Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    NÉPÍTÉLET

    Címtxtr Beagle
    Rövid szöveges ítélet …
    Abszolut minimalista olvaso, lenyegeben csak egy leptetogombokkal felszerelt eInkes kepkeret. Konyveket rajuttatni csak okostelefonon keresztul BT-tal lehet (illetve elvileg szamitogeprol is, de nekem a gyari szoftverben az a resz abszolut nem mukodott). Sajat konyveket eloszor a txtr weboldalara kell feltolteni, utana a telefonon szinkronizalni, majd atkuldeni az olvasora, nem valami kenyelmes megoldas. Az eszkozon egyszerre maximum 5 konyv lehet, es betumeretet, -tipust, egyaltalan barmifele formazast valtoztatni nem lehet (egyedul a kuldes elott a telefonon, talan betumeret allithato).
    A merete nagyon aprocska (5" kijelzo), az egesz eszkoz szinte papirvekony, kimondottan "cuki" :) Ket vekony ceruzaelemmel mukodik, igy lenyegeben barhol cserelheto ha lemerul, toltheto akksikat hasznalva pedig tulajdonkeppen ingyen van.
    A txtr nemet akciojaban 20 euroert jutottam hozza, ennyiert jo vetel volt, de tobbet nem er...
    A parom, aki hasznalja mindenesetre szereti, o eleve odavan a pici dolgokert (nem, nem ezert van velem :P)

    Hibalista … -

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 nem veszes
    Megvilágítás … nincs
    Fényerő: -
    Homogenitás: -
    Érintésérzékenység: -
    Méret … 7/10 5" - regenyek olvasasahoz eleg pici de megszokhato, cserebe konnyen elfer egy noi kistaskaban is, es ahogy feljebb irtam, rettento vekonyka
    Felbontás … 9/10 a standard 600x800, viszont itt csak 5"-on, tehat kisebbek a pixelek mint egy ugyanilyen felbontasu nagyobb kijelzon

    A kijelzo felbontasa a merethez kepest jo, a kontrasztja nem kiemelkedo, de hasznalhato, lattam mar jobbat es rosszabbat is.

    Hardver
    Ergonómia: 6/10 mindket iranyba egy-egy lapozogomb, tul sok variacios lehetoseg tehat nincs
    Gombok … 6/10 ld. eggyel feljebb. Egyebkent jol hasznalhato, kellemes nyomaspontu, stabil gombok
    Anyaghasználat: 7/10 kellemes, nem nyoszorog/recseg, a hatlap cserelheto (alapbol kettot adtak hozza, egy nem tul rikito, talan padlizsanlilat es egy pisztacia-zoldet), kimondottan minoseginek tunik kezbefogva
    Forma: 9/10 szerintem halalosan cuki, papirvekony, nagyon aranyos
    Szín … ld fent, a cserelheto hatlapokat, egyebkent szurke
    Bővíthetőség … 0/10 bar tulajdonkeppen belul egy kozonseges SD kartya van, amit lehet hogy nagyobbra lehet cserelni szetszereles utan, de hogy a szoftver mit szolna hozza, azt passzolom (valoszinuleg nem latna hasznat)
    Méret … 7/10 ld fent, a kijelzonel
    Akkumulátor … 8/10 a ket vekony elem nagyon jo otlet, annak minden elonyevel es hatranyaval, nekem tetszik :)

    Szoftver
    Formátumok … a sajat szoftvere PDF-bol es EPUB-bol tud a keszulekre kuldeni
    Elválasztás … szinten a programtol fugg
    Nyelv … az a kb. ket mondat amit kiir a BT parositasnal meg konyvkuldesnel nalam nemet, de amugy a felhasznalo ezt kb. sosem latja :)
    Szótárak: -
    Használhatóság: 2/10 lenyegeben semmit nem tud, de azt legalabb stabilan :D akar gyerekeknek is jo lehet, meg menu sincs amiben el lehetne tevedni

    Évjárat … 2013?
    Beszerzési ár … 20 EUR
    Beszerzési forrás … txtr
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: jo kerdes... nem volt ra szukseg :D
    Össz használt idő … kb. 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … eddig nagyon keves (szakacskonykent volt hasznalatban), a parom most olvassa rajta az elso regenyt
    Megbízhatóság (olvasó): ?
    Előző olvasód … -
    Következő olvasód … -
    Mennyire szeret(t)ed: a parom nagyon szereti, nem tudom ez mennyire mervado :)

    Megérte a pénzét?: 8/10, 20 EUR-t siman meger, tobbet nem adnek erte...

    Olvasási élmény: 2/10

    Összegzés: 5/10 gyerekeknek vagy pl. strandolos, "utni-vagni" olvasonak jo lehet, vagy ahogy nalunk is, szakacskonyvnek, elsodleges olvasonak nem igazan jo a pici meret es a nagyon maceras file transfer miatt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák