Új hozzászólás Aktív témák

  • TheHornet

    csendes tag

    Népítélet:

    Kobo Glo HD

    Rövid szöveges ítélet:
    Első ebook olvasóm, úgyhogy lehetséges elfogult leszek. Két hetes használat után (napi 1-2 óra olvasás) azt kell mondjam, hogy nagyon elégedett vagyok vele. Azt kaptam, amit vártam: olvasható betűk, megvilágítás, gyorsaság.
    Hibalista:
    Két hét alatt semmi.
    Ide hordtam szervizbe:
    Még nem kellett és ne is kelljen.
    Szerviz értékelése:
    Nem volt szervízben, na!

    Kijelző:
    Zavaró tükröződés:
    Elenyésző tükröződést tapasztalok. Ahhoz hasonlítanám, mikor olvasom a fényes újságpapírt (magazint) lámpafény alatt – azonban attól jóval gyengébb, még akkor is olvasható (ellentétben a papírlappal). Ilyenkor egyszerűen másként kell helyezkednem és megszűnik ez a zavaró tényező.
    Megvilágítás:
    Pazar. Teljes sötétben nekem elegendő 3%-on a fényerő. Nem bántja a szememet.
    Fényerő:
    Túl jó… Könnyen állítható, elég csak az ujjamat le-fel mozgatnom a kijelző bal szélén.
    Homogenitás:
    Mindenhol egyenletesen oszlik el a fény. Nincsenek sehol “vakfoltok”, ahol homályosabb lenne.
    Érintésérzékenység:
    Na itt vannak néha érdekes dolgok. Van, hogy duplán lapoz, ha esetleg erélyesebben hozzáérek a kijelzőhöz. Apropó: lapozógomb nincs, csak a kijelzőt megérintve lapozhatsz. Gyorsan lapozik.
    Méret:
    Kezemben elfér, de azért vettem hozzá tokot az Aliexpressen (ezt vettem: http://bit.ly/KoboGloHD_tok , ára akkor 4,74 euró volt). Tokkal már nehezebb egy kézben tartani.
    Felbontás:
    Elégedett vagyok vele, sehol egy zavaró pixel.

    Hardver
    Ergonómia:
    Kényelmes a fogása, sehol egy kiálló rész.
    Gombok:
    Egy gomb van a tetején, amivel be tudod kapcsolni vagy éppen alvó módból felébreszteni.
    Anyaghasználat:
    Elöl eléggé kopogós műanyagnak tűnik, de egyáltalán nem zavaró. A hátulja “gumis” borításra hajaz, nagyon kellemes tapintású, de gyűjti az újjlenyomatokat. Tokban sajnos/szerencsére nem tapogathatom a hátulját.
    Forma:
    Semmi extra. Egyszerű, semi csicsával. Még az elején lévő logo is fekete, így nem vetődik rá az ember figyelme olvasás közben.
    Szín:
    Fekete, a hátulja sötétszürke.
    Bővíthetőség:
    Nincs benne memóriakártya foglalat, de szerintem felesleges is. Nekem most 103 könyv van rajta, ami foglal vagy 80 MB-ot...
    Méret:
    4 GB a belső memória, abból alapban felhasznál kb. 150 MB-t maga a szoftver. A többi a könyveké…
    Akkumulátor:
    Két hétnyi intenzív használat után most 70%-on van a töltöttség. A doboztab nincs töltő, cask USB-s adatkábel, amellyel laptopról vagy más külső forrásról tölthető (tehát konnektorba digható töltője nincs).

    Szoftver
    Formátumok:
    EPUB-ot tud, de én az összes könyvemet Calibre-vel átkonvertáltam KEPUB-ba (ami a kobo saját formátuma). Tud még PDF-et is.
    Elválasztás:
    Magyar elválasztást nem tud, így néha a szó közepén gondola egyet és választ. Kicsit zavaró, de meg lehet szokni.
    Nyelv:
    Magyar nyelv nincs benne, de angol, német, francia, spanyol, portugál, kínai, japán van. Angolul használom, nem ütközöm nehézségekbe.
    Szótárak:
    Angol értelmező szótár van benne, a többi meg letölthető hozzá. Magyar-angol nincs.
    Használhatóság:
    Könnyű kezelni, minden érthető. Ízléses, nem hivalkodó.
    Évjárat:
    2015
    Beszerzési ár:
    109 euró
    Beszerzési forrás:
    Az osztrák www.redcoon.at webshopból vettem és egy bécsi ismerősömnek szállították ki egy hét alatt. Fizetés PayPallal történt.
    Megbízhatóság (beszerzési forrás):
    Nem volt vele gond. Bár a rendelés után kicsit utána néztem a boltnak és eléggé lehúzzák a kiszállítás minősége miatt (de ekkor már mindegy volt). A csomag törésbiztosan volt csomagolva, profi módon.
    Garancia:
    Elméletileg 24 hónap, de ha elromlik nem fogok kimenni osztrákba vacakolni vele. Tehát mondhatom azt, hogy nem volt mérvadó vásárláskor a garanciális feltétel.
    Szervíztapasztalatod:
    Nincs, de ezt már írtam.
    Össz használt idő:
    Két hét.
    Átlagos (napi) használati idő:
    1-2 óra
    Megbízhatóság (olvasó):
    Megbízható olvasó. Ha felébresztem mindig ott van a könyv “kinyitva” ahol abbahagytam.
    Előző olvasód:
    Ez az első
    Következő olvasód:
    Belátható időn belül nem tervezek újat venni.
    Mennyire szeret(t)ed:
    Nagyon-nagyon-nagyon. Jobbat nem is vehettem volna.

    Megérte a pénzét?:
    Hogy megér-e 109 eurót??? MEG! Egy könyvet a könyvesboltban megveszek papír formában kb. 10-15 euróért. Miután elolvasom ott porosodik a polcon. Tehát ennek az olvasónak az árából vehetek max 10 könyvet. Ezzel ellentétben az olvasómon most 103 könyv van, ami barátok közt 1000 eurónyit jelent papír formátumú könyvben. Elgondolkodtató...
    Olvasási élmény:
    Mintha papír könyvet olvasnék. Azonban nem kell az egész vaskos könyvet a kezemben tartanom és ha gondolok egyet, akkor belekezdek egy másik könyvbe.
    Összegzés:
    Nagyon jó könyvolvasó, főleg, hogy ilyen olcsóért sikerült hozzájutnom. A tokot mindenképp ajánlom hozzá. Jól mutat benne és védi is. Mindent összevetve jó választás volt és örülök, hogy nem a PW3-at vettem meg helyette.
    A tokról még annyit, hogy ha becsukom alvó módba teszi az olvasót és automatikusan lekapcsolja a világítást. Ha kinyitom a tokot pillanatok alatt már olvashatok is és a világítás is ég (ha úgy hagytam).

    A képeken a már tokban lévő készülék látható (becsukva, kinyitva és a hátoldala).


    [ Módosította: Qru ]

Új hozzászólás Aktív témák