Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    NÉPÍTÉLET

    Pocketbook 740 inkpad

    Rövid szöveges ítélet: Remek olvasó csodás kijelző satnya gombok

    Hibalista -
    Ide hordtam szervizbe -
    Szerviz értékelése:-

    Kijelző 9/10
    Méret 7,8"
    Carta jó kontaszt remek felbontás szép egyenletes világítás. Színhőmérséklet remekül állítható keverhető a fehér és a narancs

    Hardver
    Ergonómia: 8,5/10 könnyű vékony egykézzel is jól használható minőségi fémházas. szerethető. fizikai gombok érnek +fél pontot
    Gombok: 5/10 vannak. sajnos kicsit az az érzés hogy azért hogy ráírhassák van ez is. picik nem a legjobban kézreesők. nem szörnyű és jobb mintha nm lenne de ennél azért láttunk már jobb megvalósítást régen is nemcsak forma/oasis vonalon
    Anyaghasználat: 9/10 nagyon jól összerakott, nem recseg, masszív. könnyen tisztítható. a masszivitásról másoktól hallottunk olyat hogy a gyári tok túl feszes és meghajlott az olvasó. nálam ez nem jelentkezett
    Forma: 9/10 jól néz ki szexi kényelmes..
    Akkumulátor 10/10 na ebben is marha jó. napi pár órával olyan ritkán töltöm hogy nem is tudom hány hét. 3-4

    Szoftver olvasónak teljesen oké. lapozás gyors, tud elvileg dropbox syncet nekem nem sikerült illetve email küldést az igen. pbk nagyon sokféle formátumot tudnak. Gyári olvasó rajta elég rendben van majd mindenki be tudja lőni sortávot margót ízlés szerint. Aki extrém kicsit szeretne ezekből annak coolreader telepítés (1 perces művelet) után tökéletes
    Nyelv: tud magyarul ha jól emlékszem. Angolul használok mindent.
    Szótárak: Nem tudom :( nem használom a funkciót.
    Wifi: van neki, gond nélkül felküldtem otthoni netemre.
    Nézet: hatalmas pozitívum nekem hogy folder nézet van, vagyis az általam létrehozott folder struktúrában jeleníti meg a könyveket. Nekem ez nagyon sokat jelent :)

    Használhatóság
    Nekem zseniális. Olvasásra gyakorlatilag formátumfüggetlenül tökéletes. A 8" kijelzőn bármi jól olvasható. Nagy kijelző látáskorlátozottaknak is előnyös mert lehet betűméretet növelni, de mégsem kell háromsoronként lapozni. Én alapvetően ezért vettem ekkorát. Mert kényelmetlen apró betűket olvasni. Megy, mert szemüveggel hibátlant látok de valahogy fáraszt. Kényelmesre véve hat colon pedig már túl kevés adat került a kijelzőre. otthon tömegközlekedésen használom. nagy kabátzsebbe igen farzsebbe nem férős méret. alapvetően táskalakó.

    Évjárat 2018
    Beszerzési ár 78000
    Beszerzési forrás: alza
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): alza
    Garancia: nem volt rá szükség
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő több, mint egy év
    Átlagos (napi) használati idő:1- 3 óra
    Megbízhatóság (olvasó): tökéletesen megbízható, nem fagy semmi hiba
    Előző olvasód : PB 912
    Következő olvasód: kobo libra
    Mennyire szeret(t)ed: eléggé. a gombjai első naptól bosszantottak kicsit. egy erősebbik kezemet ért sérülés maii döntöttem váltás mellett.bal kézzel nem vagyok ügyes a gombok használata mellett félek elejtem. lehet túlaggódom. új kütyü vágy is benne van.
    Megérte a pénzét?: igen.
    Olvasási élmény: 10/10
    Összegzés: 8/10 a gombok. 10es lenne amugy. jó darab ajánlott sok örömet adott. statikusabb olvasáshoz ahol nem a hetes buszon tömegben állva a dominancia én csak ajánlani tudom a nagyobb méreteket. aki meg amugyis táskával jár pláne. valamint akit nem zavar hogy a touchscreent használja lapozásra ott a gombok nem számítanak. én nem szeretem a kijelzőt tapizni

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • fattyu

    veterán

    Na megjött a libra. Népítéletet majd nyilván hossza tapasztalattal írok róla de az első benyomásokat gondoltam megosztom. Anyaghasználat jól kellemes tapintású nem csúszós. A dizájn ami ránézésre megosztó használni teljesen kényelmes gombok fordíthatók, ahogy fogom tökéletesen ujjra esik a lapozó gomb.
    Kijelző. Érzésre egymás mellett nézve egy hangyányival világosabb és picivel sárgásabb minta pocketbooké ami ugyanúgy carta kijelző. Emiatt a kontrasztja jobbnak érződik, egy picivel de természetesen nem ég és föld.

    Software. A gyári olvasó meglepő módon nekem nem adta azt a szabadságot amit szeretek sortáv és Margó beállításban. Pbchess telepítése után -ami tartalmazza a coolreader olvasót- lett tökéletes. Ezzel teljesen saját ízlés le tudtam szabni mintasor távot mind a margót méretet és súlyozast. Coolreader hatalmas plusz előnye hogy ha ebben nyitom meg a következő könyvet amit olvasni akarok van folder view, és file név szerinti megjelenítés is.
    Telepítés gyakorlatilag kettő darab kicsomagolt állomány bemásolása gyökérbe, volt vagy egy perc.

    Szintén a kijelzőhöz. Egymás mellé téve a pocketbookot és ezt azért érezhetően kisebb a kijelző de úgy gondolom nem lesz hiányérzetem és így elsőre talán azt is mondom hogy a 7col az ideális kompromisszum hordozhatóság és kijelzőméret tekintetében.

    Világítása teljes mértékben tökéletesen egyenletes homogén nincsenek sötétebb sávok foltok, színhőmérséklet is állítható meglepő finoman értelmes tartományban lehet melegíteni a kék/fehér alap világítást. cool reader egyetlen hátránya menüpontból lehet csak előhozni a világítást az él melletti simítás ezen belül nem kezeli a világítást.

    Ezek lennének az első benyomások. Tetszik elégedett vagyok vele nem hiszem hogy visszaküldöm.

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • shina

    csendes tag

    NÉPÍTÉLET

    Cím
    Kobo Aura H2O Edition 2

    Előszó
    Tudom, hogy már újonnan nem kapható. Mégis írok ítéletet mert még kapható gyári refurbished a gyártó oldalán, ebay-en lehet találni open box-osat, esetleg valaki használtan kap vagy vesz egy jó állapotút. Nem utolsó sorban azért is, hogy legyen több referencia a fórumon, illetve mert szerintem a Kobo eszközei minőségi alternatívái a Kindle-nek.

    Rövid szöveges ítélet
    Második e-olvasóm, a Kobo Touch után (ez utóbbit egy kedves rokonom megörökölte, szóval nem veszett kárba). Több oka is volt amiért a régit lecseréltem és pont erre. Az első az a háttérvilágítás és a vízállóság. Ez sátras túrázás közben aranyat ér, mivel tavasszal/ősszel hamar sötétedik és így van mivel elütni az időt, illetve nem kell parázni, hogy megmurdál ha véletlenül elkap az eső és kicsit megázik. A második a nagyobb és jobb felbontású kijelző. Ez pont hozza a zsebkönyvek lapméretét, így valahogy az oldalankénti szövegmennyiség jobban jön ki, ami nekem személy szerint sokkal kellemesebb, talán gyerekként ehhez szoktam hozzá. Tetszik, hogy nincsenek rajta hirdetések, jó a támogatása, az anyacégük is etikus vállalatnak tűnik (kirakja a forráskódot amihez ki kell, ki lehet kapcsolni a metrikákat, nem korlátoz mesterségesen funkciókban, egyszerűen moddolható ha valaki akarja, és nem töröl távolból könyveket mint az Amazon, amikor anno ironikus módon pont Orwell 1984-ével játszották ezt meg). Funkcionális, megbízható, sokáig bírja, pontosan az amit ígér: egy rendes e-olvasó. Egyetlen egy dolgot irigylek a Kindleről: azokat a szép kikapcsolt módban lévő borítóképeket (ceruzák, tollak, könyvek, stb).

    Hibalista
    Nuku hiba.

    Kijelző
    10/10 - Nagy felbontású, sűrű képpontos, jó kontraszt. Olcsó zsebkönyvek illetve némely egyetemi tankönyvek nem tudták papíron hozni ezt a szintet. Semmivel sem rosszabb mintha nyomtatásban olvasnék.
    Zavaró tükröződés
    9/10 - matt bevonatos, tükröződés gyakorlatban sosem zavart vagy volt probléma. Nagyon rossz szögben és közel kell lennie a fényforrásnak (pl. íróasztali lámpa), de a tükröződés akkor sem vakít meg. Hogy viszonyítani lehessen: 8/10 fényes lapra nyomtatott magazin, 9/10 az e-olvasó, 10/10 irodai nyomtatópapír.
    Megvilágítás
    10/10 - Lehet állítani a színhőmérsékletét fehértől eltérőre manuálisan, vagy automatában is (éjjeli mód).
    Fényerő
    10/10 - Én 7-10%-on használom félhomályos szobában, max 15%-on sötétben. A 0% az kikapcsolja a háttérvilágítást, így verőfényes napsütésben lehet spórolni az akkuval, a 100% meg erősen világító fehér, ami nekem nagyon világos már. De legalább a tartomány tág, így bárki megtalálja a számára megfelelőt.
    Homogenitás
    10/10 - ránézésre teljesen egyenletes, nem foltos se nem csíkos, nincs befénylés.
    Érintésérzékenység
    8/10 - infra mátrix. Eléggé gyors, érzékenysége is megfelelő, a pontossága inkább okés kategória, ritkán előfordulhat hogy nem veszi be elsőre ha kis területre kell nyomni (pl. gombra). Mindenképpen jobb mint valami rezisztív fólia, de nem olyan jó mint egy kapacitív okostelefon. Szoftver és UX kialakítás elég intelligens ami kompenzál (pl. szöveg kijelölésnél). Ebbe az eszközbe bőven megfelel, egyáltalán nem akadályoz a használatban, nem zavaró.
    Méret
    6.8"
    Felbontás
    1440x1080 (265ppi) - Szép, semmi sem pixeles, de nagyítóval biztosan kivehető akinek olyanja van. (vö.: tavaly év végi középkategóriás Androidos Nokia 5.4 telefon kijelzője 269ppi, 720x1560 pixelre, 6.39" méretben; vagy nyomdaiparban szövegre a 250dpi feletti érték már jónak számít, újságot régen 150-200dpi-be tolták, 300dpi már fotóminőség)

    Hardver
    Ergonómia
    10/10 - Nagyon jól fogható. Talán a nehezebb eszközök közé esik a 207g-jával, de mivel nagyobb a kijelzője ez érthető, és még mindig kényelmes. (vö: átlagos könyv tömege 340g). Az alsó káva valamivel szélesebb mint a többi, pont egy hüvelykujj elfér rajta, de a szélső káva is elég széles ahhoz, hogy biztonságosan tartsam az eszközt és ne lógjon bele a képbe az ujjam. Lapozni tapintással vagy a telefonon megszokott húzós mozdulattal is lehet.
    Gombok
    10/10 - Csak egy bekapcsoló gomb van a hátulján, a jobb felső sarokban, ami pont a jobb kéz mutatóujjára esik ahogy kézbe veszi az ember. Egyszerűen, jó ellenállással nyomható; se nem túl puha, se nem túl kemény. A gomb kicsit be van mélyesztve, így nem lehet véletlenül megnyomni.
    Anyaghasználat
    9/10 - A kijelző kifogástalan, a hátlap gumírozott, a felső káva kemény műanyag. Ez utóbbin meglátszanak az ujjlenyomatok, amiért kár, mert egyébként minőségi agyagokból van összerakva, nem recseg-ropog, jók az illesztések.
    Forma
    10/10 - Egyszerű, szép. Sarkai lekerekítettek, a széle felé vékonyabb mint a közepe, de még így is elég vékony. A hátulja elegánsan textúrázott, így nem csúszik ki az ember kezéből. A logó mind a két oldalán rajta van, de felül feketével van nyomtatva feketén, alul meg a textúrába nyomva színezés nélkül, szóval nem szembeötlő és diszkrét. A kijelző enyhén be van süllyesztve (az infra mátrix miatt is), de ez nekem szintén bejön, mert nem karcolódik meg a kijelző a fejjel lefelé raknám le az asztalra.
    Szín
    Fekete, csak mert és kész!
    Bővíthetőség
    0/10 - Nincs, de cserébe IPX8 víz meg porálló! A 8GB tárhely bőven elég olvasási listámnak, a többire meg ott van a számítógépem háttértára. Egy olvasós novellákat, regényeket letörlöm ha befejeztem, egyéb könyveket rajta tartom (pl. novella gyűjtemények, szakkönyvek, stb), mert azokban szoktam annotálni, vagy darabokban olvasom. Ha majd egyszer sokára megtelik, akkor majd gondolkodom, hogy mi is legyen.
    Méret
    Valamivel nagyobb mint a szokásos 6"-os társai. Nekem ez jobban bejön, mert a kijelző mérete pont hozza a kis formátumú könyv oldalméretét (egy leheletnyivel kisebb mint egy A6-os lap). Cserébe már nem fér bele a zakózsebébe vagy farmer farzsebébe, de az eső- vagy télikabátzsebbe nekem még éppen belefér. Városi/utazós hátizsáknál a tablet tartó zsebbe rakom, túrazsákban meg mindig van hely neki.
    Akkumulátor
    10/10 Hivatalosan hetekre elég (ami valamivel kevesebb mint a régi Kobo Touch-om volt), de még sosem volt olyan, hogy kifogytam volna akkuból. Sokáig tart, olyannyira, hogy ha tölteni kell nem emlékszem mikor volt utoljára töltve. Egy hét túrára simán elviszem töltő nélkül.

    Szoftver
    Megjegyzés
    Bár ez a népítélet a Kobo Aura H20 Edition 2-nek szól, ez a rész gyakorlatilag az összes Kobo eszközre áll. Lásd bővebben a frissítés bekezdést.
    Formátumok
    9/10 - Gyakorlatilag minden elterjedt formátumot megeszik: EPUB, EPUB3, PDF, MOBI, JPEG, GIF, PNG, BMP, TIFF, TXT, HTML, RTF, CBZ, CBR. Ami látványosan hiányzik és nyílt formátum az az oroszoknál szokásos FB2 (FictionBook). Nyilván Kindle AZW és Microsoft LIT sem támogatott, de a DRM mentes állományok esetén ez Calibrével egyszerűen áthidalható. Bár PDF-et olvas, de nem a legideálisabb (nem is próbálkozom, arra ott a monitor).
    Elválasztás
    ?/10 - Nincs. Eddigi megfigyeléseim alapján sorkizárt vagy balra zárt formátumot használ, szerintem könyv függő. Mondjuk erre eddig nem is figyeltem, most lapoztam bele pár könyvbe. Engem nem zavar, alapvetően nagyon szépen jeleníti meg a könyveket. Szóval lehet ez 0/10 vagy 10/10, kinek mi a preferenciája.
    Nyelv
    6.5/10 - Angol, francia (van külön kanadai), német, spanyol (van külön mexikói), holland, olasz, brazil, portugál, japán, török, dán, norvég, finn, svéd, kínai. Érezhetően kimaradtak a közép- és kelet-európai nyelvek az interfészről. Én angolul használom, és bár ez engem nem zavar egy cseppet sem, de jó szívvel nem tudok ezért max pontot adni rá, hiszen pl. idősebb rokonnak aki nem feltétlenül tud idegennyelvet, nem venném meg.
    Szótárak
    7/10 - Az előbb felsorolt nyelvek értelmező szótárai, illetve kétnyelvű szótárak (bár a legtöbb az angol + valami párosítású). Jó hír azonban hogy 4.24.15672 firmware óta lehet rá extra szótárakat telepíteni, így nekem van EN-HU meg HU-EN is. Itt vegyesek az érzéseim, mert például az angol értelmező szótár az 10/10, hiszen az nem más mint az Oxford Dictionary of English (ráadásul friss 2019-es verzió), de az meg zavart, hogy sokáig nem lehetett rá plusz szótárakat tölteni. Illetve ugyan most már lehet (amúgy 6/10 lenne), de nekem kell levadászni a netről őket. Családban van Kindle és ott, ha más nem, legalább lehet rá venni jó pénzért minőségi szótárat sok nyelvhez.
    Frissítés
    10+/10 - A gyártó folyamatosan frissíti és fejleszti a szoftverét. Fejlesztés alatt itt nem arra kell gondolni még véletlenül sem, hogy alapból bugos mint állat, hanem hogy egyre gyorsabb, letisztultabb, funkcionálisabb minden verzióval. Mi több sokáig van támogatás: eddig 19 különböző hardverük jött ki, és egy kivételével mindre van a mai napig új firmware. Még egyszer: 10+ évvel ezelőtti vasakra is még mindig van frissítés! :Y
    Használhatóság
    10/10 - Letisztult, egyértelmű felület, semmi csicsa, semmi mellédumálás. Minden ami fontos konfigurálható: WiFi-t ki lehet lőni (tovább bírja akkuval), állítható a betű típusa, mérete, sorközök, lapozási módok, kép frissítés, stb. Gépre rádugva USB tárolóként jelenik meg, minden OS alatt megy, rá kell dobni a könyvet és megy is.
    Évjárat
    2017
    Beszerzési ár
    $191,69 (akkori árfolyamon kb. 52500Ft)
    Beszerzési forrás
    www.kobo.com
    Megbízhatóság (beszerzési forrás)
    10/10 - Minden flottul ment, kipostázták, jól becsomagolva, megjött időben.
    Garancia
    9/10 - 1 év, lehetne 2-3 év is, de végül is nem rossz ez így sem.
    Szervíztapasztalatod
    ?/10 - Szervizben nem volt, illetve garanciáztatva sem.
    Össz használt idő
    kb. 3 év 8 hónap
    Átlagos (napi) használati idő
    15 perc az ágyban alvás előtt, egy óra hétvégi napon, sok óra utazáskor
    Megbízhatóság (olvasó)
    10/10 - Sosem fagyott le, mindig minden megy. Just works (tm).
    Előző olvasód
    Kobo Touch (2011 évjárat)
    Következő olvasód
    Nem tudom. Amíg ez megy, eszem ágában sincs lecserélni. Mire meg odajutok, már merőben más modellek lesznek a piacon.
    Mennyire szeret(t)ed
    Nagyon, egyedül a szótárazós téma lehetne jobb, de azt sufnituningba megoldottam. Amúgy gyakorlatilag maga a tökély arra amire nekem kell.
    Megérte a pénzét?
    Meg, az utolsó lyukas garasig. :K

    Egyéb
    Egy dolgot sajnálok, hogy nem vettem meg hozzá a gyári tokot. Sokáig csak egy ilyen repülős, Lufhansás vastagabb neoprén tokban volt, de aztán megkívántam a fedeles alvás funkciót. Ugyan utólag vettem egy kínai tokot hozzá ocssóér és működik a fedél becsukására az alvási funkció is, de a sajnos minősége sok kívánni valót hagy maga után és nem olyan elegáns, vékony, vagy funkcionális mint a gyári. :(

    Olvasási élmény
    10/10 - Le akartam venni egy pontot de végül nem tettem. Először is egy vaskos, papírszagú kötet élményét nem lehet helyettesíteni (jó-jó ez szubjektív dolog, talán nem is fair), másodszor pedig mert tankönyvnek nem használnám. Utóbbi esetben jobb ha több könyv van nyitva az asztalon egyszerre, több könyvjelzővel, hogy így tudjak frenetikusan ide-oda lapozgatni témák közt, és ezt meg kell említeni. Cserébe lehet keresni, annotálni, szótárazni, és cipelni ide-oda rajta egy fél könyvtárnyi anyagot. Így végül, ha arra van használva amire ki van találva (ami lássuk be az esetek döntő többsége), akkor panasz nem lehet. A többire meg továbbra is ott vannak a halott fából készült remekművek.

    Összegzés
    9/10 - Nagyon jó felszereltségű, minőségi olvasó. Bátran tudom ajánlani mindenféle e-könyv olvasásra. Képregényt limitáltan lehet rajta olvasni (én Mangát szoktam, pl. Vinland Saga-t, utazáskor kompromisszumos megoldásként elmegy), de annak persze nagyobb kijelző jobb lenne, akárcsak a PDF-nek.

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

  • Mike76

    tag

    Nemrégiben egy Kobo Libra H2O tulajdonosa lettem. Eddig egy Kindle Paperwhite 3 volt a mindennapi olvasóm, de mostanában elég sok olyan könyvet olvasok, ami lábjegyzetekkel bőven el van látva, ez pedig a Kindle-n nem túl komfortos - az állandó tapicskolás miatt folyton kizökkenek a könyvből. KOReader alatt egész más az olvasásélmény, de sajnos a jailbreakről lemaradtam, (túl friss firmware van a Paperwhite-omon), így ez a megoldás ugrott. Van ugyan egy első generációs Kobo Aura H2O-m is, ezt viszont soha nem bírtam megkedvelni - világbajnok kijelző egy borzasztó tokba zárva.

    Első benyomások (amolyan népítélet-szerűség):
    - Külső: A tok kicsit olcsó benyomást keltő műanyag. Viszont nagyon könnyű, jó a fogása, teljesen matt, nem csillog olvasólámpa alatt sem, és alig gyűjti az ujjlenyomatokat. (Az Aura H2O ezzel szemben nehéz, éles a széle, egy idő után kényelmetlen tartani, és a legrosszabb: a keret kijelző körüli része fényes műanyag, ami meglehetősen zavaró becsillanásokat produkál, ha olvasólámpával használom.)
    - Gombok: A Power gomb elég érdekes helyen van (a hátoldal bal felső részén), emiatt a ki/bekapcsolás SleepCover nélkül kétkezes móka. A lapozógombok nem rosszak, az alsó (előre) gomb legalsó része majdnem hangtalanul benyomható, máshol van egy kis kattanó hangjuk. A számomra kényelmes fogás mellett viszont a felső gombot már nem érem el, a visszalapozás így megint csak kétkezes mutatvány.
    - Kijelző: No, ez nehéz dió, nagyban függ a környezettől. Ha jól érik a képernyőt a fények, akkor homogén, éles, kontrasztos. Ha nem szerencsés a világítás, akkor viszont látható a fényerő/színhőmérséklet különbség a kijelző két oldala között, és a kontraszt is romlik valamelyest. Pár nap után egy fényes pixelt is felfedeztem, még csak jó helyen sincs, de szerencsére csak akkor zavaró, ha direkt keresem. (A fentiek miatt azért pár napig még a visszaküldésen is gondolkoztam, de mivel nagyrészt olyan fényviszonyok között olvasok, ahol a fenti hibák abszolút nem tűnnek fel, a kütyüt meg amúgy nagyon megkedveltem, végül nem reszkíroztam meg egy lutri cserekészüléket, aminek esetleg tényleg nagyon zavaró kijelzőhibái vannak.). Összességében a képernyőképet a KOReaderben finomhangolva nagyjából a PW3-al egy szinten van, az Aura H2O viszont még mindig kenterbe veri. Ja, ComfortLight. Végül is nem rossz, jó, hogy lehet állítani a színhőmérsékletet, de tulajdonképpen nagyon nem hiányozna, ha nem lenne.
    - Szoftver: Az eredeti Kobo szoftvert nem is akartam használni (nem igazán szeretem), kizárólag KOReadert futtatok, így erről nem írok.

    Ja, és egy képernyőkép egy lábjegyzetekkel ellátott epubról KOReader alatt, hiszen ezért vettem:

  • Kazakovian35

    kezdő

    Sziasztok! Ebook olvasó vásárlás előtt állok, miután a Kindle paperwhite II már semmilyen pozícióban nem hajlandó tölteni sok évnyi használat után. Árukeresőn igen érdekes számomra a vásárlási toplista, a PocketBook eléggé leuralta a piacot, amiről én még nem is hallottam, viszont már jó ideje elhatároztam, hogy a következő ebook olvasóm egy Kobo lesz. Tetszik a dizájn, régóta a piacon vannak. El is olvastam sok népítéletet és véleményt, meg igazából nincsenek is különösebb igényeim. Viszont nagyon nehezen tudok dönteni azzal kapcsolatban, hogy maradjak-e az eddig teljesen bevállt 6"-os méretnél, vagy térjek át a 7"-ra. Ebben kellene a segítség olyanoktól, akik váltottak méretet. A két eszköz, amik közöt vacillálok a Kobo Libra H2O és a Kobo Clara HD.

    Az igazat megvallva kicsit hülyén érzem magam, hogy ennyit költenék egy ilyen termékre. Nem szokásom, meg biztos vannak olcsóbb készülékek is, amik megfelelnének nekem, de úgy vagyok vele, hogy most megint kb a következő 10 évre keresek eszközt, ilyen szempontból nem akkora a különbség meg a tétel. Azt viszont sehogy sem tudom eldönteni, hogy rászánjam e azt a plusz 20.000 forintot a Libra H2O-ra, vagy hülyeség az egyel nagyobb képernyő meg a fizikai gombok miatt kiadni ennyit. Akiknek van tapasztalata a nagyobbra váltásról az legyen kedves, ossza meg, hogy szerinte megérte e. Köszönöm!

  • Gynt

    junior tag

    Népítélet

    Alcor Myth LED

    Elég régen volt ilyen hozzászólás a topikban, ahogy néztem, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát. Már csak azért is, mert amikor anno vettem ezt a készüléket, még 2016 végén, sokat olvastam ezt a topikot, és segített is az alapvető kérdések megválaszolásában.
    Másrészt úgy látom, hogy ez a típusú e-book olvasó most is kapható, és nagyjából változatlan formában. A napokban került a kezembe megint a saját e-book olvasóm.

    Rövid szöveges ítélet:
    Első és egyetlen e-book olvasóm, a célnak teljesen megfelel. Fontos dolog, hogy az első pár hónapban sokat használtam, azóta szinte alig. De erről nem a készülék tehet.

    Hibalista, szerviztapasztalat:
    Nem volt vele semmi gond.

    Kijelző:
    Semmi különös, 6 colos, nem érintésérzékeny, tehát gombokkal kell navigálni. A sima Alcor Myth és az Alcor Myth Led között az a különbség, hogy előbbinek nincs háttérvilágítása. Vásárlás előtt lamentáltam, hogy melyiket vegyem, az árkülönbség akkor még 5000 Ft volt (20 ezer Ft vs 25 ezer Ft), végül a ledeset választottam.
    Igazából nem nagyon használtam ezt a funkciót, vagy nappali fényben, vagy lámpafénynél használtam általában a készüléket, tehát úgy, ahogy papíralapú könyvet is szoktam olvasni. Párszor használtam a megvilágítást, akkor teljesen rendben volt, a fényerő állítható.

    Hardver:
    A méretet tekintve alapvetően rendben van, nem nehéz, de nekem kicsit problémás volt, hogy melyik kézzel fogjam, hogyan tartsam. Nagyon a könyvhöz vagyok szokva, erre hamar rájöttem. Különösen akkor volt számomra furcsa, amikor fekve olvastam.
    Tokot nem nagyon találtam hozzá, ez akkor volt problémás, amikor utazás közben használtam, de aztán erről leszoktam, és inkább csak otthon volt használva.
    Tárhelyet nem kellett bővíteni rajta, alig vesz el valamit az a pár könyv, amit feltettem.
    Az anyaga műanyag. Jó pár év után most vettem elő a készüléket újra, és a műanyag enyhén tapadóssá vált, ez főleg a hátlaphoz éréskor kellemetlen.
    Az akkumulátort nagyon ritkán kellett tölteni. Több hétig, hónapig is bírja egy töltéssel (mint említettem, általában nem használtam háttérvilágítást). Most, hogy évek után ismét kézbe vettem, még mindig megvolt a teljes töltöttség fele.

    Szoftver:
    Epub formátumot használtam általában, illetve txt formátumú fájlokat. Azokkal nem volt gond.
    Van rajta még talán valami egyszerűbb játék, de azokkal nem foglalkoztam.
    Magyar nyelvű.

    Egyebek:
    Évjárat: 2016 vége
    Beszerzési ár: 25 ezer Ft volt.
    Beszerzési forrás: edigital
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): semmi különös
    Garancia: nem emlékszem már
    Szervíztapasztalatod: nem volt szervizben
    Össz használt idő: 10-12 hónap
    Átlagos (napi) használati idő: 1-2 óra
    Megbízhatóság (olvasó): teljesen jó
    Előző olvasód: nem volt
    Következő olvasód: szerintem nem lesz
    Mennyire szeret(t)ed: Jó volt használni alapvetően, csak sajnos magát az e-olvasót nem nekem találták ki azt hiszem. Én szeretem a könyvet magát.

    Megérte a pénzét?:
    Érdekes kérdés. Mint azt fentebb írtam, nem nekem való az e-book. Ezt nyilván a használat közben tudatosítottam magamban. Azonban alapvetően azért vettem, hogy elolvassak olyan könyveket, amelyeket elektronikus formában ingyenesen meg tudok szerezni (tipikusan a mek.oszk-ból), és amelyeket nem kívánok a polcomon tudni. Ezt a célt teljesítette.
    Amikor én vásároltam, ez a készülék 25 ezer Ft volt. A mai napon egy ilyen olvasó kb. 33 ezer Ft-tól kb. 40 ezer Ft-ig terjedő árért kapható különböző boltokban. Nem vagyok képben a piaccal, hogy mennyibe kerülnek más olvasók, de aki tudja azt, hogy egy átlagos e-book olvasóra van szüksége, annak megérheti még ezért az árért is.

    Olvasási élmény:
    A kijelzőt nézve semmi különös nincs. Nem bántja a szemet, nem fárad el az ember jobban, mint egy könyv olvasásánál. Nekem azonban nem adta azt az élményt, mint egy papíralapú könyv olvasása. Ez nem a készülék hibája, vélhetően más termékkel is ugyanígy lennék. Azt gondolom, hogy nekem kell a könyv maga, a lapozás élménye, az, hogy bármikor visszaforgatok három másodperc alatt 30-40 oldalt, mert emlékszem rá, hogy nagyjából melyik oldalon, a lap melyik részén volt a keresett része a könyvnek. Ezt az e-book olvasónál nem tudom kivitelezni.
    Nagyon zavaró volt, hogy mindig csak egy oldalt látok a könyvből, és nem kettőt.
    Azt vettem még észre, hogy sajnos sokkal kevésbé jegyeztem meg az olvasottakat, mint amikor papíralapú könyvet olvasok. Pedig olvastam rajta novellát, többszáz oldalas nagyregényt, és persze a kettő között is.
    Hiányzott az is, hogy amikor az ember csak úgy kézbeveszi az éppen olvasott könyvet, akkor belelapoz, belepillant. Ezt itt nem lehet megcsinálni.

    Összegzés:
    Mondhatni, hogy tettem egy próbát ezzel a dologgal, és fogom még vélhetően használni ezt a készüléket, azonban alapvetően számomra nem opció a papíralapú könyv helyett az e-könyv. Amikor használtam, akkor jó érzéssel tettem, de én maradok a rendes könyvnél.

    [ Szerkesztve ]

  • fattyu

    veterán

    válasz bwoay #25082 üzenetére

    meg ha benne lenne az egyezményes népítélet kulcsszó a kereshetőséghez :)

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • bwoay

    nagyúr

    válasz fattyu #25083 üzenetére

    a népítélet benne van az első bejegyzésben (Kobo Aura H2O), de pont nem az a lényeg, ha minden, ami utána jön.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • fattyu

    veterán

    válasz bwoay #25085 üzenetére

    a népítélet szó nincs benne reviewban így nem dobja fel a kereső sem.

    de amugy félreértettem mert a kolléga linkjét ha legörgettem ott volt az összefoglaló poszt is, amire hivatkozott, csak nekem amikor megnyitottam az aura h2o poszt volt felül.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • bwoay

    nagyúr

    válasz fattyu #25086 üzenetére

    igen, pontosan ezt írtam: a lényeg a review után levő minden más.
    a népítélet szó pedig benne van:
    "Bár ez a népítélet a Kobo Aura H20 Edition 2-nek szól"

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák