Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz kuruczz #7103 üzenetére

    ez ok, csak hol fogjuk ezeket ossze, hogy megtalalhato/keresheto/stb legyen? 10-15 ertekeles mar eleg nagy anyag, tobb tucatnyi meg plane
    de elkezdem en, mondjuk beirom ide hogy NEPITELET aztan remelhetoleg jol keresheto lesz :)
    raktam hozza plusz rovatot is (szoftvernel: extra), a szervizt kivettem, ez nem auto/motor amit az ember idonkent szervizbe visz, ha baja van az meg rendszerint ugyis csere
    megirom az Aura HD-et, meg kesobb a Nook-et is

    NÉPÍTÉLET

    Cím … Kobo Aura HD
    Rövid szöveges ítélet …
    Nook Simple Touchom volt elotte, szerettem nagyon, de a vilagitas hianyzott belole (gyakran olvasok buszon ahol nem mukodik az olvasolampa, illetve felhomalyban, szallodaban gyenge fenyu lampa mellett, stb). Eleg sokat nezelodtem hogy mit lenne erdemes venni helyette. A vilagitos testvere, a Nook Glowlight a legelso vilagitassal szerelt olvaso volt, igy az ujabb modellek lehagytak sajnos, az egyenetlen vilagitasa nem tetszett. A Kindle Paperwhite vilagitasa nagyon szep volt, bar nem tokeletes, de a buta szoftver miatt nem volt tul szimpatikus. A Kobo Glo kekes arnyalatu vilagitasa sem jott be, de a szoftvere tetszett. Aztan megjelent az Aura HD... a korabbi Kobok remek szoftvere, tokeletes, teljesen egyenletes hofeher vilagitassal, dobbenetes, mindent vero, nagy felbontasu tueles kijelzovel - ez kellett :D
    Nem bantam meg, remek vetel volt, raadasul az olvaso egyre jobb es jobb, koszonhetoen a folyamatos szoftverfrissiteseknek, idonkent nagyon hasznos funkciok kerulnek bele (pl. Pocket integracio), maskor a felhasznalok altal kert valtoztatasokat/hibajavitasokat teszik bele (bizony, figyelnek a visszajelzesekre!), van hogy kevesbe fontos, de jopofa dolgok jelennek meg (pl. az egyik frissitessel egy uj logikai jatek erkezett).

    Hibalista … semmi

    Kijelző
    Zavaró tükröződés: 8/10 neha, ha olyan szobol esik ra eros pl. lampafeny, de amugy nem veszelyes, es mivel nem kapacitiv a kijelzo, ezert plusz reteg sincs az eInk felett
    Megvilágítás …
    Fényerő: 10/10 en 10 vagy 20%-on hasznalom, annal erosebbre felesleges allitani, max. fenyeron egy szobat is bevilagit :D
    Homogenitás:10/10 messze a legjobb amit eddig lattam
    Érintésérzékenység: 10/10 szerencsere infras (en sokkal jobban szeretem e-book olvasonal mint a kapacitivat), remekul mukodik
    Méret … 10/10 6.8", nem vagyok nagy kepregeny-manias, de ha neha-neha kell, az is olvashato rajta
    Felbontás … 10/10 ennel tobb nem kell egy e-book olvasoba, PDF vagy kepregeny olvasasanal jol tud jonni a magas felbontas

    Hardver
    Ergonómia: 8/10 kenyelmes fogasa van, de a Nook alakja valahogy jobban kezbe simulo
    Gombok … lapozogomb nincs, csak vilagitas- es kikapcsolo, de nem is hianyoznak
    Anyaghasználat: 4/10 sajnos eleg rossz ez a kemeny muanyag, a Nook enyhen gumi hatasu anyaga sokkal jobb
    Forma:
    Szín … ezen nincs mit pontozni/ertekelni... van harom szinvaltozat, mindenki talalhat maganak valot
    Bővíthetőség … 10/10 - microSD
    Méret … 10/10 hajszallal nagyobb a 6"-nal, de a szelessege ugyanaz, vagyis pont ugyanugy befer pl. egy zsebbe, de a 7"-os tabletekhez valo pluss tokban is kenyelmesen elvan
    Akkumulátor … 8/10

    Szoftver
    Formátumok … 9/10 megeszik kb mindent amit kell, a ms office formatumokat nem szereti, de en sem :D
    Elválasztás … szerintem konyvfuggo
    Nyelv … van tobb is, en angolul hasznalom
    Szótárak: tobb, wifin keresztul automatikusan letoltheto szotar, sajnos angol-magyar alapbol nincs, de kezzel rakhato ra, a szotarak kozott egy szot kivalasztva is konnyen lehet valtani koztuk
    Használhatóság: 10/10 modern, nagy tudasu, izleses, remekul hasznalhato, raadasul folyamatosan erkeznek a frissitesek, gyakran komoly ujdonsagokkal
    Extrak: 10/10 Pocket integracio (bongeszobol egy kattintassal elmentheto/kuldheto a cikk), jatekok (pasziansz, sakk, egyeb logikai jatekok), webbongeszo (eleg butuska es korlatolt, de egy-egy oldalt megnezni teljesen megfelel), az olvasashoz kapcsolodo achievementek (ok, ez kicsit parasztvakitas, es sokakat idegesit, de szerintem aranyos otlet), olvasasi statisztikak, elkepesztoen jol testreszabhato megjelenites

    Évjárat … 2013
    Beszerzési ár … kb. 45ezer HUF
    Beszerzési forrás … Montreal, egy elektronikai uzlet
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): ?
    Garancia: kanadai gari volt ra, mar lejart, nem kellett igenybe venni :)
    Össz használt idő … talan kicsit tobb mint 1 ev
    Átlagos (napi) használati idő … nagyon valtozo... van hogy napi 6-8 ora, van hogy egy hetig semmi
    Megbízhatóság (olvasó): ? ezt nem tudom ertelmezni...
    Előző olvasód … Nook Simple Touch
    Következő olvasód … egy darabig semmi, ebben kb minden megvan ami kell, esetleg ha lesz egy ujabb Aura HD, jobb anyaghasznalattal
    Mennyire szeret(t)ed: 10/10
    Megérte a pénzét?: tokeletesen

    Olvasási élmény: 10/10

    Összegzés: 10/10, nekem ez a (szinte) tokeletes olvaso :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák