne már
    2-7. Nincs android, viszont olvasni jól lehet rajtuk. Olvasd el a Népítélet-eiket!
    Kedvenc mondásom: a te pénzed, a te szórakozásod...

  • stickermajom

    addikt

    Sziasztok!

    Édesanyámnak vennék e-book olvasót. Szerintem háttérvilágításra nem lenne szüksége, szóval az anélküli verziókban gondolkozom egyelőre. A lényeg, hogy megbízható legyen.
    A keret mondjuk legyen 24k, ez a Kindle 6 hazai ára nepperektől. Van ezen az áron még valami a Kindle-ön kívül ajánlható? Népítéletben nem találtam, csak drágábbat, vagy a Pocketbook Mini-t.
    Jelenleg NST Glowlight után egy PW2-t használok, szóval nekem ez az etalon.

    Üdv

  • elistvan

    senior tag

    Népítélet

    Cím Wayteq X-book 60W HD
    Rövid szöveges ítélet: Amire nekem kell arra bevált.
    Hibalista: Lassú a betöltés az elején. Érintőpaneles kijelző nélkül a wifi felesleges bele. (felér egy kínzással a használata.) Szoftverfirssítések elvétve vannak. Az országban egyetlen helyen szervízelik. mini usb a mikro helyett.
    Pozitív: Stabil működés. Gyári műbőr tok
    Ide hordtam szervizbe: Elektrodoki
    Szerviz értékelése: 9/10 (Gyorsabbak is lehetnének. Usb forrasztás 3 hetükbe telt.)
    Kijelző E-ink Pearl
    Zavaró tükröződés: Nincs.
    Megvilágítás: Nincs
    Fényerő: Állítható
    Méret: 6"
    Felbontás: 10204x768
    Hardver: Rockchip2818 600MHZ
    Ergonómia: jó kezelhető, bár a lapozók lehetnének pár centivel lejjebb
    Gombok: műanyag picit kattog de nem vészes
    Anyaghasználat: műanyag (picit gyűjti az ujjnyomokat
    Forma: elmegy
    Szín: Sötétszürke
    Bővíthetőség:Mciro sd-velegészen 32Gb-ig
    Méret: 4gb rom
    Akkumulátor: 1500MaH (nálam nagyjából 1000 oldal)
    Szoftver: Linux
    Formátumok: Szinte mindenevő, (TXT, PDF, EPUB, HTML, RTF, PB2, CHM, ZIP/RAR, DJVU, MOBI, DOC, XLS, FB2, OEB, TRC, PRC
    Elválasztás: van
    Nyelv: magyar
    Szótárak: alapból nincs, de telepíthető
    Használhatóság: 9/10
    Évjárat: 2003
    Beszerzési ár 12.000Ft
    Beszerzési forrás jógofgás.hu
    Garancia: 1év
    Szervíztapasztalatod: Egyszer már volt szervízben garidő alatt. Usb csatlakozó csere+firmware frissítés
    Össz használt idő: Változó tavaly 2014. május óta van meg
    Átlagos (napi) használati idő 30perc
    Megbízhatóság (olvasó): 9/10
    Mennyire szeret(t)ed: 9/10
    Megérte a pénzét?: 9/10
    Olvasási élmény: 9/10
    Összegzés: Ár/érték arányban szerintem verhetelten.

    [ Szerkesztve ]

    Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

  • Dhampir

    félisten

    válasz Maszki #11161 üzenetére

    Mindenki a saját jó szája íze szerint fog készüléket javasolni.
    Léteznek "nagy márkák", érdemes figyelembe venni a garanciát, a kijelző minőségét, az üzemidőt, a fájlkezelést.

    Érdemes elolvasni az alábbiakat:

    http://logout.hu/cikk/elektronikus_konyvolvaso_valasztasa/bevezeto_elonyok_es_hatranyok.html

    A felhasználók tapasztalatai:
    "Népítélet"

    [ Szerkesztve ]

  • Katsu

    aktív tag

    Sziasztok,

    Végig olvastam a népítéletet és elolvastam a "Elektronikus könyvolvasó választása" cikket.
    Ezek után mégis szeretnék kis segítséget kérni. Vettem egy koobe slightbook hd shine edition-t. De nem vagyok vele elégedett. Gond van az akksival és rettenet a szoftver rajta. És rosszul kezeli a .doc fájlokat. Bár tudom, hogy azt nem minden olvasó szereti. Még benne vagyok abban az időben, hogy visszavihetem. Ezzel fogok élni. De szeretném megtudni, hogy a pocketbook touch lux 3 jobb vagy a pocketbook ultra jobb. Illetve mindkettő jól kezeli a doc, pdf (szövegalapú) és epub fájlokat? Jól tördeli őket?

    Előre is köszönöm a segítséget

  • exacum

    tag

    Talán még aktuális :)

    NÉPÍTÉLET

    Cím Kindle Voyage

    Rövid szöveges ítélet: Második olvasóm. A Pw1-gyel is nagyon meg voltam elégedve, a jobb kijelző és a lapozó gomb miatt váltottam.
    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 10/10 nagyon szép, éles, mangára is jó (erről igazán tapasztalatom nincs, de a könyvborítók nagyon szépek)
    Zavaró tükröződés: 9/10 csak ha valaki mellettem olvasólámpát használ ;)
    Megvilágítás: 10/10
    Fényerő: 1-24 között változtatható, van auto brightness, ami kikapcsolható
    Homogenitás:10/10
    Érintésérzékenység:10/10 nagyon jól reagál az érintésre,szótárazásnál a szavak kijelölése pontos, még kis betűméretnél is
    Méret 6"
    Felbontás 1448x1072 300dpi

    Hardver
    Ergonómia: nagyon könnyű (180g), vékony (7,6mm), órákon át fáradtság nélkül kézben tartható. Nagyon tetszik az origami tok, bár nekem csak egy "ebay"-es van, mert az eredeti nagyon drága. Ez viszont kb fél év alatt "tönkrement" :(
    Gombok: mindkét oldalon vannak beállítható nyomásérzékelő(?)lapozó gombok. Nekem nem igazán jött be. A visszagomb nagyon kicsi és teljesen belesimul a keretbe, idegesít, hogy sötétben csak többedszerre találom el jól, így nem is használom. A bekapcsoló gombot a hátára rakták, nekem jobban tetszett amikor az alján volt, bár most könnyebb hozzáférni.
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, minőségi benyomást tesz ,de gyűjti az ujjlenyomatot. A kijelző egysíkban van a kerettel, könnyen tisztítható.
    Forma: 10/10
    Szín: fekete
    Bővíthetőség: nem, de a 4GB több, mint elég
    Méret: Az oldalak aránya tetszik. Kicsi, tökéletesen elfér, tokostól, egy női táskában, vagy átlagos kabátzsebben.
    Akkumulátor 10/10 Napi több óra használat mellett is hetekig kibírja

    Szoftver
    Formátumok 9/10 mobi, azw3, prc, txt, html. Illetve Calibrevel konvertálva csaknem bármi. Fektetve az átlag pdf is olvasható, de nem kényelmes, nem igazán jó rá.
    Elválasztás azw3-nál szerintem működik, de eddig nem tudtam kipróbálni, mert a megvásárolt könyveimben sincs elválasztás. A legkisebb betűmérettel használom, a sorkizárás sem zavaró.
    Nyelv: magyar nincs, angol
    Szótárak: 10/10 működik a saját oxford szótára, az angol-magyar (Nagygabe :R készítette és az angol-magyar e-szótár is), német-magyar és az értelmező szótár is. Könnyű a kijelölés és a váltás a szótárak között. Lehet "tanítani".
    Használhatóság: ebook olvasásra tökéletes, megbízható, gyors, könnyű, tetszetős. A fényerő, betűtipus, -méret, margó beállítása, a szótárazás egyszerű. Lehet rá könyvet küldetni egyenesen az "áruházból", vagy emailen, wifin, USB-n. A collection kezelése némi gyakorlást (és internetes karbantartást) igényel az Amazon cloud miatt. (a régi jobb volt). Az Amazon egyéb szolgáltatásait (highlite, translate, note, share, X-ray, wikipedia, browser stb ) ritkán (szinte soha) használom.

    Évjárat 2015
    Beszerzési ár 190 euro
    Beszerzési forrás német Amazon
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): kolléga :)
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő több, mint fél év
    Átlagos (napi) használati idő:1- 3 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható, még nem fagyott le, WiFi-n frissíti magát
    Előző olvasód : Paperwhite 1
    Következő olvasód: Paperwhite X (csak ha tönkremegy :K )
    Mennyire szeret(t)ed: imádom :))
    Megérte a pénzét?: összehasonlítva a Pw3-mal talán nem, de nem bántam meg
    Olvasási élmény: 10/10
    Összegzés: 9/10 az ára miatt. Nagyon szeretem, rendszeresen használom. Aki szép, magasfelbontású kijelzőjű, jól beállítható, megbízható ebook olvasót keres és megengedheti magának a magas árat, gondoljon erre is :))

  • DasBoot

    aktív tag

    Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy milyen e-könyv olvasót vegyek a nővéremnek. Nekem egy Onyx Boox M92-es van, de neki mást szeretnék. A tapasztalatotok alapján választanék, nem a műszaki adatok a fontosak. A követelmények: 6-7"-os "átmérő", háttérvilágítás, érintőképernyő. Bár utóbbi nem annyira fontos. Kinéztem pár típust, de Nektek biztosan van ajánlásotok. Természetesen olvastam a Népítéleteket, de sokkal inkább a személyes tapasztalatra lenne szükségem. Előre is köszönöm. Üdv.: Joe

    [ Szerkesztve ]

    LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

  • fattyu

    veterán

    NÉPÍTÉLET

    Pocketbook 903 Pro

    Rövid szöveges ítélet: Második olvasóm. Kobo touch után lett ez, azt megette a kutya. Amugy szerettem nagyon.

    Hibalista - akksicsere lassan ráférne, üzemidő soso
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 6/10 Mit szépítsük. Vizplex manapság már nem state of the art. Ettől függetlenül, tökéletesen hazsnálható. Ha valaki olvasni akar nem kijelzőket egymás mellé tenni akkor szolgál szépen. A kijelző határozottan süllyesztett, ami nagyon minimál margó és oldalról jövő fény esetén zavaró árnyékot vethet.
    Zavaró tükröződés: 10/10 Szép matt
    Érintésérzékenység:7/10 Csak a mellékelt ceruzával és csak ha eléggé merőlegesen érinted a felületre. Nem sokat használom így nem zavaró.
    Méret 9.7"
    Felbontás 1200x825 155dpi

    Hardver
    Ergonómia: Nem könnyű, nem vékony, de felnőtt emberek vagyunk ugye? Egy trónok harca kötetnél még mindig könnyebb, és ergonomikusabb, a hozzá való tok megfelelő védelmet lát el, kézben tartásban nem zavar, gombok használatát nem nehezíti.

    Gombok: Na itt válik szerethetővé. Alul van egy vissza gomb, egy négy irányányú navipad középen egy gomb. A navipad lapozásra és a menüben turkálásra is használható. a gomb az enter nagyjából.
    A képernyő mellett jobb oldalon dedikált nagyméretű lapozógombok. Hibátlan helyen tökéletesen észrevétlen használható. Felettük egy home gomb és egy speciális menüt előhozó gomb ( főleg könyvön belül table of contents és hasonlókra jó. nem használom. )
    Jobb oldalon dedikált zoom gomb betűméret állításnak mindkét irányban, és dedikált külön hangerő gomb az mp3 lejátszónak/felolvasónak.
    Felül bekapcsológom és itt rejtőzik a touch pen.
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, masszív. könnyen tisztítható.
    Forma: 7/10 Lehetne jóval kissebb a kijelző körül szerintem.
    Szín: Kétféle szürke.
    Bővíthetőség: Igen Micro sd, 2GB Belső
    Méret: Az van. 10 colos elvégre. Nem fér el semmilyen zsebben. Igazából hátizsákban vihető magaddal.
    Akkumulátor 5/10 A Kobo annó sokkal jobban bírta. 2 hét talán amit tud, de ebben minden munkanap 2 óra van benne biztosan, néha több. Szerintem már messze nem tudja az akkuja amit annó.

    Szoftver
    Kezdjük azzal hogy nem gyors. Lehet vele élni és semmiképp sem dühítő de korai olvasókat idéz a sebesség.
    Formátumok 10/10 Adobe DRM, EPUB, PDF, HTML, DJVU, RTF, TXT, PRC, CHM, DOC, TCR, FB2, and FB2.ZIP gyakorlatilag mindent eszik és méretéből adódóan nem kell szenvedni a pdfekkel sem. Szépen megjelníti őket. Nagyjából ennyit tudok elmondani mert semmi mást nem használok mint Epubot. Érdekes anomália hogy az alapértelmezett adobe olvasóprogival nem lehet margót állítani epubnak és gyakorlatilag -2 pixeles margót használt. A teljes bal oldalon hiányzik pici az első betűkből. Sebaj van fbreader is rajta gyárilag ami sokkal sokkal jobban paraméterehzető. Alapértelmezettre állítása egy extension kis file bemásolásával sepillanat alatt megoldható
    Nyelv: magyar nincs, Ha lenne se használnám minden kütyüm angolul megy lévén a magyarra fordítás fájdalamas eredményeket tud szülni.
    Szótárak: Nem tudom :( nem használom a funkciót.
    Wifi: van neki, gond nélkül felküldtem otthoni netemre. Emlékeim szerint wifin is lehetne ráküldeni könyveket de kábelen oldom meg nagy ritkán amikor frissítésre kerül. 2gb pusztán epuboknak azért nagyon sok hely.
    Nézet: hatalmas pozitívum nekem hogy folder nézet van, vagyis az általam létrehozott folder struktúrában jeleníti meg a könyveket. Nekem ez nagyon sokat jelent :)

    Használhatóság
    Nekem zseniális. Olvasásra gyakorlatilag formátumfüggetlenül tökéletes. A hatalmas kijelzőn bármi jól olvasható. Nagy kijelző látáskorlátozottaknak is előnyös mert lehet betűméretet növelni, de mégsem kell háromsoronként lapozni. Én alapvetően ezért vettem ekkorát. Mert kényelmetlen apró betűket olvasni. Megy, mert szemüveggel hibátlant látok de valahogy fáraszt. Kényelmesre véve hat colon pedig már túl kevés adat került a kijelzőre. plusz amikor vettem alapvetően otthoni olvasásra szántam oda pedig nem zavart a méret. Most már ugyan bkv is használva van, de nekem nem zavaró a mérete, fél kézzel állva kapaszkodva is gond nélkül olvasok.

    Évjárat 2011
    Beszerzési ár 40000
    Beszerzési forrás: hardverapró
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): használtpiac
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő több, mint egy év
    Átlagos (napi) használati idő:1- 3 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható, nem fagy semmi hiba
    Előző olvasód : Kobo touch
    Következő olvasód: Nem jellemző. Nézegetek carta kijelzősöket de nem adom fel a méretet. ha ez meghal akkor is 10 colos lesz ami éppen elérhető.
    Mennyire szeret(t)ed: Nagyon
    Megérte a pénzét?: Használtan mi az hogy.
    Olvasási élmény: 10/10
    Összegzés: 7/10 Nem tökéletes főleg a mai pearl/carta+világítás mezőnyben, de olvasni tökéletesen lehet rajta, és nekem nagyon sokat dob az olvasási élményen a nagy kijelző. Gyorsabb lapozással, carta kijelzővel, és a felesleges túlnyúlások megszüntetésével a kijelző körül nekem a tökéletes olvasó lehetne. Lecserélni nem fogom amíg teszi a dolgát. :)

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • TheHornet

    csendes tag

    válasz TheHornet #12500 üzenetére

    Sziasztok!
    Megérkezett a Kobo Glo HD az ismerősnek Bécsbe a redcoon.at-tól. Március 8-án este rendeltem (és ki is fizettem), március 14-én átvették. Tehát egy hét a szállítási idő.
    Mostmár csak nekem kell kézhez kapnom... :-) De erre várnom kell húsvét hétfőig...
    Ha megkapom készítek róla pár képet és írok róla beszámolót az ebook Népítéletre.

    Ui: még mindig 109 euró postaköltséggel együtt! Tehát nem rossz vétel (szerintem)... :-)

    [ Szerkesztve ]

  • TheHornet

    csendes tag

    Népítélet:

    Kobo Glo HD

    Rövid szöveges ítélet:
    Első ebook olvasóm, úgyhogy lehetséges elfogult leszek. Két hetes használat után (napi 1-2 óra olvasás) azt kell mondjam, hogy nagyon elégedett vagyok vele. Azt kaptam, amit vártam: olvasható betűk, megvilágítás, gyorsaság.
    Hibalista:
    Két hét alatt semmi.
    Ide hordtam szervizbe:
    Még nem kellett és ne is kelljen.
    Szerviz értékelése:
    Nem volt szervízben, na!

    Kijelző:
    Zavaró tükröződés:
    Elenyésző tükröződést tapasztalok. Ahhoz hasonlítanám, mikor olvasom a fényes újságpapírt (magazint) lámpafény alatt – azonban attól jóval gyengébb, még akkor is olvasható (ellentétben a papírlappal). Ilyenkor egyszerűen másként kell helyezkednem és megszűnik ez a zavaró tényező.
    Megvilágítás:
    Pazar. Teljes sötétben nekem elegendő 3%-on a fényerő. Nem bántja a szememet.
    Fényerő:
    Túl jó… Könnyen állítható, elég csak az ujjamat le-fel mozgatnom a kijelző bal szélén.
    Homogenitás:
    Mindenhol egyenletesen oszlik el a fény. Nincsenek sehol “vakfoltok”, ahol homályosabb lenne.
    Érintésérzékenység:
    Na itt vannak néha érdekes dolgok. Van, hogy duplán lapoz, ha esetleg erélyesebben hozzáérek a kijelzőhöz. Apropó: lapozógomb nincs, csak a kijelzőt megérintve lapozhatsz. Gyorsan lapozik.
    Méret:
    Kezemben elfér, de azért vettem hozzá tokot az Aliexpressen (ezt vettem: http://bit.ly/KoboGloHD_tok , ára akkor 4,74 euró volt). Tokkal már nehezebb egy kézben tartani.
    Felbontás:
    Elégedett vagyok vele, sehol egy zavaró pixel.

    Hardver
    Ergonómia:
    Kényelmes a fogása, sehol egy kiálló rész.
    Gombok:
    Egy gomb van a tetején, amivel be tudod kapcsolni vagy éppen alvó módból felébreszteni.
    Anyaghasználat:
    Elöl eléggé kopogós műanyagnak tűnik, de egyáltalán nem zavaró. A hátulja “gumis” borításra hajaz, nagyon kellemes tapintású, de gyűjti az újjlenyomatokat. Tokban sajnos/szerencsére nem tapogathatom a hátulját.
    Forma:
    Semmi extra. Egyszerű, semi csicsával. Még az elején lévő logo is fekete, így nem vetődik rá az ember figyelme olvasás közben.
    Szín:
    Fekete, a hátulja sötétszürke.
    Bővíthetőség:
    Nincs benne memóriakártya foglalat, de szerintem felesleges is. Nekem most 103 könyv van rajta, ami foglal vagy 80 MB-ot...
    Méret:
    4 GB a belső memória, abból alapban felhasznál kb. 150 MB-t maga a szoftver. A többi a könyveké…
    Akkumulátor:
    Két hétnyi intenzív használat után most 70%-on van a töltöttség. A doboztab nincs töltő, cask USB-s adatkábel, amellyel laptopról vagy más külső forrásról tölthető (tehát konnektorba digható töltője nincs).

    Szoftver
    Formátumok:
    EPUB-ot tud, de én az összes könyvemet Calibre-vel átkonvertáltam KEPUB-ba (ami a kobo saját formátuma). Tud még PDF-et is.
    Elválasztás:
    Magyar elválasztást nem tud, így néha a szó közepén gondola egyet és választ. Kicsit zavaró, de meg lehet szokni.
    Nyelv:
    Magyar nyelv nincs benne, de angol, német, francia, spanyol, portugál, kínai, japán van. Angolul használom, nem ütközöm nehézségekbe.
    Szótárak:
    Angol értelmező szótár van benne, a többi meg letölthető hozzá. Magyar-angol nincs.
    Használhatóság:
    Könnyű kezelni, minden érthető. Ízléses, nem hivalkodó.
    Évjárat:
    2015
    Beszerzési ár:
    109 euró
    Beszerzési forrás:
    Az osztrák www.redcoon.at webshopból vettem és egy bécsi ismerősömnek szállították ki egy hét alatt. Fizetés PayPallal történt.
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Nem volt vele gond. Bár a rendelés után kicsit utána néztem a boltnak és eléggé lehúzzák a kiszállítás minősége miatt (de ekkor már mindegy volt). A csomag törésbiztosan volt csomagolva, profi módon.
    Garancia:
    Elméletileg 24 hónap, de ha elromlik nem fogok kimenni osztrákba vacakolni vele. Tehát mondhatom azt, hogy nem volt mérvadó vásárláskor a garanciális feltétel.
    Szervíztapasztalatod:
    Nincs, de ezt már írtam.
    Össz használt idő:
    Két hét.
    Átlagos (napi) használati idő:
    1-2 óra
    Megbízhatóság (olvasó):
    Megbízható olvasó. Ha felébresztem mindig ott van a könyv “kinyitva” ahol abbahagytam.
    Előző olvasód:
    Ez az első
    Következő olvasód:
    Belátható időn belül nem tervezek újat venni.
    Mennyire szeret(t)ed:
    Nagyon-nagyon-nagyon. Jobbat nem is vehettem volna.

    Megérte a pénzét?:
    Hogy megér-e 109 eurót??? MEG! Egy könyvet a könyvesboltban megveszek papír formában kb. 10-15 euróért. Miután elolvasom ott porosodik a polcon. Tehát ennek az olvasónak az árából vehetek max 10 könyvet. Ezzel ellentétben az olvasómon most 103 könyv van, ami barátok közt 1000 eurónyit jelent papír formátumú könyvben. Elgondolkodtató...
    Olvasási élmény:
    Mintha papír könyvet olvasnék. Azonban nem kell az egész vaskos könyvet a kezemben tartanom és ha gondolok egyet, akkor belekezdek egy másik könyvbe.
    Összegzés:
    Nagyon jó könyvolvasó, főleg, hogy ilyen olcsóért sikerült hozzájutnom. A tokot mindenképp ajánlom hozzá. Jól mutat benne és védi is. Mindent összevetve jó választás volt és örülök, hogy nem a PW3-at vettem meg helyette.
    A tokról még annyit, hogy ha becsukom alvó módba teszi az olvasót és automatikusan lekapcsolja a világítást. Ha kinyitom a tokot pillanatok alatt már olvashatok is és a világítás is ég (ha úgy hagytam).

    A képeken a már tokban lévő készülék látható (becsukva, kinyitva és a hátoldala).


    [ Módosította: Qru ]

  • fattyu

    veterán

    válasz TheHornet #12636 üzenetére

    jó leírás.

    kérj meg egy moderátort hogy a "népítélet" szót tegye bele neked, mert az a kulcsszó az ilyenekre.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Veratrum

    csendes tag

    válasz DasBoot #13746 üzenetére

    Megérkezett a Koobe Novelbook HD Shine, és bár ez még nem lehet igazi "népítélet", mert ahhoz azért kellene pár hét használat, csak az első benyomásokról írhatok. Majd 1 hónap múlva próbálok írni szabályosabb és szakszerűbb népítéletet is.
    Önmagában nézve jó kis olvasó, de a 7 éves Koobe Junioromhoz képest a különbség nem egetverő, igazából csak a 6 colos kijelző, a háttérvilágítás, és az árnyalattal jobb kontraszt az, amivel felülmúlja.

    Az anyaga kellemes, puha tapintású matt fekete műanyag, nem látszik rajta az ujjlenyomat. Puritán, letisztult megjelenés, a káva szélessége és a lekerekítések is épp olyanok, amilyennek lenniük kell, se nem túl kicsi, se nem nagy. Nekem tetszik.
    A menügombok nekem kicsit hangosnak tűnnek, de a 2 oldalon elhelyezett lapozógombok viszont jóval halkabbak, és jól kézre állnak.

    A kijelző tükröződése kicsit erősebb, mint a Junioré, de megfelelő szögbe fordítva nem zavaró. Érdekes, hogy a Pearl megjelenítő háttere semmivel sem világosabb, mint a Junior Vizplex kijelzője, ugyanaz a "hamuszín" csontszürke, de a feketéje láthatóan sötétebb, így a kontraszt összességében nagyobb, és a betűk élességével sincs gond. Világos ablak mellett tökéletes az olvashatóság.
    Alapból úgy van beállítva a szoftver, hogy minden 5. lapozásra frissíti teljesen a kijelzőt, amely viszont hajlamos rá, hogy idővel "beszürküljön", és az újrahasznosított papírhoz hasonló textúrát vegyen fel, illetve szellemképessé váljon. Kb. 4-5 perc múlva már szemmel látható a változás. A gyakorlatban azonban ez nem zavaró, mert addig bőven elolvas az ember 5 oldalt. Ennek orvoslására kaptunk egy "frissítés" gombot is, melynek lenyomására helyreáll a kontraszt. Beállítható az is, hány lapozásonként frissítsen.
    A háttérvilágítás kikapcsolható, és 8 fokozatban állítható. Semleges fehér színű, a megvilágítás közel egyenletes, az alsó és felső szélénél kicsit erősebb, de szerintem ez még nem feltűnő.

    2 olvasóprogramot, fbReadert és Adobe Readert tartalmaz. Az eddig általam letesztelt szöveges formátumok, amiket meg tud nyitni: fb2, mobi, prc, epub, txt, html, pdf, chm, rtf, djvu. A txt, chm, rtf formátumoknál gondjai voltak az ékezetekkel, de ezt remélhetőleg megfelelő konvertálással meg lehet majd oldani.
    Ki tudja csomagolni a zip és rar tömörítvényeket is.
    A pdf megjelenítés persze itt sem tökéletes, de lehet választani több opció közül: mint pl. teljes oldalas megjelenítés, kijelzőszélességhez vagy magassághoz igazítás, illetve újratördelés. Ez utóbbi "végszükség esetén" elmegy, bár az oldaltöréseket nem jeleníti meg folyamatosan.
    Doc és docx formátumot viszont nem tud megnyitni, hiába szerepel az adatlapján.
    6 féle betűtípust tartalmaz, de könnyen lehet telepíteni újakat, csak létre kell hozni egy Fonts mappát, amibe belemásoljuk a betűkészleteket. Betűméretet alapból 8, illetve további 12 extranagy méretből lehet választani, a margó 3 fokozatban állítható, a sortáv 17 fokozatban.
    Lehet rá szótárat is telepíteni, és van jegyzetelési funkció, de ezeket még nem próbáltam.
    A felület nyelve teljesen magyar.

    Összességében szerintem kellemes kis olvasó, aki olcsón akar középkategóriás, világítással rendelkező készüléket, annak nem rossz vétel, illetve szóba jöhető alternatíva.
    Én a Bookline-nél vettem, a hozzá adott tokkal együtt volt 27900. (A tok mágneses ugyan, de az olvasót nem kapcsolja ki.) Tartozékok: micro USB kábel, és egy 15 oldalas kis magyar nyelvű használati utasítás. Kis hiba, hogy a használati utasítás elvileg a készüléken is rajta van, és a menüből elérhető lenne, azonban nem nyitja meg.

    A csatolt képen a Junior mellett látható, illetve bekapcsolt világítással.

  • zseko

    veterán

    Sziasztok, e-book olvasó vásárlását tervezem. Olvasom vissza a fórumot, de közben azért kérdeznék is.
    Amit szeretnék benne:

    - e-ink kijelző.
    - mobi, prc, epub, pdf támogatás legalább, persze minél többfajta az jobb. Meg hogy ugye feltölthessek rá saját könyveket.
    - angol-magyar szótár. Talán ez a legfontosabb. Van pár angol könyvem, jó lenne elolvasni, a fizikai szótárazás viszont nekem fárasztó :B
    - vannak könyveim a google play-en, angolul is, jó lenne ha ezeket tudnám olvasni.
    - háttérvilágítás.

    Úgy láttam eddig a népítéletben, hogy a Kindle Voyage tudja a szótárat. A google play-t persze valószínűleg nem. De érdekelne milyen alternatívák vannak még.

    HR24.hu

  • ProEvoFan

    nagyúr

    Sziasztok!
    Asszonynak szeretnék 30-35K körül egy E-book olvasót.Totál hülye vagyok a témában.Ennyi pénzért mit ajánlanátok?Olvasgattam a "népítéletet", de nem lettem okosabb... Annyi kívánságom lenne, hogy hazai boltokban szeretném megvenni.Előre is köszi a helpet! :R

  • frame>24

    addikt

    válasz csubuka #16562 üzenetére

    Az Alcor Myth LED -ről tudok mesélni röviden: (#népítélet)

    szerintem a belépő szinten tán a legjobb alternatíva, beépített ledes, és amellett faék-egyszerű, de olvasni lehet vele (wifi+ zene + egyéb sallangoktól mentes, elvégre nem netezni vesszük). Magyar menü.
    Az érintőképernyő hiánya engem nem zavart, a telómból kiindulva csak elképzelni tudom, milyen lesz egy ebook kijelző is pár hét "ujjazgatás" után... ;]
    A hátránya a kis proci(600MHz) és a 128 MB ram, kissé lassú, én mondjuk mindent epub-ba konvertálva használtam, és úgy sebességre is OK. (pl. PDF-et meg ne próbálj nyitni :DDD )

    3+ évig gond nélkül ment, 2 napja a kijelző repedéses lett a k. macska miatt, és iszonyat pipa vagyok, hogy pont a szünet előtt, nem tudom pótolni, illetve csak drága alternatívákkal!
    A LED verzió ugyanis jelen pillanatban kb. SEHOL nem kapható, nyilván azt vitte a nép.

    HA MediaM-ból vennék, én is inkább a Pocketbook Lux 4-et vinném.

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • Kapanyél

    őstag

    Sziasztok!

    Rövid lokális tájékozódás után azt látom, a legtöbb népítélet és teszt már 3-4-5 éves.
    Olyan olvasót keresek, ami
    - 8" körüli (7..9")
    - nagy a kijelző felbontása (a lehető legjobb)
    - lehetőleg minél vékonyabb kerettel rendelkezzen (jó alapterület/kijelző arány)
    - háttérvilágítás
    - könnyű
    - érintésérzékeny (ez esetleg elhagyható, gombbal is lehet lapozni, a többi funkció másodlagos
    - stabil rendszer, lehetőleg szolgáltatói kötöttségek nélkül

    Mit javasoltok?
    Köszönöm előre is!

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • @Pal

    tag

    válasz Male #18173 üzenetére

    Köszi a részletes tapasztalat megosztást. Ez akár a "Népítélet"-be is mehetne szerintem.

    A rajzolási, jelölési, jegyzetelési lehetőségek az olvasómon eléggé körülményesek.
    Sokat morfondíroztam valami hasonló több funkciós eszközön, de első lépésként az olvasásra összpontosítottam. Nem bántam meg a döntésemet, mert olvasásra tökéletes eszközt sikerült választanom, viszont néha hiányzik a könnyű gyors jegyzetelés lehetősége.

    Örülök, hogy sikerült jól választanod.
    Érdekes, hogy sokakat az üzemidő érdekel a legjobban, holott otthoni használat esetén, de még a munkához használt, folyamatosan működtetett készüléknél sem érzem gondnak a két-három naponkénti töltést. Tényleg nem értem, hogy ez miért olyan fontos.
    Inkább lényeges a kijelző minősége (látvány), az érzékenysége és a firkálási, jegyzetelés.
    Az InkPad 3-on pl. nagyon bosszant, hogy pdf-en a jelöléseimet nem mindig tartja meg pontosan. Gondolom ez nálad nem probléma.

    USB Type-C-nek nem kell szorosnak lenni. A telefonomnak ilyen van és semmi gondom nincs vele. Előnyös.

  • fattyu

    veterán

    nem lenne gipszben a jobbik kezem írnék népítéletet a távozó inkpadról. lehet rászenvedem magam holnap. aztán majd az új versenyzőről is

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák